Петъчно пчеларство

Петъчен майстор пчелар
Регистриран: Преди 4 години

Мнение #3231 Преди 3 месеца

В петък,всичко е така,както трябва да бъде! :D :D :D
Пръкнали са се няколко прекрасни юлски свищака.Малко русоляви,ама редът пилото плътно.За сега ще си останат в 3-рамковите си нукове.В магазините се работи усилено.Някои получиха втори,други трети,а някои и четвърти магазин.Таз година наоколо има доста слънчоглед.Най- близкия е на повече от 1,5км.Ще има паша,поне до края на юли.Пчелите вкарват 3 вида прашец.
Сутринта,домашните капани се "облитаха" интензивно,ама облитане,наоколо правеше и селскостопанската авиация.Като се прибрах от пчелина,нямаше кьорава пчела около капаните :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Все пак,аз доволен! :violin: :violin: :violin:
Петъчен майстор пчелар
Регистриран: Преди 4 години

Мнение #3232 Преди 2 месеца

Ангел Йосифов написа:В петък,всичко е така,както трябва да бъде! :D :D :D :

И продължава да е "както трябва да бъде" :D :D :D
Приключих сезона и веднага започнах новия 8-)
Изкарах меда от магазините.Маломедните маг рамки ги събрах в няколко магазини и над по-силните.Стесних плодниците на 7-8 рамки,като пилото е средно на 5р.Има и няколко самосмени,които все още нямаха запечатано пило.Направих и една дузина отводки.Непосмях да направя повече,че търтеите ми малеят.Имаги,но са малко.Само в един кошер видях малко търт пило.Всъщност,не всички кошери съм проверил,та може и по тях да има търт пило.Иначе се мяркат по някой-друг на последна рамка.
Мед имат по около 12-15кг на кошер,даже и в отводките(4р) има по две пълномедни рамки.Очаквам към 5-8 септември,новите свищаци да започнат осеменяване.Тогава предвиждам по 1-2 хранилки захарен сироп.А до тогава-каквото ожулят по изсъхналия баир.
Въпреки наличието на слънчоглед в обсега на пчелите 2-4км,медъ е тъмен.Една идея по светъл от пролетния :D
Петъчно пчеларство - 20200809_155601.jpg
Аз доволен :D :D :D

Назад към Пчеларски календар

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 гости