Петъчно пчеларство

ИПМ
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #2951 Преди 1 седмица

Ангел Йосифов написа:Само в този на снимката са 3.Иначе имам с по 2 майки,по 4,а най много са с по една :D :D :D

Аз съм по добре от теб Майсторе.26 без майки имам. ;) :D :D :lol: :lol:
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #2952 Преди 6 дни

jdrumev написа:Аз съм по добре от теб Майсторе.26 без майки имам. ;) :D :D :lol: :lol:

Бъзикаш се пак!? Май се плашат от беломъдите :lol: .
ИПМ

Мнение #2953 Преди 6 дни

rumenggr написа:Бъзикаш се пак!? Май се плашат от беломъдите :lol: .

Сериозен съм. ;) :D :lol:

Мнение #2954 Преди 6 дни

jdrumev написа:Сериозен съм. ;) :D :lol:

И кво, да организираме майкопроизводство? Имам търтеи в изобилие :D .
Най-готиният пчелар
Пчелар от: Априлци

Мнение #2955 Преди 6 дни

jdrumev написа:Аз съм по добре от теб Майсторе.26 без майки имам. ;) :D :D :lol: :lol:

Сега 26 майки ли да ти изпращаме? То и при мен има катаклизми и аз изпуснах последната серия от нямане на време, но има 2 излюпени а дали ще се прибират!? Като цяло тази година много фира при оплождане. :doh:
Петъчен майстор пчелар

Мнение #2956 Преди 6 дни

Иван Мънков написа:Като цяло тази година много фира при оплождане. :doh:

Така е Ванка!Не може само сладко да е ...ян и ин,вървят комплект :D

Мнение #2957 Преди 6 дни

Ангел Йосифов написа:Така е Ванка!Не може само сладко да е ...ян и ин,вървят комплект :D

Ян и Ин. Също е олицетворение на мъжкото и женското, като търтей и пчелна майка. И пак пчелите са... както си искат. Миналата година беше провал с оплождането Юли, Август, а тази само една не се завърна и то юнска. След нея, каквото излетя, пронесе. Даже и няколко неочаквани. Сега имам рояче, дето ме стресира докато вадих меда. Ще го оставя да видя какви ще ги свърши. Лястовиците започнаха да се тъпчат за дългия полет и си е състезание за ян и ин :D . Лошото на съвсем късните майки, според мен е, че няма време за проверка на характеристики. Така, септември се пръкна една, която пролетта разбрах, че се бие твърде много и влезе в роево напук на всичко направено от мен... Искам да кажа, че предпочитам предвидим, ако може и според моята програма резулта. А бе... и аз.... лигльо... :shifty:
ИПМ

Мнение #2958 Преди 6 дни

rumenggr написа:И кво, да организираме майкопроизводство? Имам търтеи в изобилие :D .

Въпроса е защо? ;) Може би ти си виновен за това?При мен също е така на 40% .Природата дава,но Брата не дава. ;) :lol: :D8рамки пило си е пило+маточници дето имам/не му аресват ще развалим рамките ;) / :D :D :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #2959 Преди 6 дни

Иван Мънков написа:Сега 26 майки ли да ти изпращаме? То и при мен има катаклизми и аз изпуснах последната серия от нямане на време, но има 2 излюпени а дали ще се прибират!? Като цяло тази година много фира при оплождане. :doh:

Аааа,Бати Янчо/Месията/ме е учил на друго... ;) :lol: :lol: :lol:

Мнение #2960 Преди 6 дни

jdrumev написа:Въпроса е защо? ;) Може би ти си виновен за това?При мен също е така на 40% .Природата дава,но Брата не дава. ;) :lol: :D8рамки пило си е пило+маточници дето имам/не му аресват ще развалим рамките ;) / :D :D :lol: :lol:

Брата... твоя грижа. Не си му сипал навреме или си объркал преговорите. Пусни го на конферентна с месията и ще му мине :lol:.

Назад към Пчеларски календар

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 гости