Регистрация на пчелин

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Майстор пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес

Мнение #21 Преди 1 година

kuline написа:Ами държавна такса, 'кво да правиш.
Ще споделя за една друга държавна такса, която е на стойност 2,50 лв. Тая такса до скоро се плащаше само по банков път, за което услугата в банката е на стойност два пъти по-голяма.
Та да се върнем в пчеларството.
Да, задължително е всички пчелни семейства да са регистрирани според мен. Дали с ушни марки като при добитъка, дали с жълти табели като биото, но трябва да го има, за което е нужен контрол. Ревем, че го няма - ок, обаче там където го има - КАТ, пак ревем. А де?

125 ЛЕТ НАЗАД НИКТО НЕ ПРОСИЛ РАЗРЕШЕНИЯ У ПРАВИТЕЛЬСТВА, ЧТОБЫ:

- СОБИРАТЬ ДОЖДЕВУЮ ВОДУ, ВАЛЕЖНИК, ГРИБЫ И ЯГОДЫ
- ЛОВИТЬ РЫБУ
- ИМЕТЬ ЧАСТНУЮ СОБСТВЕННОСТЬ
- НАЧИНАТЬ СВОЁ ДЕЛО
- ПЕРЕСТРАИВАТЬ СВОЙ ДОМ
- СТРОИТЬ НОВЫЙ ДОМ
- ВОДИТЬ ТРАНСПОРТНОЕ СРЕДСТВО
- ЖЕНИТЬСЯ
- ОХОТИТСЯ
- ИМЕТЬ ОРУЖИЕ
- ПРОДАВАТЬ ЧТО-ЛИБО
- СОБИРАТЬСЯ НА МИТИНГИ
- СОБИРАТЬ УРОЖАЙ НА СВОЁМ УЧАСТКЕ И ПРОДАВАТЬ ЕГО

СЕГОДНЯ МЫ ПОЧТИ НИЧЕГО НЕ МОЖЕМ ДЕЛАТЬ БЕЗ РАЗРЕШЕНИЯ ПРАВИТЕЛЬСТВА, НО СЧИТАЕМ СЕБЯ СВОБОДНЫМИ ЛЮДЬМИ.

А МОЖЕТ БЫТЬ ЭТО ПРОСТО "ФЕРМА НАЛОГОВ" ДЛЯ ЛЮДЕЙ, ВЫРАЩЕННЫХ В ИСКУССТВЕННЫХ УСЛОВИЯХ?

Ричард Докинс в "Себичният ген" нарича дори мислите особенна форма на живот. Аз се питам, а не е ли самата държава особенна форма на живот?
Регистриран: Преди 4 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: изодзад Рости
Контакт:

Мнение #22 Преди 1 година

jdrumev написа:Много тромава ни е съдебната система ,а и не вярвам в нея. ;) :lol: :D

Зависи от гледната точка Даньо :D
Дълбок поклон пред жертвите на капитализма на 21 век !
Що е то БахуръТ и намира ли място той в марксистко политическата философия !
Ранътъ прай борбътъ! Салкъна цъфти, Пчеларинът рани, ний борим - Връмугу :obscene-sexualspermblue:
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #23 Преди 1 година

kuline написа:Ами държавна такса, 'кво да правиш.
Ще споделя за една друга държавна такса, която е на стойност 2,50 лв. Тая такса до скоро се плащаше само по банков път, за което услугата в банката е на стойност два пъти по-голяма.
Та да се върнем в пчеларството.
Да, задължително е всички пчелни семейства да са регистрирани според мен. Дали с ушни марки като при добитъка, дали с жълти табели като биото, но трябва да го има, за което е нужен контрол. Ревем, че го няма - ок, обаче там където го има - КАТ, пак ревем. А де?

А да помислим като мъже.Да помислим ние защото държавните мъже без да ги обиждам им е трудно да мислят като такива.
Проблем е регистрацията на кошерите! Необходима е , но не става.Къде е проблема? Една никаква като стойност и печалба за държавата такса бламира решаването на жизнено важен проблем.Какво правят умните мъже.Пресмятат колко ще загубят от отмяната на таксата.Смятат колко губи целия отрасъл от безконтролния пренос на болести.Сравняват и решават.Ако парите за разните компенсации за заболявания се пренасочат за безплатно регистриране на всички пчелни семейства и безплатен преглед поне веднъж годишно от ветеринар, нещата ще са други.Ако на обикновения гражданин , лаик в пчеларството му се предложи да регистрира в кметството кошера си ,като тая регистрация му гарантира и един преглед от ветеринар, едва ли би отказал.Отделно,това би дало възможност тоя ветеринар да може още в зародиш на заболяване да предприеме действия.
Целта на умните управници е да създават условия хората да спазват закона.Целта на празноглавите управници е да ползват тоягата на властта за да наложат закона.Само един елементарен пример.При робовладелските общества закона е налаган със неограничена сила.Къде са тия общества сега? В историята.Коя е най-успешната държава в света в момента? САЩ. И това е защото на гражданите се създават условия да създават (бизнес среда).Гражданите на САЩ реално имат най-голяма свобода от държавните институции.
У нас администрацията иска да управлява, контролира всичко.Администрацията не служи на гражданите!Тя натиска , мачка гражданите ,за да ги принуди те да и' служат.Цялото ни законодателство се гради на политиката на "голямата тояга".
Пишеш за КАТ.Никой не може да ме убеди , че те се грижат за живата и здравето на пътуващите.Наличието на "термина несъобразена скорост" в закона е показателен за това , че всички проблеми по пътищата се прехвърлят върху гражданите.
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #24 Преди 1 година

