Постоянна Експертна Работна Група

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #621 Преди 1 седмица

kuline написа:Ама има и бр. семейства - над 20. ;)

Да им пикам на пазарното стопанство! Държавна помощ само за едрия бизнес! :oops: Що ли? Щот червените книжки стърчат от джобовете на "бизнес пчеларите"! Помощ на брой зазимени сандъци! Пак ще тръгнат кражбите.Сандък с 10 рамки от, които само една с пчели, семейство ли е? На пролет деминимис за зимната смъртност.При тоя подход освен източване на евро парите под благовидни предлози друго няма. Да им ...
Далавераджиите сами си знаят натам. :twisted:
ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #622 Преди 1 седмица

зуница написа:Да им пикам на пазарното стопанство! Държавна помощ само за едрия бизнес! :oops: Що ли? Щот червените книжки стърчат от джобовете на "бизнес пчеларите"! Помощ на брой зазимени сандъци! Пак ще тръгнат кражбите.Сандък с 10 рамки от, които само една с пчели, семейство ли е? На пролет деминимис за зимната смъртност.При тоя подход освен източване на евро парите под благовидни предлози друго няма. Да им ...
Далавераджиите сами си знаят натам. :twisted:

А те почнали.Колега от Еленско го пробвали оня ден. :D :lol: По наплашиха се малко от миналогодишните проверки... ;) :D :lol: Интересно е какво сега ще открият като тръгнат пак. :D :D :lol: :lol:

Мнение #623 Преди 1 седмица

Даааа.... "Колкото повече, толкова повече!" казал Мечо Пух. Не е много справедливо такова разпределение. Ето защо аз казвам, че не бива и хобитата и бизнес пчеларите да са в едно блато! Сега проумявате ли как акулите ще изядат храната на жабетата?
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"

Мнение #624 Преди 1 седмица

Бат Бояне то 95 % сме хобита :think: :think: :think:
За какво му е на един мъж да прави каквото и да било в живота си, ако няма една жена до него, която да му каже: Браво, страшен си! Джоко Росич

Мнение #625 Преди 1 седмица

Боян Палов написа:Даааа.... "Колкото повече, толкова повече!" казал Мечо Пух. Не е много справедливо такова разпределение. Ето защо аз казвам, че не бива и хобитата и бизнес пчеларите да са в едно блато! Сега проумявате ли как акулите ще изядат храната на жабетата?

Условието за минимален брой кошери е дискриминация от където и да го погледнеш.Да даваш средства на едрия бизнес си е не регламентирана държавна помощ с пари от еврофондове. Трагичното е ,че се наливат средства в бездънната каца на "червената алчност".Основата на европейската и която и да било съвременна работеща икономика са малките и средни собственици.У нас се гради икономика на паразитираща върхушка способна да погълне целия ЕС. Май Кьовеши трябва да се поинтересува от някои власт имащи у нас. :think:

Мнение #626 Преди 1 седмица

Ianev написа:Бат Бояне то 95 % сме хобита :think: :think: :think:

Бат ти Боян да иде да пише във форумите на "профитата" и " бизнеса".Там може и да му ръкопляскат.Ама той хем с едрите се идентифицира , хем дребните иска да прекара с някоя стока ненагледна.И неговата не е лесна!
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #627 Преди 1 седмица

зуница написа:Условието за минимален брой кошери е дискриминация от където и да го погледнеш.Да даваш средства на едрия бизнес си е не регламентирана държавна помощ с пари от еврофондове. Трагичното е ,че се наливат средства в бездънната каца на "червената алчност".Основата на европейската и която и да било съвременна работеща икономика са малките и средни собственици.У нас се гради икономика на паразитираща върхушка способна да погълне целия ЕС. Май Кьовеши трябва да се поинтересува от някои власт имащи у нас. :think:

Що бре? Да не би някога, някъде да се е подпомагал малкия бизнес?
Само питам - може и да съм пропуснал.

Мнение #628 Преди 1 седмица

То малко няма смисъл от това изискване над 20 кошера. Кой ще стане Земеделски Производител с толкова кошери като не си струва. Освен играчите с по 5 кошера които цяла година продават мед и то 10-тина вида от собствения пчелин :lol:
За какво му е на един мъж да прави каквото и да било в живота си, ако няма една жена до него, която да му каже: Браво, страшен си! Джоко Росич
ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Пчелар от: 5 години

Мнение #629 Преди 1 седмица

Ianev написа:То малко няма смисъл от това изискване над 20 кошера. Кой ще стане Земеделски Производител с толкова кошери като не си струва. Освен играчите с по 5 кошера които цяла година продават мед и то 10-тина вида от собствения пчелин :lol:

Ограничението го е измислил някой на който са му казали,че пари не може да се дава на всички.Само на тия регистрираните ЗП-та. :D :lol:

Мнение #630 Преди 1 седмица

Даче съгласен съм че трябва да е за всички регистрирани пчелини. Но всеки трябва да направи най малкото усилие а именно да си регистрира пчелина. В момента никаква статистика не се води в сектора. Водят се едни 600-700 000 кошера регистрирани а има поне още толкова който не са

Назад към Политика и законодателство

Разглеждащи този форум: и 6 гости