Постоянна Експертна Работна Група

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #431 Преди 1 седмица

Георги 1974 написа:Днес дойдох на Обзор в централната част ня плажа чадър струва 45 или 46 лв. от стреса не разбрах добре вярно, че върви с шезлонг и масичка.
То това все едно да си продавам един буркан мед в комбина с прополис и прашец, ама ти си искал само мед а не може.Видях ,че нямаше и баш хора да се изтвгат под чадърите ама какво разбирам.По надолу бе 20 ина лв. а още по надолу само чадър 10 лв.Гледам, че плажуващите масово мигрираха а пасажите в свободните зони най гъсто населени.Не е тема баш за тука ама една сянка на ден за половин тенике мед ( ако го даваш на едро) си е фрапе.

Отговорът на ситуацията е очеваден.Къде се намества мафията? В събирането и рециклирането на боклук , в комуналните услуги,вода, ток , парно.Все места с гарантиран приход благодарение на корупционен държавен натиск върху обикновения човек.С плажния цирк е същото.Държавата е собственик и дава за жълти стотинки държавната , сиреч на гражданите собственост на мафията за да изнудва тя гражданите. Още от време ОНО се знае , че в демократичните държави има мафия. Там с нея водят борба, война.У нас мафията си има държава и тя води борба , война с гражданите.Жалко на факт.Къде по света има вечен търговски договор, който се наследява и не може да се прекрати? В България! Договор с "ТоплофЕкация".Дори не е нужно да го има.Приема се , че съществува и трябва да плащаш на едно частно дружество вечно.Чие е това дружество? На мафията! Елементарно, Уотсън! Би казал Шерлок Холмс.Мъка-а...Колко много мъка има по тая земя...

Мнение #432 Преди 1 седмица

Ангел Йосифов написа:Момък,субсидия трябва да се отпуска,само в полза на качеството.Например,за държавния резерв пшеница,трябва да се субсидира САМО количеството,необходимо за годината.За произведената енергия-най-евтината за годината...Демек,субсидия само в полза РОДУ,а НЕ ДЖОБУ.....
Само тогава,конкуренцията ще вдигне нивото на качеството.
Всъщност,национализацията преди 70г е тъждествена с глобализацията сега.......демек само козината,а нрава НЕ :naughty: :naughty: :naughty:

Субсидията е плод на социалната политика.Цели запазване на поминъка и развитието на не дотам печеливши дейности.До тук добре! Както всичко у на и това се извращава.Защо се субсидира на бройка кошери , а не на количество реализиран продукт? За да произведеш и реализираш даден продукт се изискват знания и труд.За да закупиш кошери само пари. Кое от двете възможни неща спомага развитие на пчеларството и кое за развитие на корупцията? Не случайно според всички изследвания българската държавна машина е най корумпираната в Европа!
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #433 Преди 1 седмица

За всичко са виновни Финикийците и Бати Бойко. ;) :D :lol: :D
ИПМ

Мнение #434 Преди 1 седмица

зуница написа:Субсидията е плод на социалната политика.Цели запазване на поминъка и развитието на не дотам печеливши дейности.До тук добре! Както всичко у на и това се извращава.Защо се субсидира на бройка кошери , а не на количество реализиран продукт? За да произведеш и реализираш даден продукт се изискват знания и труд.За да закупиш кошери само пари. Кое от двете възможни неща спомага развитие на пчеларството и кое за развитие на корупцията? Не случайно според всички изследвания българската държавна машина е най корумпираната в Европа!

До някъде съм съгласен с теб,до някъде не.Може би защото се бъркам с финансова помощ и субсидиране.Ако приемем,че се плаща на кг,какво ми пречи на мен да внеса 20к/т мед от Китай или Украйна? ;) :D :lol: Ще лапна една убава субсидийка,а оня сиромах дето му изчезват редовно пчелите ще лапа пак мухите. ;) :lol: :D

Мнение #435 Преди 1 седмица

зуница написа:Субсидията е плод на социалната политика.Цели запазване на поминъка и развитието на не дотам печеливши дейности.До тук добре! Както всичко у на и това се извращава.Защо се субсидира на бройка кошери , а не на количество реализиран продукт? За да произведеш и реализираш даден продукт се изискват знания и труд.За да закупиш кошери само пари. Кое от двете възможни неща спомага развитие на пчеларството и кое за развитие на корупцията? Не случайно според всички изследвания българската държавна машина е най корумпираната в Европа!

