Пчеларство през септември

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #31 Преди 1 месец

jdrumev написа:Батко Зуница,аз още се чудя от де дойде акраря миналата зима при мен на Бояна. ;) :lol:

Нали видя какво имам в кошерите. ;) Акара като го види и дори през зимата прескача Черни връх и право в Бояна. :lol: :lol: :lol:
ИПМ
Регистриран: Преди 4 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #32 Преди 1 месец

зуница написа:Нали видя какво имам в кошерите. ;) Акара като го види и дори през зимата прескача Черни връх и право в Бояна. :lol: :lol: :lol:

Аз затова тая година съм решил още на прелката да устава.... ;) :lol: :lol:
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #33 Преди 1 месец

jdrumev написа:Това са гулеми минуси в полето...Единсвената паша къде е в момента/ако я имате де/?Когато напръскат преди есенната оран къде са пчелите? ;) :lol:

Дака, що не направиш един пчелин при нас, да ни отвориш очите? Няма само СКП да благоденства, използвайки пчеларския ти гений само за себе си!... :think: :lol:
Стаж: Пчелар

Мнение #34 Преди 1 месец

jdrumev написа:Хубаво е да имаш млади майки.Снасят и немислят да спират... :lol:

Че какво има да мислят? Това е работа на пчелите.
Като разбира се, решаващата дума има пчелната полиция.

При наличие на достатъчно пчели и храна, е съвсем нормално в семейства с такива майки напролет да имаш повече пчели в кошера, отколкото са били при зазимяването.
Точно така се получи при бащината линия на майката, която подозирам че коментираш.
Ако правилно съм предположил, де.

Колкото до борбата с акара, определено от нас двамата ти си човека, който се интересува повече и ги разбира по-добре тези "раути". И не виждам причина да не си призная, и да не ти се доверя на преценката в това отношение.

Хубав празник на всички!
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #35 Преди 1 месец

jdrumev написа:Аз затова тая година съм решил още на прелката да устава.... ;) :lol: :lol:

Със сачми за акар ли си заредил пушката? ;)
Регистриран: Преди 4 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #36 Преди 1 месец

Пчеларство през септември - IMG_20200926_102143.jpg

Шъ извлекат бръшляна с корените. :D
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил

Назад към Пчеларски календар

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 гости