Петъчно пчеларство

Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: скоро

Мнение #2901 Преди 3 месеца

jdrumev написа:При мен цената на сахарта не е критерий за цената на меда.Критерий са ми клиентите.Колкото са по-заможни финансово толкова повече скъп мед консумират. :D :D :lol: :lol:

Дака, позволих се да те коригирам малко за да е по-добре издържано, надявам се да не се разсърдиш ;)
Петъчен майстор пчелар

Мнение #2902 Преди 2 месеца

Ангел Йосифов написа:В петък,красота :D Мащерката яко цъфти.Драката и тя започва.Отдавна не бях слушал такваз "музика".Не е необходимо да се отварят кошерите за да се усети сладникавия аромат.Първите рояци получиха магазини.А младите майки,въпреки шарените птици,са се оплодили и имат яйчица и до 2-3 дневни личинки..Аз доволен :D :D :D :D P_20190525_110732.jpgP_20190525_110712.jpgP_20190525_110923.jpg
Изображение
Изображение
Изображение

Това успяха да "сготвят "
Петъчно пчеларство - P_20190721_084334.jpg

Само лавандулата я няма на снимките,но определено присъства в меда.

Иначе,днес това рояче
Петъчно пчеларство - P_20190718_190459.jpg
от преди 40-50 дена,му изкарах майката и една маломедна.
От петте рамки в капанчето,на две имаше пило
Петъчно пчеларство - P_20190309_150735.jpg
,та по старото пило с майката и маломедната са вече отделно.Ииии сега,чакане му е майката :D
А на пчелина,следващата събота ги чака същото.Демек подготовка за следващия сезон.
ИПМ
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #2903 Преди 2 месеца

Добре изглежда дъното Майсторе. ;) Ама при нас имаше същия,но с пяна. ;) :D :D
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Плевен

Мнение #2904 Преди 2 месеца

Ангеле, какво се случва с рочето, на което му дърпаш майката с рамка пило и маломедна?
Петъчен майстор пчелар

Мнение #2905 Преди 2 месеца

Марин Маринов написа:Ангеле, какво се случва с рочето, на което му дърпаш майката с рамка пило и маломедна?

Значи,на пук на масовата информация,че пчелите бързат да заложат на 3 дневна личинка,ами съвсем не е така.Сега от юли нататък,развитието на семействата тръгва надолу,демек не бързат за никъде..Не веднуж съм отварял на 3.4.5.6 ден,е няма и няма запечатъни маточници.Включая и въпросното рояче-в събота (6дена) все още нямаше запечатан свищак.
Държа да подчертая,че говоря за втората половина на активния сезон,демек юли,август и септември.
Иначе,по мои сметки роячето имаше 5-600грама пчели и около кило в пило.
Със майката дръпнах половината пило(люпещо се) и пчелите на рамката+хранителната рамка с пчелите.Тръснах още една рамка.От запаса сложих 2р медови и една изградена.От запаса допълних и роячето до 5р.
Очаквам до края на октомври,ако новата майка се върне,и двете капанчета да имат по кило пчели.
ИПМ

Мнение #2906 Преди 2 месеца

На колко дневна личинка мислиш ,че са заложили Майсторе? :D
Петъчен майстор пчелар

Мнение #2907 Преди 2 месеца

jdrumev написа:На колко дневна личинка мислиш ,че са заложили Майсторе? :D

На минус 3 дневна личинка :mrgreen:
Демек,захранват за майка от самото начало.А преди това,избират точно определено яйце....
Регистриран: Преди 1 година
Пчелар от: Пловдив

Мнение #2908 Преди 2 месеца

Очаквам до края на октомври,ако новата майка се върне,и двете капанчета да имат по кило пчели.
И тогава ще ги обедениш ли?Обясни,моля те всички вариянти :clap: :clap: :clap:
ИПМ

Мнение #2909 Преди 2 месеца

Ангел Йосифов написа:На минус 3 дневна личинка :mrgreen:
Демек,захранват за майка от самото начало.А преди това,избират точно определено яйце....

Разбрахте,и съм сигурен,че е така защото едни майки ми излязоха на 15 ден. :D :D След консултация с професора от Хасково се оказа ,че тия слетобедните са няколко часа разлика. :D :D :lol: :lol:
Петъчен майстор пчелар

Мнение #2910 Преди 2 месеца

Kebapa1912 написа:Очаквам до края на октомври,ако новата майка се върне,и двете капанчета да имат по кило пчели.
И тогава ще ги обедениш ли?Обясни,моля те всички вариянти :clap: :clap: :clap:

Не,няма да ги обеденявам.Дефакто,майката на рояка е оплодена през юни таз година.
Обединявам,само ако не се върне новата майка.

Назад към Пчеларски календар

Разглеждащи този форум: и 11 гости