Мечки

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #101 Преди 2 месеца

Иван Мънков написа:Терора продължава:...

Отвърни с добро! :shifty: Напой я със сладък сироп с английска сол.Нахрани я с медено масло подправено с рициново масло. :shhh: По дирята по лесно ще я хванат. :thumbup: Може и да запомни къде не е добре да се храни. :think:
Ако при мечката не свърши работа приложи го на "компетентните органи". ;) Ефекта може да е по-добър. :mrgreen:
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: скоро

Мнение #102 Преди 2 месеца

solaris60 написа:Това ще продължава докато има мечка и пчелин, дори и пчелина да го няма ще има посещение. Трябва да се вземат мерки. Обади се в кметството и оттам на съответните власти за изместване на добичето на друго място, иначе няма отърване.

Напълно съм съгласен, ще идва докато те унищожи или не я изместят. Искай и обезщетение!
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #103 Преди 2 месеца

Иван Мънков написа:Терора продължава:
:?
Ванка, в този двор само кошери ли има или живеят и хора?
И аз мисля, че ще има продължение! Преди доста години, когато още нямаше охранителни фирми, стари играчи бяха направили гърмящи капани около складовете. Това са прости, мини спусъкови устройства. Има стругарска работа. На принципа на резе/сюрме
Мечки - images (1).jpeg
Мечки - images (1).jpeg (1.84 KiB) Прегледано 212 пъти
или джобен бодигард
Мечки - 7f7efaf38261a571b1b2376fec233d83.jpg

Дано да ме разбереш! Тръбичка с пружина и бутало/ударник, както изглежда резето. Пред ударника, на резба, се навива друга тръбичка с подходящо сечение, в която се поставя патрона(с изваден куршум). В нашия случай, беше заряд от ДШК - 12,7мм и думкаше резпектиращо. Спусъка/палеца на резето се задейства от стоманена корда, опъната на места с вероятност от проникване. Може да са и ловни патрони без съчми. Ванка, много зачестиха похожденията на хранилката. Мисля, че стругара ще е по-бърз от властите. Аз съм виждал ефекта на капана при двуногите. Ловджий има във форума. Да кажат, такъв шум би ли изплашил мецан?
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #104 Преди 2 месеца

Иван Мънков написа:.

Ето как може да отклоним вниманието на мечките :violin:
https://youtu.be/_5-M4lWHEL0

Назад към Болести и вредители

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 гости