Петъчно пчеларство

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #3171 Преди 1 месец

rumenggr написа:Честит празник Ачо! Споменах СК. Редно е да уважа ТГ като цяло :lol: . :violin: Добре си мислиш! Дано, като идваш насам с капаните ;), да имаме вече възможност да седнем на маса, както трябва. :drinkingcheers:

На полянката до Данчо има една хубава маса... Само за тази работа.
Пък и докато върви мохабета, нищо чудно да излети рояк и да се озове в някой от капаните.

Честит Празник!
Петъчен майстор пчелар

Мнение #3172 Преди 1 месец

rumenggr написа:Честит празник Ачо! Споменах СК. Редно е да уважа ТГ като цяло :lol: . :violin: Добре си мислиш! Дано, като идваш насам с капаните ;), да имаме вече възможност да седнем на маса, както трябва. :drinkingcheers:

Благодаря!

Ааааа,аз не раздавам :mrgreen: Даката ще раздава(заради мен) и пише :D Ще си нося чаша :violin:
Пък,тогава ще се види кое е по стръмното-пътят към София или към Тримонциум :oldtimer: :drinkingcheers: :drinkingcheers:
Лонг Джон Силвър
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Пловдив

Мнение #3173 Преди 1 месец

rumenggr написа:Така ще е! Като виждате само лакърдии 8-) ! Припомни си, какво е рекогносцировка! После се върни на поста с "лакърдиите" и ако светне... приемам наздравици :lol: .

Наздраве. :drinkingcheers: :drinkingcheers: :drinkingbuddies:
С тази дума и мен ме затрудни, трябваше да ползвам чичко Гугал. :doh:
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
Петъчен майстор пчелар

Мнение #3174 Преди 1 месец

Ангел Йосифов написа:При следващото посещение на пчелина(незнам кога),ще се возят на предна седалка :D :D :D .P_20200322_134027.jpgP_20200322_134054.jpgP_20200322_134247.jpgP_20200322_134318.jpg
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Добре,че я свърших тая миналата седмица,та си освободих капаните :D :D Двечките се сдружиха в лежак и ги очаквам за липата да са на 6 :D
Още по добре е,че скоро ще поведа на Даката в бройките.Днес,преди час,се връщам от работа и що да видя. :doh: Едното капанче вече е ухажвано яко.Пак днес,като се прибирах,видях пчелар да прибира рояк от оградата.Таааа ,Дака,плюнчи молива,скоро почваме броенето :D :D :D
Петъчен майстор пчелар

Мнение #3175 Преди 1 месец

В петък,вчера рязах далаци,разширявах..
Работят,като на паша
Петъчно пчеларство - P_20200425_133611.jpg
Петъчно пчеларство - P_20200425_095217.jpg
Петъчно пчеларство - P_20200425_133623.jpg

От това синьото цвете е посиняло всичко наоколо и има доста пчели по него,но по дъбовете има в пъти-повече пчели
Петъчно пчеларство - P_20200425_094938.jpg
.
Като напълних кофите с далаци,се наложи и набързо спретнах 2-3 кошера за капани,По половината далаци имаше заложени чашки,а на два кошера,бяха и захранени.Рапица-няма.Акара в далаците е в пъти по-малко от предното рязане...
Акацията ще цъфне около 5-6 май.Някой колега беше писал,че се възхищава на комбинацията рапица-акация,аз се възхищавам на комбинацията детелина-акация.Като си тръгнах от пчелина,обърнах внимание,че и детелината зацъфтява.Очертава се медоносна година,но и роева :D :D :D
Аз,доволен!
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Пчелар

Мнение #3176 Преди 1 месец

Ангел Йосифов написа:
Аз,доволен!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Акацията се съчетава,с всичко.....добро.Като в рекламата на шоколада!
Петъчен майстор пчелар

Мнение #3177 Преди 1 седмица

Хоооп,сефтето :D Нацапах центрофугата,амааа,буквално.Тръгнах с много кошници и се върнах с една. :mrgreen:
Имах намерение да отделя акацията,но незнам с какво са я поомешали
Петъчно пчеларство - P_20200523_183318.jpg
.Освен това,мед много,но незапечатан.А мащерката напъва,драката и тя започнала.
Претърсих 5-6 кошера за запечатани рамки и като видях какво излиза се отказах...най вече и заради вятъра :mrgreen:
Затова пък,като се прибирах,спрях и си набрах 3 чанти лайка.И за първи път видях,колко много пчели имаше по нея.Трябва да добавя,че лайката си беше промишлено количество,около 200декара,все едно е сята.
Ще изчакам още 2-3 седмици и тогава ще вадя.
Всички мами са налице и пронесли :P
Аз доволен :violin:

Мнение #3178 Преди 1 седмица

Ангел Йосифов написа:Имах намерение да отделя акацията,но незнам с какво са я поомешали

На мен ми прилича на детелина, предполагам и пяна ще има.
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #3179 Преди 1 седмица

Лайката на есен за лозето ли събираш?
Петъчен майстор пчелар

Мнение #3180 Преди 1 седмица

timo1 написа:Лайката на есен за лозето ли събираш?

Не!За чай.А какво имаш в предвид "за лозето"?

Назад към Пчеларски календар

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 гости