Пчеларство през октомври

Регистриран: Преди 3 години

Мнение #171 Преди 2 години

След 2-3 седмици, когато е много студено, ще накапа с етерични масла, през дупката на хранилката.

Там пчели няма да има. Ако някой разбира за какво говоря. :D
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #172 Преди 2 седмици

След вчерашния слаб ден на летеж,днес усилено летът към гората на 300-400 метра от нас,а там, дъб и бор.Навярно за мана.Но след проливните дъждове,все по-рядко носят прашец за последното пило. :think:

Мнение #173 Преди 2 седмици

дядо емо написа:След вчерашния слаб ден на летеж,днес усилено летът към гората на 300-400 метра от нас,а там, дъб и бор.Навярно за мана.Но след проливните дъждове,все по-рядко носят прашец за последното пило. :think:

Дават го да се затоли и то не за малък период в който е възможно и прашец да има, а и нектарец да падне все още. Дай боже.
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #174 Преди 2 седмици

solaris60 написа:Дават го да се затоли и то не за малък период в който е възможно и прашец да има, а и нектарец да падне все още. Дай боже.

:thumbup:
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #175 Преди 2 седмици

solaris60 написа:Дават го да се затоли и то не за малък период в който е възможно и прашец да има, а и нектарец да падне все още. Дай боже.

А дано, че да не подберат "дървата" за зимата.Вчера цял ден са били до "печката".На Черни връх снежец прехвърлило. :think:

Мнение #176 Преди 2 седмици

зуница написа:А дано, че да не подберат "дървата" за зимата.Вчера цял ден са били до "печката".На Черни връх снежец прехвърлило. :think:

При нас беше топло с ветрец. Само за събиране на орехи, но предните дни събрах две големи щайги и жената каза - стига. :lol:
Пчелар от: Северозапада

Мнение #177 Преди 1 седмица

solaris60 написа:При нас беше топло с ветрец. Само за събиране на орехи, но предните дни събрах две големи щайги и жената каза - стига. :lol:

С жена не се спори но аз бих си позволил лукса да възразя решението , ,,стига,, относно орехите.
Един изключителен продукт дори прилича на мозък то и затова Друмев е орехоман.
Та ако ядем по 5 ореха на ден бая по- малко проблеми ще имаме.
Моята сапруга не понася миризма на часен но аз го обичам и чудих се чудих се и накрая намерих решение смес от орехи и чесън се добавя към ястие и става страхотно и жената яде с апетит и не роптае за чесъна разбирам я, защото аз не понасям миризма на риба а тя обича да яде риба.
Пропускам таратора че с копър е типично ястие.
Аз например правя няколко например:
Орехи сухи с чесън се стриват и се добавят към сирене мачка се с зехтин студено пресован и черен пипер.
Салата от червен боб от лидъл консерва добавя се чесън и орехи счукани и малко кисели краставички плюс копър, магданоз .
П.П.Та без орехи и чесен ядене ли е, е месоядните едвали ще се впечатлят но всеки си знае какво да яде.

Мнение #178 Преди 1 седмица

Георги 1974 написа:С жена не се спори но аз бих си позволил лукса да възразя решението , ,,стига,, относно орехите.

А, изненадах я. Набрах още половин щайга, докато скучаех на пчелина, орехи бол. Мерак да имаш. ;) :lol:
Пчелар Мераклия
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Благоевград

Мнение #179 Преди 1 седмица

solaris60 написа:А, изненадах я. Набрах още половин щайга, докато скучаех на пчелина, орехи бол. Мерак да имаш. ;) :lol:

При нас късно-пролетните слани крадат орехите та даже и за баклава няма, пак ще съм на пазара
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #180 Преди 1 седмица

Георги 1974 написа:С жена не се спори но аз бих си позволил лукса да възразя решението , ,,стига,, относно орехите.
Един изключителен продукт дори прилича на мозък то и затова Друмев е орехоман.
Та ако ядем по 5 ореха на ден бая по- малко проблеми ще имаме.
Моята сапруга не понася миризма на часен но аз го обичам и чудих се чудих се и накрая намерих решение смес от орехи и чесън се добавя към ястие и става страхотно и жената яде с апетит и не роптае за чесъна разбирам я, защото аз не понасям миризма на риба а тя обича да яде риба.
Пропускам таратора че с копър е типично ястие.
Аз например правя няколко например:
Орехи сухи с чесън се стриват и се добавят към сирене мачка се с зехтин студено пресован и черен пипер.
Салата от червен боб от лидъл консерва добавя се чесън и орехи счукани и малко кисели краставички плюс копър, магданоз .
П.П.Та без орехи и чесен ядене ли е, е месоядните едвали ще се впечатлят но всеки си знае какво да яде.

Жоре, не ми казвай само, че си веган?!
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!

Назад към Пчеларски календар

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 гости