Пчеларство през октомври

Регистриран: Преди 3 години

Мнение #161 Преди 2 години

Георги написа:Какво разбра? Нещо за :D феромоните ли?

Ти какво научи за феромоните?
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #162 Преди 2 години

slavi 13 написа:Ти какво научи за феромоните?

Че нямат никакви инстинкти ;)
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг

Мнение #163 Преди 2 години

Дамян Дамянов написа:Хубаво, че не влезе правилото за 1 мнение на час :doh: На чат сте го обърнали :roll:
Спомням си за времената на IRC... :dance:

Темпото не е зададено от мен, обикновено така те нападат нарочно, с много тъпи въпроси, в кратко време. :twisted:

Ако не се отговори на тъпият въпрос, в новобранците пчелари, които търсят знания във форума, се създава впечатлението че нямаш отговор, че няма обяснение на проблема. :D

Обяснение на проблемите има във феромоните на пчелите. :D

А задаващите въпросите, с пчеларско хоби и бизнес, не търсят информация за пчелите. Те си гледат бизнеса! :clap:

Мнение #164 Преди 2 години

През октомври, независимо че вече нямам пило, няма да си направя труда да отварям кошерите и да ги поливам с оксалова киселина. :D

Който иска да си отваря кошерите през зимата, и да ги полива с оксалова киселина. :D

Но после да не се оплаква че е "третирал против акари 7 пъти, а пчелите взеха че умряха" :violin:
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #165 Преди 2 години

slavi 13 написа:През октомври, независимо че вече нямам пило, няма да си направя труда да отварям кошерите и да ги поливам с оксалова киселина. :D

Който иска да отваря кошерите през зимата, и да ги полива с оксалова киселина. :D

Но после да не се оплаква че е "третирал против акари 7 пъти, а пчелите взеха че умряха" :violin:

Чешит!
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Дупница
Контакт:

Мнение #166 Преди 2 години

slavi 13 написа:Ти не разбираш идеята за ползването на преградните дъски. :D А ползването на тези преградни дъски намалява акара и повишава добивите на мед. :D

Не препоръчвам ползване на преградни дъски. :twisted:

То и аз така намалявам акара. Като имам кошер със 100 акара, като го разделя с дъска ми стават два кошера с по 50 акара.
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Дупница
Контакт:

Мнение #167 Преди 2 години

vasilevsa написа:Ей, верно що мадами сапунисах благодарение на това IRC, мир на праха му :D

На сапуна ли? :D

Мнение #168 Преди 2 години

ves написа:То и аз така намалявам акара. Като имам кошер със 100 акара, като го разделя с дъска ми стават два кошера с по 50 акара.

Това е пример за неразбиране на ефекта на преградните дъски. :D

Продължавай да спамиш :D

Мнение #169 Преди 2 години

Бат Ицо написа:Чешит!

Не съм "чешит". :D Ти знаеш ли какво значи тази дума? :D

Това което съм го дал като цитат в кавички " 7 пъти третирахме пчелите, а те пчелите взеха че умряха" е от януарските проблеми на пчеларите, когато имаше и протести през 2017 година. :D Имаше 100% умрели пчелини. :D Голям смях, как ще умрат всичките пчели в пчелина, а в съседният пчелин са живи? :D

Тогава /през пролетта на 2017/ пчеларите твърдяха, че са третирали пчелите против акар 7 пъти. Има го на видео. :D Манов мед. :D И пчелите взели че умрели, странно защо! :D

А те, пчелите, не разбрали, че пчелар се грижи за тях, и ги полива с каквото му скимне, и умрели напук на пчеларя! :twisted: Лоши пчели, лоши пчели, не са разбрали какво им казва пчеларя! :twisted: Трябва смяна на майката, тя е виновна! :D
БИО пчелар
Пчелар от: Златоград

Мнение #170 Преди 2 години

ves написа:На сапуна ли? :D

не на IRC
"Липсата на дълбочина на мисълта обикновено се компенсира с дължина" - Шарл дьо Монтескьо ;)

Назад към Пчеларски календар

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 гости