зуница написа:А да помислим като мъже.Да помислим ние защото държавните мъже без да ги обиждам им е трудно да мислят като такива.
Проблем е регистрацията на кошерите! Необходима е , но не става.Къде е проблема? Една никаква като стойност и печалба за държавата такса бламира решаването на жизнено важен проблем.Какво правят умните мъже.Пресмятат колко ще загубят от отмяната на таксата.Смятат колко губи целия отрасъл от безконтролния пренос на болести.Сравняват и решават.Ако парите за разните компенсации за заболявания се пренасочат за безплатно регистриране на всички пчелни семейства и безплатен преглед поне веднъж годишно от ветеринар, нещата ще са други.Ако на обикновения гражданин , лаик в пчеларството му се предложи да регистрира в кметството кошера си ,като тая регистрация му гарантира и един преглед от ветеринар, едва ли би отказал.Отделно,това би дало възможност тоя ветеринар да може още в зародиш на заболяване да предприеме действия.
Целта на умните управници е да създават условия хората да спазват закона.Целта на празноглавите управници е да ползват тоягата на властта за да наложат закона.Само един елементарен пример.При робовладелските общества закона е налаган със неограничена сила.Къде са тия общества сега? В историята.Коя е най-успешната държава в света в момента? САЩ. И това е защото на гражданите се създават условия да създават (бизнес среда).Гражданите на САЩ реално имат най-голяма свобода от държавните институции.
У нас администрацията иска да управлява, контролира всичко.Администрацията не служи на гражданите!Тя натиска , мачка гражданите ,за да ги принуди те да и' служат.Цялото ни законодателство се гради на политиката на "голямата тояга".
Пишеш за КАТ.Никой не може да ме убеди , че те се грижат за живата и здравето на пътуващите.Наличието на "термина несъобразена скорост" в закона е показателен за това , че всички проблеми по пътищата се прехвърлят върху гражданите.

Зуница, темата е толкова обширна, че незнам дали ще имам достатъчно време да я обхвана в анализи, за това няма да се отпускам много. Просто ще кажа, че всеки поглежда от неговата камбанария и вижда/иска неща, които според неговите възгледи са правилни, но на практика няма как да се случи, защото да вземем таксата в БАБХ - тя е част от някаква тарифа за таксите, които се събират за регистриране на земеделски обекти. Ако махнат таксата за пчелини, ще скочат кравари, овчари и нам какви още ....ари. Те как намират 20 лв. да си регистрират обектите, а пчеларите не. Тъйй сега за Бай Иван овчара, който има 5 овце в двора, без да има рег. зем. обект, защото не е задължен, но за сметка на това има обица на всяка овца, която обица му струва пари. Бай Стоян козара и той няма рег. зем. обект, но и неговите кози имат обици, платени от него. Само на пчеларите немой да се приложи законодателството. Скоро някъде гледах клип за Швейцария как един българин си взема мед, оставя пари, защото в дюкяна няма продавач. Е те това в България нивга няма да стане. Защо? Заради държавата и управниците ли или заради тарикатлъка ни български? Така че, аз не съм на мнение, че държавата ни е виновна, виновни сме си ние - Андершковците. Та така, тояга е нужна нам, инак няма хептен да ни има.
За КАТ - джигитите значително намаляха, след като въведоха "солените" глоби и скритите камери, та ето го ефекта на "голямата тояга". За мен всичко идва от съдебната система, ако тя си е на място и без много, много протакане те накара да "плащаш" според провинението, то тогава на дали някой ще дръзне да направи нещо противозаконно и тогава ще се окаже, че законите са ни много добри. Това е, в България проблема идва от чувството за безнаказаност!
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил

Мнение #25 Преди 1 година

зуница написа:...Смятат колко губи целия отрасъл от безконтролния пренос на болести.....

