Бихте ли се отказали от Де Mинимиса

Регистриран: Преди 9 месеца
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес

Мнение #71 Преди 8 месеца

Ianev написа:Положението в сектор пчеларство е трагично и ще става все по трагично и една от причините е че тези който отговарят за него в министерството идея си нямат от пчели и по лошото е че поне един съветник нямат до който да се допитат!

Опасявам се, че и да имаха такъв съветник, той щеше да е безгласна буква. По мое виждане натиск му е майката - тези сите вратовръзки из министерствата само от натиск разбират. И тука се дъним вече самите пчелари в пчеларския сектор - щото с толкова пчеларски организации и съюзи, всеки дърпа чергата към себе си, което води до мижави де- никакви, де- минимални резултати и то в краткосрочен "от ден до пладне" план.

Колко години стана - сигурно над десет съм по пчеларски форуми, за тези години не видях във форумите, нито един от лидерите на пчеларските ни организации. Факт, който е повече от красноречив. Къде ги сега, да прочетат и видят, какво се обсъжда в тази тема? Всички разбираме нуждата от протести, но явно има един значителен процент пчелари, които не желаем да протестираме за деминимисоподобни идеи, които са изключително удобни за служителите из министерствата, колкото да си измият ръцете, че са свършили някаква работа за пчеларския сектор. И изобщо из тези пчеларски съюзи изглежда се интересуват основно и предимно от разни такива подаяния - ясно е, че нашите пчелари пълководци винаги се домогват до тези пари и техния интерес, и протест спира дотук. Ефтинджоси- селинджоси, министър да си - със жълти стотинки, рестото от сутришното кафе, можеш да ги купиш. Бахти тъпите парчета братче.
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #72 Преди 8 месеца

Прав си. Като знаем действителноста най вероятно или щяха да му бутнат нещо да си трае или въобще нямаше да го броят за жив. Но поне малко от малко нямаше да ръсят простотии който нямат нищо общо с действителността. Дано не съм пророк но ще пуснат 3-4 лв де минимис и после по къщите. Защото се акцентира само на него, а не на останалите проблеми в сектора който само си дъвчем по форумите, поне според на Мишо декларацията. Де минимис съм взимал само един единствен път по времето на Орешарски мисля беше и като разбрах колко ще е крайно, се почувствах като просяк 3 лв и 50 ст. И си казах повече няма да се излагам въобще за някакви си 200 лв, то нямаше и толкова защото тогава имах 50 кошера, сега и 4,50 да е, не си струва да се унижавам за 450 лв. Та това са 2-3 тенекии мед, какво ще ми оправят положението ли, ще ми помогнат нещо ли, по скоро не.
За какво му е на един мъж да прави каквото и да било в живота си, ако няма една жена до него, която да му каже: Браво, страшен си! Джоко Росич
Пчелар от: 1999

Мнение #73 Преди 8 месеца

Преди 2500г. Херодот ясно е видял недъга ни: ”Траките били най-силни, но никога нямали единство, в което всякога щяло да бъде слабостта им. ”
Цяла югоизточна Европа (Балкани + Украйна) са генетически бивши трако-склавено Българи, които НИЕ сме изтървали от недалновидност и простотия, каквато масата Българи проявяват и до днес.
От друга страна, всяка една външна сила разбрала за тази наша слабост я използва срещу нас. Това е така от хилядолетия и ще го бъде и занапред.
Няма какво повече да добавя в тази тема,както и в другите подобни, в които се бистрят политики и действия на държавата.
РАЗСЪЕДИНЕНИЕТО, ПРАВИ БЕЗСИЛИЕТО!!!

Мнение #74 Преди 8 месеца

Ianev написа:Де минимис съм взимал само един единствен път по времето на Орешарски мисля беше и като разбрах колко ще е крайно, се почувствах като просяк 3 лв и 50 ст. И си казах повече няма да се излагам въобще за някакви си 200 лв, то нямаше и толкова защото тогава имах 50 кошера, сега и 4,50 да е, не си струва да се унижавам за 450 лв. Та това са 2-3 тенекии мед, какво ще ми оправят положението ли, ще ми помогнат нещо ли, по скоро не.

Точно това най- много ме изненада относно деминимиса. Значи, за да - както е модерно да се казва днес- "да играя по тази програма", аз трябва да ходя поне 4-5 пъти до Търново. Че то само бенза ми е сто лева. И гледам колеги от един часа през ноща ходят да се редят, че инак може нищо да не стигне до тях - единия пази местата, другия спи в колата, след 2-3 часа се сменят. Значи, като казвам колеги, имам предвид по- скоро набори на баща ми - хора на възраст със знания, умения и солиден трудов стаж зад гърба си ...... като разбрах какви пари вземат, ококорих очи и директно съм ги питал: защо се излагате? Това е подигравка с вас - живо унижение. Ще ходя аз да чакам на опашка от един часа през ноща, че евентуално да ми дадат пет лефа - боже, ако доживея това, надявам се да се намери някой, който да ме застреля. Има клетвата ми, че ще направя всичко възможно да го оправдая пред Господ, защото де факто за мен ще ми е направил огромна услуга - щом съм превъртял толкова, че доброволно да участвам в тази идиотщина, предпочитам да не съществувам повече.

