Постоянна Експертна Работна Група

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #421 Преди 1 седмица

зуница написа:Едни други данни твърдят ,че награбеното от нацистите е в швейцарските банки.А това е имуществото на цяла поробена Европа.За колко ли години ще стигне на швейцарците за добър живот?

Това променя ли смисъла на цитираното от моя пост?
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"
Регистриран: Преди 9 месеца
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес

Мнение #422 Преди 1 седмица

Боян Палов написа: Те определят покупателната способност.

Аз нямам против покупателната им способност, а против това, че от същата до нас достигат стотинки, което нито ни увеличава доходите, нито покупателната способност, а трика със субсидиите е само прах в очите.

Мнение #423 Преди 1 седмица

kando написа:Аз нямам против покупателната им способност, а против това, че от същата до нас достигат стотинки, което нито ни увеличава доходите, нито покупателната способност, а трика със субсидиите е само прах в очите.
Мнението ми е, че субсидиите в една област, за сметка на други области изкривяват пазара. Но ги има в целия ЕС и ние, като най-бедните, да кажем "Не искаме субсидии!" значи да се изявим като най-големите абдали.
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"

Мнение #424 Преди 1 седмица

Боян Палов написа:.... да кажем "Не искаме субсидии!" значи да се изявим като най-големите абдали.

Тъкмо обратното - щото и без това от край време сме най- големите абдали. Без субсидии ще бъде по-добре, па и току виж сме се оказали фактора, обърнал тази каруца с измами.
Петъчен майстор пчелар

Мнение #425 Преди 1 седмица

Боян Палов написа:Мнението ми е, че субсидиите в една област, за сметка на други области изкривяват пазара.

Момък,субсидия трябва да се отпуска,само в полза на качеството.Например,за държавния резерв пшеница,трябва да се субсидира САМО количеството,необходимо за годината.За произведената енергия-най-евтината за годината...Демек,субсидия само в полза РОДУ,а НЕ ДЖОБУ.....
Само тогава,конкуренцията ще вдигне нивото на качеството.
Всъщност,национализацията преди 70г е тъждествена с глобализацията сега.......демек само козината,а нрава НЕ :naughty: :naughty: :naughty:
Пчелар от: Северозапада

Мнение #426 Преди 1 седмица

Днес дойдох на Обзор в централната част ня плажа чадър струва 45 или 46 лв. от стреса не разбрах добре вярно, че върви с шезлонг и масичка.
То това все едно да си продавам един буркан мед в комбина с прополис и прашец, ама ти си искал само мед а не може.Видях ,че нямаше и баш хора да се изтвгат под чадърите ама какво разбирам.По надолу бе 20 ина лв. а още по надолу само чадър 10 лв.Гледам, че плажуващите масово мигрираха а пасажите в свободните зони най гъсто населени.Не е тема баш за тука ама една сянка на ден за половин тенике мед ( ако го даваш на едро) си е фрапе.
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #427 Преди 1 седмица

Боян Палов написа:Мнението ми е, че субсидиите в една област, за сметка на други области изкривяват пазара. Но ги има в целия ЕС и ние, като най-бедните, да кажем "Не искаме субсидии!" значи да се изявим като най-големите абдали.

1200лв усигоровка,6 теникии мед 150кг по 8лв+буркань и капачка-10% плосък данък на сумата...Е няма по гулем АБДАЛ от тоя пчелар. ;) :lol: :lol: :D :D Саше,Саше ела в БГ. :D :D

Мнение #428 Преди 1 седмица

jdrumev написа:....

А тей друме - кажи им, че и ние разбираме от счетоводство. Плюс- минус, а на пчеларите в България много поздрави.
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #429 Преди 1 седмица

kando написа:А тей друме - кажи им, че и ние разбираме от счетоводство. Плюс- минус, а на пчеларите в България много поздрави.

ПоЗДРАВИ на печалбарите в България... ;) :lol: :lol: За Пчеларите остана"Много ви здраве". ;) :lol: :lol: :D :D :D
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #430 Преди 1 седмица

Боян Палов написа:Това променя ли смисъла на цитираното от моя пост?

Как да ти го обясня? Ако хилядарка са ми джобните за днес , а твоите са само 10лв., кой ще е по-изкушен да открадне 20лв.? Дядо Маркс още на времето е открил, че количествените натрупвания водят до качествени изменения.Той не случайно е мислител на хилядолетието.Пак негова мисъл е ,че надстройката може да влияе в определени граници на базата.Ама само толкова .Няма ли висока база колкото и да влияеш ефекта е ... Пиша така отгоре отгоре защото знам , че в МЕИ си го мъчил Научния комунизъм и разбираш за какво иде реч.
Извън общата философия ВВС в свой филм зададе въпроса: Как да си обясним бързия възход на Германия след войната? От къде се появиха средствата? Нали всичко беше иззето от Съюзниците като репарации? Насочиха вниманието към Швейцария!
Та колкото и да си говорим " Не всичко е пари, приятелю!", в сила е и максимата " По-добре богат и млад , отколкото стар и болен!".

Назад към Политика и законодателство

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 гости