Ще присъствате ли на протеста на 10

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес

Мнение #1 Преди 9 месеца

Ще присъствате ли на протеста на 10.12.2018

Мнение #2 Преди 9 месеца

Аз ще отида. Колеги ако сега не покажем че сме едини държавата още повече ще ни отпише като сектор.
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Северозапада

Мнение #3 Преди 9 месеца

На този протест за какво ще се протестира.

П.П.Найстина нямам идея за какво конкретно ще се протестира.
Стаж: Майстор пчелар
Пчелар от: Бургас, Карагеоргиево

Мнение #4 Преди 9 месеца

Георги 1974 написа:На този протест за какво ще се протестира.

Е как? Твърде модерно е напоследък. Сега вместо да работим ще протестираме. Гърците ни се присмиваха, ама сме на път да ги задминем.
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.
Регистриран: Преди 9 месеца

Мнение #5 Преди 9 месеца

Георги 1974 написа:На този протест за какво ще се протестира.

https://www.facebook.com/events/337119010203985/

Подписана беше протестна декларация и се взе решение за обявяване на национален пчеларски протест на 10.12.2018 година от 13 часа пред Министерство на земеделието, храните и горите. Основното искане е за незабавно отваряне на "де минимис", заради ниски изкупни цени и ниски добиви на пчелен мед, вследствие лоши климатични условия. Освен това миналата година зам. министър на Министерство на земеделието, храните и горите обеща ежегодно отваряне на тази схема. Други искания са за директни плащания за всяко регистрирано пчелно семейство и криминализиране отравянията на пчели. Взехме решение за подкрепа на писмото внесено в Министерство на земеделието, храните и горите и МОСВ, подписано от акад. Атанасов, проф. Георги Цанков и инж. Илия Цонев, публикувано във в-к "Пчеларски вестник" миналата седмица, изпратено до евродепутатите Мария Габриел и Момчил Неков и до медиите, в което основно искане е за заплащане за опрашване на всяко регистрирано пчелно семейство по 60 евро годишно по новата ОСП със средства от ЕС. И още едно решение за подкрепа на входирано искане за криминализиране нелегалния внос и употреба на неразрешени пестициди.

п.п. самата протестна декларация все още не я намирам.
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #6 Преди 9 месеца

Дано изменят главното искане-деминимис, че за тез жълти стотинки е несерьозно просто... Ще отворят Деминимис и ще кажат,ето ве дадохме каквото можахме и тва ще е... :|
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Пчелар от: Североизток

Мнение #7 Преди 9 месеца

nikawr написа:Дано изменят главното искане-деминимис, че за тез жълти стотинки е несерьозно просто... Ще отворят Деминимис и ще кажат,ето ве дадохме каквото можахме и тва ще е... :|

Главното искане пак е свързано с искане на пари. Абе как никой от тия умни глави не разбра, че това е трън в очите на кое да е ръководство на държавата. Още преди години му казах на Матеев оттатък във връзка с негово споделяне, че Министерство на земеделието, храните и горите не чували техните/нашите искания: не може само да се иска. Трябва да се подходи, така че да се каже : ето ние планираме да се изчистим от печалбарите, от схематиците, от далавераджиите в пчеларството, за това обаче ИСКАМЕ....
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #8 Преди 9 месеца

kuline написа:Главното искане пак е свързано с искане на пари. Абе как никой от тия умни глави не разбра, че това е трън в очите на кое да е ръководство на държавата. Още преди години му казах на Матеев оттатък във връзка с негово споделяне, че Министерство на земеделието, храните и горите не чували техните/нашите искания: не може само да се иска. Трябва да се подходи, така че да се каже : ето ние планираме да се изчистим от печалбарите, от схематиците, от далавераджиите в пчеларството, за това обаче ИСКАМЕ....

Много е просто колега. Спира се вноса на мед от страни извън Европейския съюз, а заради тази мярка ние пчеларите не искаме никакви субсидии и помощи от Държавата! Прости и разумни искания, които ще помогнат на секрора, но НИКОГА няма да бъдат поставени! НИКОГА! А то какво, пак ревът за подаяния ... Демининмис, пф..
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Регистриран: Преди 11 месеца
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #9 Преди 9 месеца

kuline написа:Главното искане пак е свързано с искане на пари. Абе как никой от тия умни глави не разбра, че това е трън в очите на кое да е ръководство на държавата. Още преди години му казах на Матеев оттатък във връзка с негово споделяне, че Министерство на земеделието, храните и горите не чували техните/нашите искания: не може само да се иска. Трябва да се подходи, така че да се каже : ето ние планираме да се изчистим от печалбарите, от схематиците, от далавераджиите в пчеларството, за това обаче ИСКАМЕ....

Не познавам Калин,нямам идея какво ще искат протестиращите,но изцяло заставам зад неговото писание. :thumbup:
"Който побеждава другите е силен. Победилият себе си е могъщ."- Лао Дзъ

Мнение #10 Преди 9 месеца

Бат Тянко написа:Е как? Твърде модерно е напоследък. Сега вместо да работим ще протестираме. Гърците ни се присмиваха, ама сме на път да ги задминем.

Ако протестираме, без да знаем за какъв ..., гърците пак няма да ги задминем, ама те пак ще ни се присмиват, пък и не само те! :D
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг

Назад към Анкети

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 гости