Бихте ли се отказали от Де Mинимиса

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #51 Преди 11 месеца

Де минимиса е само прах в очите, мен 4 лв на кошер не биха ме подпомогнали по никакъв начин и ако протеста е само заради тях не виждам смисъл в него. Всеки говори за вноса от страни извън ЕС който убива родното производство, поне държавата да излезе с някаква позиция на най височко ниво в ЕС а не на ниво портиери каквито са Габриелката и Наков (както споменах в другата стая). Защото ние като държава нищо не можем да предприемем! А не на държавата въобще да не и пука и да ми казва всичко им е наред на пчеларите. За опрашването не е лоша идея но като гледам цифрите който се мятат не ми се вярва да стане, трябва да сме по обрани в това си искане. И да почерпим опита на запад има страни в които това е заложено в бюджетите на самите общини и фактически самата община плаща на всички пчелари намиращи се на територията и ( разбира се това става в белите държави, това за нас ми струва мираж). Това предварително е заложено в самите бюджети на общините. Предлагам и друго лекарствата по Национална програма по пчеларство да не кандидатстват отделни пчелари, а самите сдружения. И всички членове на сдружения да получават лекарства, така малко или много ще се третира горе долу по едно и също време и ще има някакъв ефект! Растителна защита да упражнява някакъв реален контрол а не да си измива ръцете само с едни писма и всичко да е наред. При случай на отравяне не пчеларя да плаща за пробите ами да има орган който да поеме нещата от началото до края! Този орган може да е само в София а самите проби да се взимат по места както е до сега от БАБХ. Но пак казвам пчеларя да не му се извиват ръцете за мангизи за проби (защото го играх този мач) и да ходи да доказва че няма сестра! Съгласен съм с предложението за система за известяване но тя си губи смисъла ако не е за точния ден и час, ако само отменя писмата с 5 дневния график то няма да имам никакъв ефект и смисъл от нея! Съгласен съм че за да искам нещо трябва сектора да се изсветли. Всички щом се занимаваме с земеделие да сме Земеделски Производител (осигуряването да е обвързано с активния период на пчеларите) но да има смисъл в това. За момента няма никакъв смисъл само те стрижат и на среща нищо, положението е като с пътищата плащаме винетки и данъци а пътищата са като след война! Ей го ти бачкаш нещо друго плащаш по 200-300 лв осигуровки но те стрижат и като Земеделски Производител някак си на мен не ми се струва редно, вярвам че не е само на мен. Ами държавата да взима в предвид по големите осигуровки но пък да се водиш Земеделски Производител със зеленото картонче но да не плащаш още едни осигуровки на вятъра....Но Мента ще каже еее не може, то може ама как ще ходи как ще ядем Омари ние в парламента. Положението в сектор пчеларство е трагично и ще става все по трагично и една от причините е че тези който отговарят за него в министерството идея си нямат от пчели и по лошото е че поне един съветник нямат до който да се допитат!
За какво му е на един мъж да прави каквото и да било в живота си, ако няма една жена до него, която да му каже: Браво, страшен си! Джоко Росич
ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #52 Преди 11 месеца

Боян Палов написа:Да си ги смята НАП-а. Мен ме мързи, а си имам и работа. Отивам да си направя второто кафе! :character-luigi:

Е то за това няма да се оправим никога.Една проста сметка ни мързи да си направим и само по кафетата и,, ДАЙ ПАРИ". :D :D :D Исках само да ти покажа как един пчелар може със сто кошера от 100кг продукция да изкара колкото ще му да дат от деминимис. :D :D :D
ИПМ

Мнение #53 Преди 11 месеца

Бат Тянко написа:28 лв.

+300лв разлика за артията.Стават 328лв нали така.
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Северозапада

Мнение #54 Преди 11 месеца

jdrumev написа:Е то за това няма да се оправим никога.Една проста сметка ни мързи да си направим и само по кафетата и,, ДАЙ ПАРИ". :D :D :D Исках само да ти покажа как един пчелар може със сто кошера от 100кг продукция да изкара колкото ще му да дат от деминимис. :D :D :D

Данчо не си ли закусвал та се уядаш с Боян!

Мнение #55 Преди 11 месеца

Георги 1974 написа:Данчо не си ли закусвал та се уядаш с Боян!

Адаш, Данчо не се уяда, а го образова!!! :D
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
Пчелар от: Северозапада

Мнение #56 Преди 11 месеца

Георги написа:Адаш, Данчо не се уяда, а го образова!!! :D

Да ама от Данчо да се образоваш си трябва поне две свишета /гандита мандита и т.н./да имаш та да можеш го разбереш
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #57 Преди 11 месеца

Георги 1974 написа:Данчо не си ли закусвал та се уядаш с Боян!

Човека като си няма друго занимание си драпа макарите. Как иначе се пишат 8000 поста за 2 години?
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"
ИПМ

Мнение #58 Преди 11 месеца

Георги написа:Адаш, Данчо не се уяда, а го образова!!! :D

Е той скоро няма да се образова ако се кафета пие. :D :D :D Мисля,че всички разбрахте към къде клони сметката. :D :D :D От Де минимиса имат само файда тарикатите които разхвърляха на роднини и приятели по 200 кошера.След като прекратят осигоровките за 6 месеца при 200 кошера те автоматично излизат 200лв печалба на пчелин и осигоровки 0.При 5 пчелина са си 1к лв. :D :D :D За това ще питам:
Трябва ли еднакво да вземат пчелари с 6 месаца осигоровки и 12 месеца осигоровки? :D :D :D
П.П.Разбирам вече що бат Боян не иска да участва в смятането.Щото е разбрал,че въртим едни пари :D :D :D
ИПМ

Мнение #59 Преди 11 месеца

Боян Палов написа:Човека като си няма друго занимание си драпа макарите. Как иначе се пишат 8000 поста за 2 години?

14к,14к бат Боянчо пак грешиш. :D :D :D Ама да знаеш аз съм те разбрал що си гласувал против. ;) :D :D :D
Пчелар Мераклия
Пчелар от: Благоевград

Мнение #60 Преди 11 месеца

Боян Палов написа:Човека като си няма друго занимание си драпа макарите. Как иначе се пишат 8000 поста за 2 години?

А като се сетя само, че още не е изказал и половината от това което иска да изкаже, не ми се мисли. Добре че събота и нрделя почива :violin:
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух

Назад към Анкети

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост