Пчеларство през октомври

Регистриран: Преди 2 години

Мнение #151 Преди 2 години

Георги написа:Аз това го разбрах, но не разбрах с каква рамка си. :roll:

С каквато си поискам, моето момче, а когато не ползвам рамки с какви рамки съм? :D
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #152 Преди 2 години

slavi 13 написа:С каквато си поискам, моето момче, а когато не ползвам рамки с каква рамка съм? :D

Бях уточнил че не ШИШАЛКАВИШ, а шикалкавиш!!!
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг

Мнение #153 Преди 2 години

Георги написа:Бях уточнил че не ШИШАЛКАВИШ, а шикалкавиш!!!

Ти шикалкавиш, защото се установи, че бягаш от един стандартен кошер Дадан-Блат към друг, и режеш рамките. И защо го правиш, защото стандартният Дадан-Блат кошер е бил много лош, или защото не си се справил с него.

От една стандартна рамка правиш друга стандартна рамка, е това не го разбрах защо си го направил. Голям смях! :D

Вместо да търкаш с триона, да си беше купил рамките. :D

Мнение #154 Преди 2 години

slavi 13 написа:Ти шикалкавиш, защото се установи, че бягаш от един стандартен кошер Дадан-Блат към друг, и режеш рамките. И защо го правиш, защото стандартният Дадан-Блат кошер е бил много лош, или защото не си се справил с него.

От една стандартна рамка правиш друга стандартна рамка, е това не го разбрах защо си го направил. Голям смях! :D

Писал съм за зор!!! Чети Слави, чети! По лесно ми е да прехвърлям рутови корпуси, вместо Дадан-Блат плодници.
Преградни дъски не ползвам, особено когато не ми скъсяват рамката :lol:
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг

Мнение #155 Преди 2 години

Георги написа:Писал съм за зор!!! Чети Слави, чети! По лесно ми е да прехвърлям рутови корпуси, вместо Дадан-Блат плодници.
Преградни дъски не ползвам, особено когато не ми скъсяват рамката :lol:

Ти не разбираш идеята за ползването на преградните дъски. :D А ползването на тези преградни дъски намалява акара и повишава добивите на мед. :D

Не препоръчвам ползване на преградни дъски. :twisted:

Мнение #156 Преди 2 години

slavi 13 написа:Интересно, рязал си стандартни рамки Дадан-Блат, от които не си бил доволен, за да ги направиш като други стандартни рамки, а защитаваш стандартните рамки? :D

Може би едната стандартна рамка е по-добра от другата стандартна рамка? При положение, че не си могъл да намалиш тяхната дължина за корпус от 45 см. :D

И какво си направил? Дължината на стандартните рамки е останала нормална за корпус от 45 см. :D Нищо не си променил. :D

Точно, неразбирането на тези размери от 45 см. в едната посока на кошера, води до големи проблеми при пчелите. :violin:

slavi 13 написа:Ти не разбираш идеята за ползването на преградните дъски. :D А ползването на тези преградни дъски намалява акара и повишава добивите на мед. :D

Не препоръчвам ползване на преградни дъски. :twisted:

Дано сам успееш да се разбереш някой ден! :x
Стивън Хокинг

Мнение #157 Преди 2 години

Георги написа:Дано сам успееш да се разбереш някой ден! :x

След много четене, и писане и превеждане на пчеларска литература, и след експериментите които направих, РАЗБРАХ. :D

Мнение #158 Преди 2 години

slavi 13 написа:След много четене, и писане и превеждане на пчеларска литература, и след експериментите които направих, РАЗБРАХ. :D

Какво разбра? Нещо за :D феромоните ли?
Стивън Хокинг
Регистриран: Преди 3 години
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #159 Преди 2 години

Хубаво, че не влезе правилото за 1 мнение на час :doh: На чат сте го обърнали :roll:
Спомням си за времената на IRC... :dance:
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:
БИО пчелар
Регистриран: Преди 3 години
Пчелар от: Златоград

Мнение #160 Преди 2 години

Дамян Дамянов написа:Хубаво, че не влезе правилото за 1 мнение на час :doh: На чат сте го обърнали :roll:
Спомням си за времената на IRC... :dance:

Ей, верно що мадами сапунисах благодарение на това IRC, мир на праха му :D
"Липсата на дълбочина на мисълта обикновено се компенсира с дължина" - Шарл дьо Монтескьо ;)

Назад към Пчеларски календар

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 гости