Петъчно пчеларство

Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #2911 Преди 1 месец

Ангел Йосифов написа:Не,няма да ги обеденявам.Дефакто,майката на рояка е оплодена през юни таз година.
Обединявам,само ако не се върне новата майка.

Предполагам,че зимата ще бъдат под специални грижи.
Петъчен майстор пчелар
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #2912 Преди 1 месец

дядо емо написа:Предполагам,че зимата ще бъдат под специални грижи.

От какви специални грижи си мислиш,че имат нужда кило пчели :?: :?: :?:

Мнение #2913 Преди 1 месец

Ангел Йосифов написа:.....Не веднуж съм отварял на 3.4.5.6 ден,е няма и няма запечатъни маточници.Включая и въпросното рояче-в събота (6дена) все още нямаше запечатан свищак.....

На 6-тия ден след осиротяването, по питите има 3-дневни личинки. Ако на 6-тия ден пчелите заложат маточник на такава личинка, то този маточник ще бъде запечатан на 10-я ден.
На 10-тия ден ще бъде запечатан и маточник заложен веднага след осиротяването, на яйце.
Разликата м-у двата маточника е в храненето на личинките през третия ден ( според книгите ), както и няколкото часа разлика в излюпването.
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
Петъчен майстор пчелар

Мнение #2914 Преди 1 месец

Георги написа:На 6-тия ден след осиротяването, по питите има 3-дневни личинки. Ако на 6-тия ден пчелите заложат маточник на такава личинка, то този маточник ще бъде запечатан на 10-я ден.
На 10-тия ден ще бъде запечатан и маточник заложен веднага след осиротяването, на яйце.
Разликата м-у двата маточника е в храненето на личинките през третия ден ( според книгите ), както и няколкото часа разлика в излюпването.

Знам всичко това.Написах горното,за да обърна внимание,че не е необходимо да се търси михаля на 3-4 ден,както горещо се препоръчва в книгите и от светила...
Пчелар Мераклия
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Благоевград

Мнение #2915 Преди 1 месец

Евентуалното махане на маточноци би имало значение ако някой иска дс прави отводки с тях, както масово се правят на 10тия ден може да стане объркване с маточник заложен на стара ларва. При положение, че семейството трябва да пройзведе една майка варианта да сбъркат е малък. Но свищаците имат един малък недостатък, бързо остаряват ;)
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #2916 Преди 1 месец

barkov1982 написа:Евентуалното махане на маточноци би имало значение ако някой иска дс прави отводки с тях, както масово се правят на 10тия ден може да стане объркване с маточник заложен на стара ларва. При положение, че семейството трябва да пройзведе една майка варианта да сбъркат е малък. Но свищаците имат един малък недостатък, бързо остаряват ;)

Ко ти пука.Само по 6лв са по Национална програма по пчеларство. :D :D :lol: :lol:
Пчелар от: Северозапада

Мнение #2917 Преди 1 месец

От пчелни майки не разбирам то и от бащи търтей толкова разбирам ама бях чел за някво руско светило творило и казало още по имперско преди век и нещо, че тайната на свищаците е да не им се месим на пчелите от силното семейство в подходящото време с действия продиктувани ни от гениалния ни ум, а да не забравяме , че нашия ум е много хитър и коварен и работи с егото.
П.П.Ама не ги разбирам тия работи пиша ей тъй да нахраня и моето его че е поогладняло, макар , че една от постъпките на добротата е да дадеш мъдър съвет, та затова и чета форума видя постовете има и мъдрост тук там.

Мнение #2918 Преди 1 месец

Георги 1974 написа:От пчелни майки не разбирам то и от бащи търтей толкова разбирам ама бях чел за някво руско светило творило и казало още по имперско преди век и нещо, че тайната на свищаците е да не им се месим на пчелите от силното семейство в подходящото време с действия продиктувани ни от гениалния ни ум, а да не забравяме , че нашия ум е много хитър и коварен и работи с егото.
П.П.Ама не ги разбирам тия работи пиша ей тъй да нахраня и моето его че е поогладняло, макар , че една от постъпките на добротата е да дадеш мъдър съвет, та затова и чета форума видя постовете има и мъдрост тук там.

Абе и в твоите постове има чат пат мъдрост, но и ти започна да пишеш на алафранга.
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #2919 Преди 1 месец

solaris60 написа:Абе и в твоите постове има чат пат мъдрост, но и ти започна да пишеш на алафранга.

А почнал.Той не е спирал.Ако питаш меня :D :D :lol: :lol:
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #2920 Преди 1 месец

Ангел Йосифов написа:От какви специални грижи си мислиш,че имат нужда кило пчели :?: :?: :?:

На мен ми е по -спокойно,когато са 3-4 кила.Ех,само мамбуто е в по-вече. :lol:

Назад към Пчеларски календар

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 гости