Тука не мога да се съглася.
Като се регистрират хора с по 1, 2, или 3 кошера и болестите ще изчезнат ли?
На разстояние 500м до 10км. от моя пчелин има изоставени пчелини. Най-големия с 15кошера няколко години беше изоставен ( после наследниците продадоха каквото можаха, а другото унищожиха ). В някои от кошерите живеееха пчели. Единствено акара ми е създавал проблем, когато не съм третирал.
Дивите рояци по хралупи, камъни и дръвея как ще се регистрират и болестите ще се увеличат или ще намалеят, след тяхната регистрация.
Регистрацията на всички пчелни семейства е неоходима заради статистическите анализи. Последните обаче трябва да бъдат в услуга на всички граждани на РБ, а не на конкретни орки, в чиято чест се правят промени в законите и наредбите. :mrgreen:
"Научи се пчели да отглеждаш,а после продукти да вадиш от тях...." - Данче Друмевски

Мнение #26 Преди 1 година

Георги написа:Тука не мога да се съглася.
Като се регистрират хора с по 1, 2, или 3 кошера и болестите ще изчезнат ли?
На разстояние 500м до 10км. от моя пчелин има изоставени пчелини. Най-големия с 15кошера няколко години беше изоставен ( после наследниците продадоха каквото можаха, а другото унищожиха ). В някои от кошерите живеееха пчели. Единствено акара ми е създавал проблем, когато не съм третирал.
Дивите рояци по хралупи, камъни и дръвея как ще се регистрират и болестите ще се увеличат или ще намалеят, след тяхната регистрация.
Регистрацията на всички пчелни семейства е неоходима заради статистическите анализи. Последните обаче трябва да бъдат в услуга на всички граждани на РБ, а не на конкретни орки, в чиято чест се правят промени в законите и наредбите. :mrgreen:

Мислиш ли , че тоя който си изоставя пчелина ще иде да даде пари и да го регистрира? Ако е регистриран безплатно и ветеринарят е длъжен веднъж в годината да го провери може да се иска премахването му.Сега ти го виждаш , но на никой не му пука. Ветеринарят няма договор за нерегистриран пчелин.Що да си разваля рахатлъка?
А относно "дивите" и ловенето им също има решение.Или се ловят и регистрират или се унищожават като опасни за здравето на цялата популация.И пак без ветеринар не може да мине.
логиката ми е проста и лесно осъществима.Парите давани за компенсации на "профита", чиито пчелини са измрели от болести да отидат у тоя, който може да спре болестите.
Не съм ветеринар и нямам близки ветеринари.Далече съм от самочувствието на "профита" дето могат и без ветеринар.

Мнение #27 Преди 1 година

зуница написа:Мислиш ли , че тоя който си изоставя пчелина ще иде да даде пари и да го регистрира? Ако е регистриран безплатно и ветеринарят е длъжен веднъж в годината да го провери може да се иска премахването му.Сега ти го виждаш , но на никой не му пука. Ветеринарят няма договор за нерегистриран пчелин.Що да си разваля рахатлъка?
А относно "дивите" и ловенето им също има решение.Или се ловят и регистрират или се унищожават като опасни за здравето на цялата популация.И пак без ветеринар не може да мине.
логиката ми е проста и лесно осъществима.Парите давани за компенсации на "профита", чиито пчелини са измрели от болести да отидат у тоя, който може да спре болестите.
Не съм ветеринар и нямам близки ветеринари.Далече съм от самочувствието на "профита" дето могат и без ветеринар.

За парите и регистрацията да не говорим.
Не съм съгласен с "теорията" за разпространяване на болести.
Всеки си отчита зимната смъртност, но само като "зимна смъртност".
От какви болести страдат пчелите през зимата?
Дали зимната смъртност не е есенна ( избягали от акар ) или пролетна ( от глад ).

Аз до сега нямам зимна смъртност. Една есен три семейства ми изчезнаха заради акара.
Други загуби-слаби отводки унищожени от кражби.
Нерегистрираните семейства ли трябва да обвинявам? И за двата случая обвинявам себе си. Направил съм си изводите.
И... "Ние сме българи, продължаваме напред" :D
"Научи се пчели да отглеждаш,а после продукти да вадиш от тях...." - Данче Друмевски

Мнение #28 Преди 1 година

kuline написа:... Само на пчеларите немой да се приложи законодателството. ...
Да си чул на някой в двора да се е заселила дива крава , или овца, или коза?
Сигурно не! Ама на терасата ми се засели див рой! И ако не съм пчелар иди ме накарай да си губя времето и парите да го регистрирам.А театъра с току що се е заселил го играят всички.Няма го интереса.Логиката на обикновения човек е: Защо да дам 20 лв. като и кило мед може да не изкарам.Много хора са ме питали как да си сложат 1-2 кошера в двора и когато стигнем до "регистрация" следва : Да вървят на м...та си с тия регистрации.Аз кога ще си изкарам парите за кошери ,пчели? Та и регистрации да плащам! И какво получавам срещу тия пари?
Относно законите.Нашите закони са подчертано терористични към правата на обикновените граждани.Не можеш да гледаш прасе за храна, но като домашен любимец може.Колко виетнамски прасета загробиха от БАБХ? В цяла Азия мрат от чума , но у нас и едно не се разболява.А, сетих се те домашните любимци и са в центъра далече от свине-комплексите. Дали пък не са близко до власт упражняващите? :mrgreen:

Мнение #29 Преди 1 година

Георги написа:...Не съм съгласен с "теорията" за разпространяване на болести....
И... "Ние сме българи, продължаваме напред" :D

Е и аз и други не сме съгласни да избият здравите прасета на хората, за да спасят бизнеса на някои, но никой не ни пита.Подхода и в двата случая на БАБХ трябва да е един и същ. :think:

Назад към Политика и законодателство

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 гости