Петъчно пчеларство

Профилна снимка
Георги 1974
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Северозапада

Мнение #1511 Преди 1 седмица

tarty написа:Абе Жоре, аз ти казвам същото за Дадан-Блат, а ти ми се сърдиш :), какво ли да си мислят колегите пчеларстващи с тръвни :).

Аааааааааа Янчо не ти се сърдя ти го правиш от добре сърце ама аз съм силно закостеняла консервативна личност а и сибирските годзили са с Д.Б.
Профилна снимка
Ангел Йосифов
Петъчен майстор пчелар

Мнение #1512 Преди 1 седмица

Георги 1974 написа:Блинов е за пролетта

Намаляването на междурамието под 12мм,води до раждането на по-дребни и слаби пчели с по кратък живот.....Кашковский.
Профилна снимка
jdrumev
Хрометофоб
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #1513 Преди 1 седмица

Двоен празник има днес колеги и колежки да не забравите.За по възрастните пчелари да напомня,че днес стават чудеса. ;) :D :D :D
Профилна снимка
Ангел Йосифов
Петъчен майстор пчелар

Мнение #1514 Преди 1 седмица

Ангел Йосифов написа:Намаляването на междурамието под 12мм,води до раждането на по-дребни и слаби пчели с по кратък живот.....Кашковский.

Правени са опити и със силни семейства-резултатите са същите.
Профилна снимка
Profi
Регистриран: Преди 5 месеца

Мнение #1515 Преди 1 седмица

Ангел Йосифов написа:Правени са опити и със силни семейства-резултатите са същите.

Всяко нещо си има и предимства и недостатъци,по малкото разстояние води до дребни пчели с по кратък живот , но
люпят се по рано ,което води до увреждане на женският кърлеж и на практика той изчезва , дребните пчели са по жизнени
работят повече и на практика носят малко повече мед от по едрите ,като цяло резултата поне в добива на мед няма разлика.
Профилна снимка
Ангел Йосифов
Петъчен майстор пчелар

Мнение #1516 Преди 1 седмица

Profi написа:Всяко нещо си има и предимства и недостатъци,по малкото разстояние води до дребни пчели с по кратък живот , но
люпят се по рано ,което води до увреждане на женският кърлеж и на практика той изчезва , дребните пчели са по жизнени
работят повече и на практика носят малко повече мед от по едрите ,като цяло резултата поне в добива на мед няма разлика.

Що така мислиш Дака?Нещо поомеси нещата.Акара не се уврежда,а времето за съзряване се скъсява с един до два дни,което води до намалена репродукция.
А дребните и едрите пчели са разлини подвидове.Няма как от единия вид-порода пели да се родят от друга порода.Демек.
При стесняване на междурамието се раждат "хилави деца",а не се сменя породата.
Профилна снимка
jdrumev
Хрометофоб

Мнение #1517 Преди 1 седмица

Ангел Йосифов написа:Що така мислиш Дака?Нещо поомеси нещата.Акара не се уврежда,а времето за съзряване се скъсява с един до два дни,което води до намалена репродукция.
А дребните и едрите пчели са разлини подвидове.Няма как от единия вид-порода пели да се родят от друга порода.Демек.
При стесняване на междурамието се раждат "хилави деца",а не се сменя породата.

Бледоликия ми трябва на мен от де излиза да разбера другото е бошлав работа. :D :D :D Не забравяй Майсторе,че гледам тръвни. :D :D :D
п.п.Не забравяй Майсторе също,че Рашаните имат майки които се люпят 20 часа по рано. :D :D :D Шегувам се. :D :D :D
Профилна снимка
barkov1982
Пчелар от: Благоевград

Мнение #1518 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Бледоликия ми трябва на мен от де излиза да разбера другото е бошлав работа. :D :D :D Не забравяй Майсторе,че гледам тръвни. :D :D :D
п.п.Не забравяй Майсторе също,че Рашаните имат майки които се люпят 20 часа по рано. :D :D :D Шегувам се. :D :D :D

Тъкмо си мислех, че си в кондиция, след като сложи захарта на правилното място и.... изненада или не. Какви майки, какви 20 часа и некакви бледолики, дай инфо последно вчера акара беше на търтеите сега де е.
Профилна снимка
jdrumev
Хрометофоб

Мнение #1519 Преди 1 седмица

barkov1982 написа:Тъкмо си мислех, че си в кондиция, след като сложи захарта на правилното място и.... изненада или не. Какви майки, какви 20 часа и некакви бледолики, дай инфо последно вчера акара беше на търтеите сега де е.

Ела на лично да ти редя една нова далавера за ВО и Щавелевая кислота ефтинжос. ;) :D :D :D
Профилна снимка
barkov1982
Пчелар от: Благоевград

Мнение #1520 Преди 1 седмица

:angry-banghead: :angry-banghead: :angry-extinguishflame: днес ми е едно петъчно, оправих си индииките, нагласих и малките бурканчета, и те така

Назад към Пчеларски календар