Петъчно пчеларство

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #3221 Преди 1 месец

зуница написа:Ако предлагаш дай цена?!

Не предлагам.
Само забелязах леки противоречия, изхвърляния или изцепки! :lol:
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #3222 Преди 1 месец

Георги написа:Не предлагам.
Само забелязах леки противоречия, изхвърляния или изцепки! :lol:

Ще ти се! :naughty: Цитирай! ;)
п.п. В книжката има смисъл .Грешиш като я игнорираш.

Мнение #3223 Преди 1 седмица

Само веднъж си купих тенеке за съхраняване на мед от пчеларски магазин, и го напълних с медец. След 6 часа източих медеца от тенекето в буркани, а тенекията я поставих върху един буркан за да се изкапе медеца от повърхността на тенекията. Познайте какво се събра в буркана за една нощ? :D :D :D

Не ползвам ТЕНЕКИИ, медеца се слага в стъкло. :D :D :D

Мнение #3224 Преди 1 седмица

slavi 13 написа:Само веднъж си купих тенеке за съхраняване на мед от пчеларски магазин, и го напълних с медец. След 6 часа източих медеца от тенекето в буркани, а тенекията я поставих върху един буркан за да се изкапе медеца от повърхността на тенекията. Познайте какво се събра в буркана за една нощ? :D :D :D

Не ползвам ТЕНЕКИИ, медеца се слага в стъкло. :D :D :D

Така е Славчо, малко мед се слага в буркани, повече в тенекии, още повече в бидони....и т. н..
Петъчен майстор пчелар

Мнение #3225 Преди 1 седмица

slavi 13 написа: След 6 часа източих медеца от тенекето в буркани, а тенекията я поставих върху един буркан за да се изкапе медеца от повърхността на тенекията. Познайте какво се събра в буркана за една нощ? :D :D :D

Нека да позная :D Докато меда се е изкапвал в буркана,в тенекията са се намърдали,кьораво,куцо и сакато,любители на медеца.Освен това,и тенекията не е била първа младост :mrgreen: :violin: :mrgreen: :violin: :mrgreen: :violin:
Познах ли? :lol: :lol: :lol:
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: Враца

Мнение #3226 Преди 1 седмица

Колеги, искам да ви попитам това нормално ли е правя отводка на 3 рамки и и сипвам във вътрешна хранилка 1 литър сироп след около 10 дена изли всички сироп и изградили 5 рамки, хванах рояк пак долу-горе на 3 рамки пак същата процедура вътрешна хранилка с 1 литър сироп изяли всичко ама изградили само 2-рамки къде е проблема как едни може 5, а други само 2 ? :shrug: :angry-tappingfoot:
ИПМ
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #3227 Преди 1 седмица

darkvr написа:Колеги, искам да ви попитам това нормално ли е правя отводка на 3 рамки и и сипвам във вътрешна хранилка 1 литър сироп след около 10 дена изли всички сироп и изградили 5 рамки, хванах рояк пак долу-горе на 3 рамки пак същата процедура вътрешна хранилка с 1 литър сироп изяли всичко ама изградили само 2-рамки къде е проблема как едни може 5, а други само 2 ? :shrug: :angry-tappingfoot:

Ти си пак добре.След Аморфата спря нещо прашеца и килийка не изградиха 18 дена. ;) :lol: :lol:
Старши
Стаж: Пчелар
Пчелар от: 1997

Мнение #3228 Преди 1 седмица

darkvr написа:Колеги, искам да ви попитам това нормално ли е правя отводка на 3 рамки и и сипвам във вътрешна хранилка 1 литър сироп след около 10 дена изли всички сироп и изградили 5 рамки, хванах рояк пак долу-горе на 3 рамки пак същата процедура вътрешна хранилка с 1 литър сироп изяли всичко ама изградили само 2-рамки къде е проблема как едни може 5, а други само 2 ? :shrug: :angry-tappingfoot:

Ами какво да ти кажа. Сядаме на масата с Данчо, аз пия 2 ракии, той пие 5. :shrug:Даже и не млъква през това време. :D
Пчелите, както и хората са различни и съответно при еднакви други условия се държат различно.
Лонг Джон Силвър
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Пловдив

Мнение #3229 Преди 1 седмица

Юрий Цветков написа:Ами какво да ти кажа. Сядаме на масата с Данчо, аз пия 2 ракии, той пие 5. :shrug:Даже и не млъква през това време. :D
Пчелите, както и хората са различни и съответно при еднакви други условия се държат различно.

Е ти Даката за какво го имаш ? :think:
САМО пет ракии ! :doh:
Той пет ги прави ДОКАТО ти си поръчаш първата. :lol:
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #3230 Преди 1 седмица

Марин Шойков написа:Е ти Даката за какво го имаш ? :think:
САМО пет ракии ! :doh:
Той пет ги прави ДОКАТО ти си поръчаш първата. :lol:

Ти се бъзикаш с Дачето,но и Юрката е прав...ето ви и една истинска история:
2008г. се връщам за малко от Острова и карам двама нашенци,кандидат гурбетчии,ама и те не знаят защо са дошли в странство.Намерих ги на автогара Ватерло,мръсни,брадясали,хем реват,хем се псуват,ама късметлии хора...цяла седмица изкарали там и нито ги арестували,нито ги пребили. Та,закарах ги в къщи,ядоха - пиха,осефериха се ,два месеца не им хареса нито една работа която им намерих и когато им казах,че мога да ги върна в БГ без пари,пак след дълги разправии се решиха да пътуват. Та....от парите които им давах за храна,те спестили и си купили ТРИ бутилки водка за из път...обаче не познали.Още при първото "наздраве" за тяхно огромно съжаление им заточих водката в багажника....два дена път,дъжд през цялото време,на Словенската граница се оказа,че единият юнак имал да плаща една камара глоби,ама нейсе прибрахме се до София. 08:30ч сутринта,спираме на едно капанче,отивам до тоалетната да се поизмия и освежа и мимоходом казвам на сервитьорчето поръчката.След малко се връщам и..... нашите юнаци си поръчали по две двойни водки/по 200 гр./ а момчето чака до масата и се чуди какво да ми каже...".Господине ,вика,вие поръчахте по чорба и бира за всеки,ама те казаха вместо чорба,да им донеса водките" :? Малкото клиенти в капанчето ги гледаха,като извънземни... :eek: То и продължение си имаше тая сага,ама много дълго стана. :angry-banghead:
Та и те като пчелите.... :shrug:
Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца.

Назад към Пчеларски календар

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 гости