Ще присъствате ли на протеста на 10

Проф.
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #671 Преди 4 месеца

Вече протеста показва посоката в която ще работи работната група :clap: . На първо място е да защитим родните майкопроизводители :clap: :clap: :clap:
https://www.bnt.bg/bg/a/izchezvat-li-blgarskite-pcheli?fbclid=IwAR20saKryrAgUgll_aY5hCqNpKkzFNIcL8jXveafbbVmIomfgv-kQ6VswKQ
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Бизнес
Пчелар от: ДОБРУДЖА

Мнение #672 Преди 4 месеца

Няма да коментирам още съм бъзмълвен...

ДЕКЛАРАЦИЯ
ОТ ФОРУМ „СПРИ И СПОДЕЛИ“, ПРОВЕДЕН НА 09-10.01.2019г. В гр.РУСЕ

След обсъждане от участниците, присъстващи и разписали се в регистрационна форма се взе решение за приоритетите за работа в програмата в новия Съвет към ЕКЗ при Министерство на земеделието, храните и горите :
КРАТКОСРОЧНИ ПРИОРИТЕТИ:
1.ВЪЗМОЖНОСТ ЗА БЪРЗА РЕАКЦИЯ НА СВИКВАНЕ НА ЗАСЕДАНИЯ НА ЕКЗ ПРИ НЕОТЛОЖНИ ПРОБЛЕМИ
2.КОНТРОЛ НАД ВНОСА И УПОТРЕБАТА НА ПРЗ
3.ВЪВЕЖДАНЕНА ИЗИСКВАНЕ ЗА ЧЛЕНСТВО В ПЧЕЛАРСКА ОРГАНИЗАЦИЯ ЗА УЧАСТИЕ В МЕРКИ ЗА ПОДПОМАГАНЕ
4.ОБУЧЕНИЕ НА ПЧЕЛАРИ – ПРОФЕСИОНАЛНА КВАЛИФИКАЦИЯ
5.ФИНАНСИРАНЕ НА ПЧЕЛАРСКИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ
6.ПРЕРАЗГЛЕЖДАНЕ НА ПРОБЛЕМИТЕ, СВЪРЗАНИ С НАСТАНЯВАНИЯТА И ПРЕНАСЕЛВАНЕТО НА ПОСТОЯННИ И ВРЕМЕННИ ПЧЕЛИНИ ЗА НОВИ ПЧЕЛИНИ
7.ОТПАДАНЕ НА ЖЪЛТИТЕ ТАБЕЛКИ

ДЪЛГОСРОЧНИ ПРИОРИТЕТИ:
1.ПРОСЛЕДЯВАНЕ НА РЕГЛАМЕНТИРАН ВНОС И ИЗПОЛЗВАНЕ НА ПЧЕЛНИ ПРОДУКТИ; ПО-ВИСОК КОНТРОЛ НА НЕРЕГЛАМЕНТИРАН ВНОС НА ПЧЕЛНИ ПРОДУКТИ
2.КОНТРОЛ НА ПРОДАЖБИТЕ НА ДРЕБНО И РЕГУЛАЦИЯ НА ПОМЕЩЕНИЯТА ЗА ВАДЕНЕ НА МЕД ПРИ НЕРЕГИСТРИРАНИ ПО НАРЕДБА 26 ПЧЕЛАРИ
3.КОНТРОЛ НАД МЕРКИТЕ, ПРЕДВИДЕНИ ЗА ПЧЕЛАРСТВОТО В НОВАТА ОСП
4.ИЗИСКВАНЕ ЗА ОПРАШВАНЕ НА БИОЛОГИЧНИТЕ НАСАЖДЕНИЯ ОТ ПЧЕЛНИ СЕМЕЙСТВА
5.ВРЪЩАНЕ НА ПЧЕЛАРИТЕ ПРОВЕРИТЕЛИ
6.НАБЕЛЯЗВАНЕ НА МЕРКИ ЗА ОПАЗВАНЕ НА ПЧЕЛИНИТЕ И ПЧЕЛНИТЕ СЕМЕЙСТВА ОТ КРАЖБИ,ГРАБЕЖИ И ПОСЕГАТЕЛСТВА (ВАНДАЛИЗЪМ)
7.ПОЛИТИКА ПО ЗАЛЕСЯВАНЕ НА МЕДОНОСНИ РАСТИТЕЛНИ ВИДОВЕ
8.ПРОТЕКЦИОННА ДЪРЖАВНА ПОЛИТИКА ОТНОСНО УПОТРЕБАТА НА БЪЛГАРСКИ ПЧЕЛНИ ПРОДУКТИ В БЪЛГАРИЯ

Приложение: Форма за регистрация на участниците във Форум „Спри и Сподели“ 9-10.01.2019г. в гр.Русе, Втори ден – 10.01.2019г.
Така описаните приоритети да бъдат обсъдени на местно ниво и представени от избраните на 05.01.2019г. представители по региони за обсъждане. Да бъдат оформени в план-програмата на ЕКСП към Министерство на земеделието, храните и горите на първото заседание на съвета.

10.01.2019г.
Гр.Русе
„Когато България е била държава, Европа е ходила права под масата“! проф. Норман Дейсви
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #673 Преди 4 месеца

Борислав Александров написа:Няма да коментирам още съм бъзмълвен...

Няма какво да коментираш! Който си ги е избирал, той да си им дири сметка.
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:
ИПМ
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #674 Преди 4 месеца

Дамян Дамянов написа:Няма какво да коментираш! Който си ги е избирал, той да си им дири сметка.

Не забравяй,че ние сме на власт и бъга е в наши ръце. :D :D :D :D
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #675 Преди 1 месец

:?

Назад към Анкети

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 гости