Не го разбирам това мислене. Тъкмо преди два дена, един от тези колеги - но пак казвам на възраст спокойно може да ми бъде баща, щерка му е с две години по- малка от мен - ми се оплаква "ей какво ще правим сега в тази слабата година без деминимиса". Направо и аз не знам какво да кажа вече. Ами аз пък съм изцяло против деминимис - искам напълно да отпадне тази програма, на сто процента да я няма. Колко пчелари ще ме подкрепят? И какво аджеба ще загуби сектора? Пет лефа. Това ще загуби - пет лефа и пеесе стинки.
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #75 Преди 8 месеца

kando написа:Точно това най- много ме изненада относно деминимиса. Значи, за да - както е модерно да се казва днес- "да играя по тази програма", аз трябва да ходя поне 4-5 пъти до Търново. Че то само бенза ми е сто лева. И гледам колеги от един часа през ноща ходят да се редят, че инак може нищо да не стигне до тях - единия пази местата, другия спи в колата, след 2-3 часа се сменят. Значи, като казвам колеги, имам предвид по- скоро набори на баща ми - хора на възраст със знания, умения и солиден трудов стаж зад гърба си ...... като разбрах какви пари вземат, ококорих очи и директно съм ги питал: защо се излагате? Това е подигравка с вас - живо унижение. Ще ходя аз да чакам на опашка от един часа през ноща, че евентуално да ми дадат пет лефа - боже, ако доживея това, надявам се да се намери някой, който да ме застреля. Има клетвата ми, че ще направя всичко възможно да го оправдая пред Господ, защото де факто за мен ще ми е направил огромна услуга - щом съм превъртял толкова, че доброволно да участвам в тази идиотщина, предпочитам да не съществувам повече.

Не го разбирам това мислене. Тъкмо преди два дена, един от тези колеги - но пак казвам на възраст спокойно може да ми бъде баща, щерка му е с две години по- малка от мен - ми се оплаква "ей какво ще правим сега в тази слабата година без деминимиса". Направо и аз не знам какво да кажа вече. Ами аз пък съм изцяло против деминимис - искам напълно да отпадне тази програма, на сто процента да я няма. Колко пчелари ще ме подкрепят? И какво аджеба ще загуби сектора? Пет лефа. Това ще загуби - пет лефа и пеесе стинки.

Проблемът не е точно в програмите, а в изкривяването на пазара, което създават.
Или всички трябва да вземат справедливо, на база производство, или никой да не взема. Ако ще се състезаваме по надцакване, няма какво да се чудим, че доста колеги не искат да участват в цирка.
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:

Мнение #76 Преди 8 месеца

Дамян Дамянов написа:Проблемът не е точно в програмите, а в изкривяването на пазара, което създават.

Програмите неизбежно изкривяват пазара - уви не съм учил икономика и не мога да се аргументирам разбираемо, защо се получава така. Преди години случайно мярнах един икономист в някакво предаване, който обясняваше много добре, защо цялата тази политика е погрешна. Трудно мога да се преразкажа какво каза, но грубо - според него тази политика обърква инвестиционното банкиране и мениджмънт, чрез които фактически е изградена икономиката и производството на държавите отатък желязната завеса. С тези програми държавите се опитват да изиграят ролята на банките в случая, но това съответно води до ..... виждаме до какво води, но защо - е това не мога да обясня, а човека обясни целия процес, кое и как се случва, с икономическите термини и прочие.

п.п. а бе казваше ми мама - учи се сине, икономист да станеш, ала ...... тръгнах по стъпките на баща си и ей ма на. Пък мъдреца е рекъл - човек пораства не, когато пусне ръката на мама, а когато разбере, че мама е винаги права.

Мнение #77 Преди 8 месеца

Когато трябва да се вземат пари от бюджета не се отказва, а се иска още! Иначе следващата година няма и толкова.
Напротив, прилага се правилото за доставка на камила - заявяваш си тригърба, разрешават ти двугърба и ти дават едногърба. :P
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #78 Преди 8 месеца

Боян Палов написа:Когато трябва да се вземат пари от бюджета не се отказва, а се иска още! Иначе следващата година няма и толкова.
Напротив, прилага се правилото за доставка на камила - заявяваш си тригърба, разрешават ти двугърба и ти дават едногърба. :P

Пари пчели не създават. ;) :D :D :D А и има едно старо поверие.Не искаш ли нищо от държавата и тя нищо не търси от теб. :D :D :D
Регистриран: Преди 10 месеца

Мнение #79 Преди 8 месеца

kando написа:Програмите неизбежно изкривяват пазара - уви не съм учил икономика и не мога да се аргументирам разбираемо, защо се получава така. Преди години случайно мярнах един икономист в някакво предаване, който обясняваше много добре, защо цялата тази политика е погрешна. Трудно мога да се преразкажа какво каза, но грубо - според него тази политика обърква инвестиционното банкиране и мениджмънт, чрез които фактически е изградена икономиката и производството на държавите отатък желязната завеса. С тези програми държавите се опитват да изиграят ролята на банките в случая, но това съответно води до ..... виждаме до какво води, но защо - е това не мога да обясня, а човека обясни целия процес, кое и как се случва, с икономическите термини и прочие.

п.п. а бе казваше ми мама - учи се сине, икономист да станеш, ала ...... тръгнах по стъпките на баща си и ей ма на. Пък мъдреца е рекъл - човек пораства не, когато пусне ръката на мама, а когато разбере, че мама е винаги права.

Де да бяха всички "дипломирани икономисти" с твоето мислене.... щяхме да им простим повечето грешки :clap: :thumbup: :thumbup:
П.П. И тати е винаги прав да знаеш//
"Който побеждава другите е силен. Победилият себе си е могъщ."- Лао Дзъ

Мнение #80 Преди 8 месеца

jdrumev написа:Пари пчели не създават. ;) :D :D :D А и има едно старо поверие.Не искаш ли нищо от държавата и тя нищо не търси от теб. :D :D :D

Ти твоите пчели из гората ли ги събира бе умник? Нали с пари се прави пчелин и всичко останало покрай него. И къде живееш? В държава или на самотен, ничий атол?
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"

Назад към Анкети

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост