Нозема церана

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #341 Преди 1 седмица

kuline написа:Е как къде? При мама, в Елена. Пчели снима, лозе пръска, домат култучи, царевица загърля - зима стяга. :lol:

Виж каква тишина се е заформила. Сега е момента мераклиите за сериозни въпроси да ги поставят.Ама, тишина.Явно проблема не е в Даката , а в мерака за сериозност. :think:

Мнение #342 Преди 1 седмица

kuline написа:То и още един се отказа да го превъзпита. :D

:naughty: ;)

Мнение #343 Преди 1 седмица

solaris60 написа: :naughty: ;)

:text-bravo: Никога няма да е скучно! :rolling: :drinkingcheers:

Мнение #344 Преди 1 седмица

зуница написа::text-bravo: Никога няма да е скучно! :rolling: :drinkingcheers:

Повече маймуни, по - весело. Кат' гледам повечето сте все на клона. ;) :lol:
Лонг Джон Силвър
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Пловдив

Мнение #345 Преди 1 седмица

solaris60 написа:Повече маймуни, по - весело. Кат' гледам повечето сте все на клона. ;) :lol:

Е, не може ВСИЧКИ да сме на бюро. :D
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #346 Преди 3 часа

Такаааа, "mein kampf" продължава!!!
Зимата ми умряха 12 отводки във фибранови нукове. 10 бр. дезинфекцирах с разтвор йод, 2 бр не ги барнах. Тази година създадох във всички нови отводки. В петък вечер беше вечерта на истината! 11 бр майките пронесли, една търтовка. До тук добре! 9 бр. с перфектно плътно пило и надежди за бъдеще, 2 бр с рехаво пило и единия със самосменни маточници. Отварям тефтеря и чета, тез двата нука с проблемите не съм ги дезинфекцирал!!! Ок, вземам проби за нозема от всички!!! 9бр. без забелязана спора, проблемните 2 бр. със 10-12 спори на зрително поле. Реално не е много, около 1 заразена пчела на 10, но има зараза която тлее... Може проблема им да не е в ноземата, а във въруси, или комплексно, но фактите са че в останалите 9 нука няма нозема и съответно пилото е бетон! Смея да твърдя, че никога до сега не съм дезинфекцирал кош с горелка или нещо друго. Умрял зимата, стържа с подвигача и заселвам нова отводка... Особен проблем не съм виждъл, и може би е било по-добре така! Ще взема да изхвърля тефтеря и да си гледам биричката в жегите!
п.п. не мисля да третирам с нищо тези 2 коша, да видя какво ще се получи. И без това никога не третирам за нозема! Иначе майките зареждат всяка освободена килийка...
Нозема церана - 1111.jpg
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #347 Преди 2 часа

nikawr написа:Такаааа, "mein kampf" продължава!!!
.....

Като изхвърляш, изхвърли и микроскопа. Нещо не ми е ясно. Получаваш отговори, а не ти харесват. Не ти ли е добре с хубавото пило?

П.п. Благодаря за споделеното
За мен е полезно. Сега върху заразените можеш да изпробваш това- онова...
Контакт:

Мнение #348 Преди 2 часа

rumenggr написа:Като изхвърляш, изхвърли и микроскопа. Нещо не ми е ясно. Получаваш отговори, а не ти харесват. Не ти ли е добре с хубавото пило?

П.п. Благодаря за споделеното
За мен е полезно. Сега върху заразените можеш да изпробваш това- онова...

Не бе, преди като видех такива семейства го отдавах на майката и не ги мислех, сега имам отговори и не ми харесват! Реално пак е виновна майката/гена, но пак не ме радва!!! :lol: Наздраве! :thumbup:
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #349 Преди 1 час

nikawr написа:Не бе, преди като видех такива семейства го отдавах на майката и не ги мислех, сега имам отговори и не ми харесват! Реално пак е виновна майката/гена, но пак не ме радва!!! :lol: Наздраве! :thumbup:

А бе разбрах аз, че само ядове и бачкане ти докарват лупите ;) :D
Контакт:

Мнение #350 Преди 1 час

rumenggr написа:А бе разбрах аз, че само ядове и бачкане ти докарват лупите ;) :D

Има една такава работа! Но без бачкането, тва не го аресвам и мразя да го практикувам... :lol: :lol: :lol:
Сериозно, доста неща си обясних с лупите, но не мисля да променям начина си на работа, напротив, само затвърдиха тезата, че природата е най-добрия селектор! ;)

Назад към Болести и вредители

Разглеждащи този форум: , , и 12 гости