Това ще се промени с новата ОСП - ще се субсидира вече продукция. Но това си има друг недостатък - ще трябва всеки килограм продадена продукция да се доказва с фискален документ - фактура или касов отчет. Искаш субсидия - плащай данъци и осигуровки.
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"
Пчелите за мен са: Бизнес
Пчелар от: изодпред Габрово

Мнение #436 Преди 1 седмица

jdrumev написа:За всичко са виновни Финикийците и Бати Бойко. ;) :D :lol: :D

Не е така Даньо . Откакто циганите ги фана демокрацията са виновни злите сили :)
Ранътъ прай борбътъ. Пчеларя рани ний борим - Връмугу :obscene-sexualspermblue:

Мнение #437 Преди 1 седмица

jdrumev написа:До някъде съм съгласен с теб,до някъде не.Може би защото се бъркам с финансова помощ и субсидиране.Ако приемем,че се плаща на кг,какво ми пречи на мен да внеса 20к/т мед от Китай или Украйна? ;) :D :lol: Ще лапна една убава субсидийка,а оня сиромах дето му изчезват редовно пчелите ще лапа пак мухите. ;) :lol: :D

Ами нали трябва да имаш пчелин и от него да е тая продукция.Ако продадеш 20 тона от 20 кошера кой мислиш ще ти плати? И субсидийката трябва да е до изравняването с борсовата цена.Целта на занятието е да нямаш залежала продукция и да не ти я изкупуват без пари.И не на последно място всичко ще мине през контрола на данъчните.Без документ за продаден мед няма субсидия.Тоя който го издава ще се наложи да си плати данъците върху печалбата която има от сделката.Дака системата с плащане на произведен продукт работи срещу корупцията и няма да се въведе в България.Споко!
ИПМ

Мнение #438 Преди 1 седмица

Боян Палов написа:Това ще се промени с новата ОСП - ще се субсидира вече продукция. Но това си има друг недостатък - ще трябва всеки килограм продадена продукция да се доказва с фискален документ - фактура или касов отчет. Искаш субсидия - плащай данъци и осигуровки.

Че кой не плаща данъци сега? :D :lol: Интересно ми е само да ли ще има качество тоя продук за субсидия. :think: :think: :D :D Отново Само за Пари ще се работи... :D :lol:

Мнение #439 Преди 1 седмица

Боян Палов написа:Това ще се промени с новата ОСП - ще се субсидира вече продукция. Но това си има друг недостатък - ще трябва всеки килограм продадена продукция да се доказва с фискален документ - фактура или касов отчет. Искаш субсидия - плащай данъци и осигуровки.

Точно така! От твоите уста в Божиите уши! Ама вярваш ли ,че няма да стане като с "машинното" гласуване?
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Северозапада

Мнение #440 Преди 1 седмица

зуница написа:Отговорът на ситуацията е очеваден.Къде се намества мафията? В събирането и рециклирането на боклук , в комуналните услуги,вода, ток , парно.Все места с гарантиран приход благодарение на корупционен държавен натиск върху обикновения човек.С плажния цирк е същото.Държавата е собственик и дава за жълти стотинки държавната , сиреч на гражданите собственост на мафията за да изнудва тя гражданите. Още от време ОНО се знае , че в демократичните държави има мафия. Там с нея водят борба, война.У нас мафията си има държава и тя води борба , война с гражданите.Жалко на факт.Къде по света има вечен търговски договор, който се наследява и не може да се прекрати? В България! Договор с "ТоплофЕкация".Дори не е нужно да го има.Приема се , че съществува и трябва да плащаш на едно частно дружество вечно.Чие е това дружество? На мафията! Елементарно, Уотсън! Би казал Шерлок Холмс.Мъка-а...Колко много мъка има по тая земя...

В момента си пуша и броя чадъри до мен май са най евтините 18 лв. Комплекта, само чадър няма , бая далечко от центъра на плажа този участък е от 35 бр. и 5 са заети и 30 свободни а в свободната зона сме като цървяци. За два дена нещо патриотизма ми почва да дава фира ( ходил съм в Испания, Италия ) май другата година мога да видя и други дестинации не, че съм фен на гърците и други, ама баба казваше,, То бива бива ама такова чудо не бива.,,.
П.П.Ама това си е мое мнение.

Назад към Политика и законодателство

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 гости