Бихте ли се отказали от Де Mинимиса

ИПМ
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #1 Преди 9 месеца

Навсякъде по форумите чета за пари,пари,пари, че се искат под всякаква форма. :D :D :D Аз предлагам да направим една анкета:
Бихте ли се отказали от Деминимиса за благото на пчелите. :D :D :D С парите от Деминимис да се създаде един отдел независим където при натравяне на пчели или има нерегламентирани пръскания като им звъннеш веднага да отреагират и да почнат да вземат проби за тяхна сметка.На съставените актове парите в техния бюджет да влизат.Така при съставен акт на зърнар ще можеш да заведеш дело за пропуснати ползи.Юристи също могат да се назначат в тоя отдел които можеш да ги ползваш. :D :D :D Според мен това ще е много ефективно и изгодно за всички пчелари,а не тия 3лв.Вижда се, че зоополицията не работи качествено. :D :D :D
ИПМ

Мнение #2 Преди 9 месеца

Звънна ми ей сега Бати Янчо/Месията/и ми заръча към поста да добавя,че тия хора в тоя отдел могат също да вземат към заплатата си и процент от съставение актове и глоби като стимол за повече свършена работа. :D :D :D
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #3 Преди 9 месеца

Няма как научни сътрудници (лаборанти или както искате да ги назовем) да взимат процент от съставените актове. Това му се казва конфликт на интереси и това ще първата точка която ще бъде атакувана от всеки земеделец! Иначе това което си предложил Дака мисля че се заложи и в декларацията на независимите сдружения но в крайния и формат ще видим какво ще остане. Без да отпада де минимиса но да има такава лаборатория и при най малки съмнения да идват, да вземат проби, да изследват но това да не става за сметка на пчеларя както е сега!
За какво му е на един мъж да прави каквото и да било в живота си, ако няма една жена до него, която да му каже: Браво, страшен си! Джоко Росич
Регистриран: Преди 9 месеца
Стаж: Пчелар

Мнение #4 Преди 9 месеца

Какво ли да се откажа, като аз и не се занимавам с тази програма, но - отказвам се.

Само, че се чудя, дали са достатъчни парите в деминимиса? - тези експерти, юристи и прочие не работят за МРЗ.

Инак за подобна идея съм апелирал още преди да се създаде настоящия матеевски форум, само че малко по- крайна може би - да се откажем от всички пари от всички програми за пчеларския сектор. Национални, европейски, няма значение - всичките без изключение. Онова, което искам в замяна е пълна забрана за някои пестициди, а с парите за пчеларските сектор да се ползват само доказано безвредни за пчелите препарати. Само това искам, бога ми - моля ви. :lol: Не се майтапя! Дори при тази слабата за мен година със средни 20кг, да не са пръсканията 35кг. се хващам на бас на каквото кажете, живота си залагам, че щях да ги стигна. Есента имам по- силни семейства, отколкото при цъфтежа на слънчогледа - не мога повече да се справям с това, тя годината и да е супер силна с тези редовни, и перманентни натравяния семействата не могат да издрапат. От пет години вече и не роят, без да правя нищо по въпроса за роенето. Какви програми, какви биота, какви субсидии - не ми трябват, дайде парите на земеделците, то ясно, че ще пръскат, като бесни, ала поне да е с безвредни препарати, а такива има за всичко има с очите си съм ги виждал, на пчелите са ми пробвани. Да не ми тровят пчелите, аз ще изкарам повече пари, отколкото ще ми дадат от програмите - при тази обидно ниската изкупна цена ще ги изкарам.
ИПМ

Мнение #5 Преди 9 месеца

Защо да не може.Държавата може всичко.То е ясно,че ние дребните няма как да се борим със земеделците.По простата причина,че нямаме тяхния ресурс.За мен най големия проблем в пчеларския сектор е точно това натравянията и не регламентираните пръскания.Де минимис за мен е една подигравка с която искат да ни затворят устата за по големия проблем.Вече почна да се усеща не само при пчелите ,а и при хората.

Мнение #6 Преди 9 месеца

от 20кг. на 35кг. ако няма пръскания?
Колко ли ще ги докара Данчо, дето при наличие на пръскане ги докара до 75кг. :D
Ако с тези пари се закупи и система за оповестяване на пръсканията, то гласовете "за", веднага ще нараснат от 12 на 13.
За тези колеги, от 814членове на форума, които не са гласували, мнението предлагам да се приеме като мълчаливо съгласие. :D
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
ИПМ

Мнение #7 Преди 9 месеца

Кандо,а не си ли си задавал въпроса защо не се прави това.Нали имаме една камара от вождове хрантутници които се мъчат колкото се може по голямо пърче от баницата да лапнат.Аз не мога да се съглася,че не може да се направи това. :D :D :D
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #8 Преди 9 месеца

Първо: Актове може да пише и селския знахар, а кой му ги признава е друг въпрос.
Второ: Специалистите по пчелите, така или иначе са единствените компетентни, а селския доктор, директор, шеф, началник...на ОБДХ са некомпетентни. Това е все едно да извикаш водопроводчик, за да ти смени крушката в килера.
Трето: Що пък да има конфликт на интереси?!?!

Бихте ли се отказали от Де Mинимиса - МВР Бюджет.png
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:

Мнение #9 Преди 9 месеца

Аз също съм за, системата за известяване но до колкото ми позволяват скромните познания пак няма да известява точно. Ще ти пращат 5 дни за третиране в който фермера ще пръска в един но в кой точно от въпросните 5 дни няма да знаеш и пак ще трябва да търсиш контакта с фермера. Аз и в момента имам контакт с земеделците в моя район и като ми кажат пратили сме че ще пръскаме но да знаеш ще пръскаме в четвъртък звъня на всички колеги в района. Така всеки знае кога да затвори а не да е на тръни 5 дни по ред... Имам чувството че системата ще е като сегашния вариант с писмата, просто няма да се харчат общините за хартия а ще ти пуснат един смс. Най сигурния начин за избягване на фалове е контакта с фермера.

Да не пускам нов коментар Дамянски ще си кажат че има конфликт на интереси защото имат интерес да се цакат и безпринчинни актове (или да се упражнява натиск върху някой фермер без вина). Както полицията прави акция зима за зимни гуми при 15 градуса и цака актове, защо получават бонуси на определен брой актове. Да не се лъжем в България сме. Най малкото само като разбере фермера че ще научния работник получава % ще се почнат едни дела, едно разтягане в времето или пък контра проби в западни лаборатории който могат да покажат и нещо съвсем друго
За какво му е на един мъж да прави каквото и да било в живота си, ако няма една жена до него, която да му каже: Браво, страшен си! Джоко Росич
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #10 Преди 9 месеца

Човек, няма вариант при който водопроводчик да глоби арендатора.
Във всички институции си имат шефове, които нареждат колко глоби трябва да се нашляпат тази седмица.
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:

Назад към Анкети

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 гости