Петъчно пчеларство

Профилна снимка
венци
C2H5OH
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Асеновград

Мнение #321 Преди 9 месеца

vasilevsa написа: В природата виждал ли си рой да се засели в 8 литра хралупа ?

Ми ти кьк мислиш, що съм ги направил с различен литраж. Няколко години ги слагах покрай реката в село и най-много рояци влизаха в осем литровата, ама това в наше село - във ваше може да е друго.
Профилна снимка
венци
C2H5OH
Пчелар от: Асеновград

Мнение #322 Преди 9 месеца

Дамян Дамянов написа:Генератор на рояци! :dance:

Генератор на пчели, пък тия пчели дали ще ги оставиш да хванат гората или ще правиш отводки е друг въпрос. :icon-wink:
Профилна снимка
Иван Мънков
Най-готиният пчелар
Пчелар от: Априлци

Мнение #323 Преди 9 месеца

Ангел Йосифов написа:Гошка,периодите на трайните застудявания почти винаги започват след 10-15 януари.Говоря за температури под минус 10С* за периоди,поне седмица....

Ачкааа, с такава лекота позна прогнозата напред във времето, че ако преодоляваш и пространството тъй леко, то мога да наредя масата и ти вече да си тук! Много пивко време, а? :D
Профилна снимка
Ангел Йосифов
Петъчен майстор пчелар

Мнение #324 Преди 9 месеца

Нареждай-идвам :D Аз съм във времето и то е в мен :o Сипи една чаша и за мен и гледай как пространствено свършва без да ме видиш :icon-eek: :lol:
Иначе чак след месец(не като адаша от миналата есен) мога да кажа дали ще е мокра,нормална или суха пролетта. 8-) ..и да не забравиш да ми сипиш...виждам те :ugeek:
Профилна снимка
Ангел Йосифов
Петъчен майстор пчелар

Мнение #325 Преди 9 месеца

vasilevsa написа:Като ми видиш армиите през април ще видиш закакво ти говоря аз и дали една майка го постига. Ти ту пчелите ги изкарваш умни, ту тъпи. Една пчела залага толкова колкото може да изхрани и отопли. Винаги са много наясно с какво разполагат като запаси. Захарта имала повече калории, но не я консумират в чист вид, преработката върви за сметка на мастните тела.

Ето адаш тук ще трябва не 2 а 12 японски армии,за да заприличат на една моя :D при това умряла от студ и със износено мастно тяло
Ангел Йосифов написа:S7300694.JPGS7300695.JPGS7300696.JPGS7300760.JPG]
Профилна снимка
vasilevsa
БИО пчелар
Пчелар от: Златоград

Мнение #326 Преди 9 месеца

Ангел Йосифов написа:Ето адаш тук ще трябва не 2 а 12 японски армии,за да заприличат на една моя :D при това умряла от студ и със износено мастно тяло

Като го прочетох се задавих от смях. Сигурно се майтапиш. Не е вредно да се мечтае.
"Липсата на дълбочина на мисълта обикновено се компенсира с дължина" - Шарл дьо Монтескьо ;)
Профилна снимка
Ангел Йосифов
Петъчен майстор пчелар

Мнение #327 Преди 9 месеца

Моята "мечта" е реалност,..но нещо не се получи със снимката :oops: .Сигурен съм,че армиите ти няма да ме впечатлят,дори и роене да ми снимаш :D
Профилна снимка
vasilevsa
БИО пчелар
Пчелар от: Златоград

Мнение #328 Преди 9 месеца

Ангел Йосифов написа:............

Като знам поминалата година на комшиите даданите бях гола вода в сравнение с японците.
"Липсата на дълбочина на мисълта обикновено се компенсира с дължина" - Шарл дьо Монтескьо ;)
Профилна снимка
Бат Тянко
Пчелар от: Бургас, Черноморец, Айтос

Мнение #329 Преди 9 месеца

vasilevsa написа:Като знам поминалата година на комшиите даданите бях гола вода в сравнение с японците.

Има дадани и ДАДАНИ! Сега като спретна моя саркофаг ще видиш облечена вода.
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.
Профилна снимка
Ангел Йосифов
Петъчен майстор пчелар

Мнение #330 Преди 9 месеца

vasilevsa написа:Като знам поминалата година на комшиите даданите бях гола вода в сравнение с японците.

А комшиите ти,като знаят японките от миналата година,каква я свършиха..... :lol: няма и да си помислят за подобна система :lol:

Назад към Пчеларски календар