Бихте ли се отказали от Де Mинимиса

Регистриран: Преди 3 години

Мнение #21 Преди 10 месеца

Георги 1974 написа:
Ако не бъркам мисля че в Унгария Научноизследователският институт по горско стопанство е селекционирал бяла акация с висока нектаропродуктивност и сортове с късни срокове на цъфтеж.
Мисля че са обърнали внимание за подобряването и за увеличаването на медоносната база.
И в последствие е имало успех.

Говоря по спомени от прочетено преди много време.

Не бъркаш и много добре мислиш. :lol: За сега. ;)
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #22 Преди 10 месеца

Добър вечер на всички.
Момчета,колеги и набори,надявам се няма много да ме псувате,че ще ви върна малко назад във времето,но това е пряко свързано с темата по която се дискутира.Убеден съм,че много от вас са слушали,чели или гледали много подобни материали,но според моето скромно мнение ще ни помогне да си отговорим от къде тръгнаха нещата и какво ще се случи на протеста.
https://www.youtube.com/watch?v=ZDLRVrPSnNg
https://www.youtube.com/watch?v=Pv3t1nWzwm4
Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца.
Стаж: Майстор пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Бургас, Карагеоргиево

Мнение #23 Преди 10 месеца

[/quote]
Цъ, не позна? От всичко по много ща таковаме!
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Североизток

Мнение #24 Преди 10 месеца

Пак много сте творили :D .Трябваше ми време да се запозная с изложените мнения. Аз не бих се отказал, защото въобще не искам деминимис, както и всякакви такива средства, дадени ми от някой, без някаква причина. Трудна година - да, но какво от това. Това ще подобри ли положението ми? Не! Пари, заради неблагоприятния сезон - дрън, дрън. Колко са тези пари? Те ( парите ) не могат да ми възстановят нереализираните приходи, а просто ще замажат нечии очи, които са широкоотворени за лесни пари. Пак казвам, стратегията на пчеларите е сбъркана. Аз като редови пчелар не ламтящ за много, а толкова, колкото мога да си позволя и постигна, разсъждавам по този начин. Други, такива които са се нагърбили с няколко стотин семейства, разсъждават по друг начин. Ами дерзайте!
ПП Пропуснах нещо съществено - аз, съм постигнал това, което имам, без нечия помощ, а с много труд, правейки си бакалската сметка приход и разход! Поради тази причина, не намирам смисъл да търся дивиденти от държавата. Който е разчитал на нея, пак си мисли, че тя му е задължена. Аз искам нещо много просто - да помогне за реализация на продукцията ми. Тогава ще подкрепя съсловието не само в София, а и пред Европарламента, без да търся някой да ми плати транспортните разходи. ;)
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #25 Преди 10 месеца

Ами като не е най-големият проблем, защо всички ревнаха? Колегите, които бачкат и не се занимават с глупости, изобщо даже не се трогнаха.

Вносът на препарати не е проблем, защото в повечето случаи, става дума за същите, които и тук се продават. Хората, които се занимават с тази химия, идеално знаят кой препарат с какво да смесят, за да има ефект в пъти по-силен. Всяко такова смесване е забранено и няма какво повече да се изисква, но няма кой да взема проби и да следи за спазването на закона.
Както казах и преди - сигурно 90% от пръсканията са в нарушение, но няма кой да се занимава.
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:
Пчелар от: Североизток

Мнение #26 Преди 10 месеца

Дамянич, до колкото съм запознат, препаратите са едни и същи, но когато са купени у нас остава някаква следа и тогава контролиращите задават въпроса "Ей, ти си купил препарат, кога си го ползвал? Защо не си уведомил за третирането?". Когато препаратите са вкарани по втория начин, най-вече от турско, тогава няма никаква следа и съответно питане от компетентните органи. Цената също е фактор. И друг път съм го споделял, аз нямам проблеми с арендатора, който е мастит зърнопроизводител и си имаме приказка с него. С изключение на един единствен път, но тогава имаше едно неразбирателство от двете страни - мен и неговите арендатори. Това вече е минало и невярвам да се стигне до ново такова.
ПП нещо се случи и не ми разреша да те цитирам.
Бихте ли се отказали от Де Mинимиса - Screenshot_20181127-204915.png
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил

Мнение #27 Преди 10 месеца

kuline:
ПП нещо се случи и не ми разреша да те цитирам.

Не е само при теб проблема
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #28 Преди 10 месеца

Калински, абсолютно си прав! По принцип остава след, де факто ник'ва файда. Спомняш ли си онези препарати, които изчезнаха от едни складове? Накрая и фирмата изчезна безследно :lol: Сега организацията на вносителите на препарати за растителна защити е поела битка с нелегалния внос. Аз не вярвам да видим някакъв ефект от цялата работа, но...

Идеята за проследяването работи само в нормални държави. Приятел лежа в болница и след няколко години, все още не може да се храни нормално, а причината е маруля, която е пръскана с някакъв препарат. Отива в една голяма верига магазини, купува салатки, хапва и директно в токсикология. Доказват, че проблема е в марулята и дори глоба не са им наложили.

п.п Има проблем с цитирането в анкетите от много време. Като изключа анкетата и всичко се оправя. Още една занимавка за зимните дни...
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #29 Преди 10 месеца

Доста работа свършиха тия Дамянски.Бая отрова хванаха на границата с бусовете. :D :D :D
Регистриран: Преди 1 година
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #30 Преди 10 месеца

Не плюй турските препарати... всички заводи са сертифицирани и под контрол.Ходил съм в доста от тези заводи и стоя зад думите си//
Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца.

Назад към Анкети

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 гости