Петъчно пчеларство

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #2961 Преди 4 месеца

rumenggr написа:Брата... твоя грижа. Не си му сипал навреме или си объркал преговорите. Пусни го на конферентна с месията и ще му мине :lol:.

:naughty: Тоя АКАР в маточници го плаши. ;) :lol: :lol: :D :D Не знае да ли нещо не е сбъркал,но след тия чадъри при Чичо Гошо в Обзор.Според мен не е сбъркал. :D :D :D :lol: :lol: :lol: Много АКАРИ и преижда. :lol: :lol: :lol: :D :D :D
Петъчен майстор пчелар

Мнение #2962 Преди 4 месеца

Ангел Йосифов написа:Иначе,днес това рояче P_20190718_190459.jpg от преди 40-50 дена,му изкарах майката и една маломедна.
От петте рамки в капанчето,на две имаше пило P_20190309_150735.jpg,та по старото пило с майката и маломедната са вече отделно.Ииии сега,чакане му е майката :D

Опаааа :mrgreen: Те тук,греда :mrgreen:
Греда,ама топката пак се върна,към мен :D От 2-3 дена ги гледам на прелката и едни такива,без мерак притеснени..Ясно,значи мама няма да си дойде.А каква радост беше преди 5-6 дена,като се пръкна младата майка,ноооо.
Взех от другата отводка,рамка с открито пило,колкото длан и "зарадвах" обезмайчените...В сандъчето има не повече от 4-500гр пчели и 5кг мед....Към 10.09. ще видим.
ИПМ

Мнение #2963 Преди 4 месеца

Ангел Йосифов написа:Опаааа :mrgreen: Те тук,греда :mrgreen:
Греда,ама топката пак се върна,към мен :D От 2-3 дена ги гледам на прелката и едни такива,без мерак притеснени..Ясно,значи мама няма да си дойде.А каква радост беше преди 5-6 дена,като се пръкна младата майка,ноооо.
Взех от другата отводка,рамка с открито пило,колкото длан и "зарадвах" обезмайчените...В сандъчето има не повече от 4-500гр пчели и 5кг мед....Към 10.09. ще видим.

Ти поне си разбрал,а колко самосменници няма и да разберат,че вървят към търтовка,а като ги обединят септември... :D :D :lol: :lol:
Петъчен майстор пчелар

Мнение #2964 Преди 4 месеца

jdrumev написа:Ти поне си разбрал,а колко самосменници няма и да разберат,че вървят към търтовка,а като ги обединят септември... :D :D :lol: :lol:

Кое те кара да си мислиш,че вероятното отъртевяване е единствения проблем. :roll:
ИПМ

Мнение #2965 Преди 4 месеца

Ангел Йосифов написа:Кое те кара да си мислиш,че вероятното отъртевяване е единствения проблем. :roll:

Не е там проблема само.Той си е в самия кошер в момента малко залят с мед но си е там. ;) :D :lol: Днес с колега обсъдихме и друг проблем много важен и необясним за някой като мен.Защо майките спираха да снасят толкова пъти тая година. :D До глинеца не стигнах ме Майсторе... ;) :D :lol:
Петъчен майстор пчелар

Мнение #2966 Преди 4 месеца

jdrumev написа:.Защо майките спираха да снасят толкова пъти тая година. :D

Като си врете гагите "толкова пъти"... :D :D :D
Аз в петък,като погледна,винаги са си имали разновъзрастно пило.
Амаааа,ти в петък не гледаш-постоянно си на път :D :D :D
ИПМ

Мнение #2967 Преди 4 месеца

Ангел Йосифов написа:Като си врете гагите "толкова пъти"... :D :D :D
Аз в петък,като погледна,винаги са си имали разновъзрастно пило.
Амаааа,ти в петък не гледаш-постоянно си на път :D :D :D

Само петък вечер :lol: :lol: :D :D
Петъчен майстор пчелар

Мнение #2968 Преди 4 месеца

Иначе в петък,мамчетата продължават да се множат.Днес белязах още двечки и докато завъртя по пчелина,вече са настанени в 6 рамкови нукове-капанчета :D ...Аз доволен :D това тук е оплодник
Петъчно пчеларство - P_20190817_101502.jpg
Петъчен майстор пчелар

Мнение #2969 Преди 3 месеца

Ангел Йосифов написа: въпросното рояче-в събота (6дена) все още нямаше запечатан свищак.

Е,днес,на 7-я ден,от втори опит за отглеждане на майка,имаше само един запечатан маточник и 7-8 пред запечатване.
Демек,въпреки слабостта си,отводчицата НЕ бърза да залага.В интерес на истината,никога не съм се заглеждал на пролет кога запечатват,но за втората половина на лятото,твърдя,че отварянето на 3-4 ден за премахване на запечатани маточници,е напълно излишно. :oldtimer:
ИПМ

Мнение #2970 Преди 3 месеца

https://youtu.be/aeHQFfoIaqo И така може да се пчеларства в петък вечер. :D :lol:

Назад към Пчеларски календар

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 гости