Вароатоза

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #711 Преди 1 седмица

Много добра и нагледна статия...
Регистрирайте се, за да видите линка
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #712 Преди 1 седмица

nikawr написа:Много добра и нагледна статия...
Регистрирайте се, за да видите линка

Това не отрича, че акара се храни от ларвите и ги уврежда още в килийката. :naughty:
А как ще изглежда твърдението : Натрупването на пестициди в прашеца и от там в мастното тяло не е ли полезно в борбата с акара? ;) Акара, който днес обвиняват във всички грехове.Реабилитация на пестицидите? :o
ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #713 Преди 1 седмица

Моите наблюдения са,че акара повече се размножава при натравяния.Майките за да наваксат загубите снасят като за световно,а от там и акара при тия климатични промени се чувства ларж.Може и да греша,но така мисля аз. :D :lol:
Петъчен майстор пчелар

Мнение #714 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Моите наблюдения са,че акара повече се размножава при натравяния.Майките за да наваксат загубите снасят като за световно,а от там и акара при тия климатични промени се чувства ларж.Може и да греша,но така мисля аз. :D :lol:

Хей,Джо зоркото око,след като са изтровени пчелите,кой ще чува световното пило :mrgreen:
Нека не забравяме,че майката осеменява според пчелите,демек колкото и позволят-подготвят пчелите.
Но има и истини в твърдението ти и то е,че лекинко пада температурата и удължава излюпването на пчелите,което пък дава шанс,повечко акарчета да узреят за полов живот.
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #715 Преди 1 седмица

зуница написа:Това не отрича, че акара се храни от ларвите и ги уврежда още в килийката. :naughty:
А как ще изглежда твърдението : Натрупването на пестициди в прашеца и от там в мастното тяло не е ли полезно в борбата с акара? ;) Акара, който днес обвиняват във всички грехове.Реабилитация на пестицидите? :o

Трудна работа пестицидите да са полезни, колкото и да ни се иска да е така. Самите пестициди водоят до малко масно тяло и по-къс живот. При наличие на много пестициди акара е като комар... мен лично акара не ме е притеснявал никога чак толкова... ;)
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
ИПМ

Мнение #716 Преди 1 седмица

Ангел Йосифов написа:Хей,Джо зоркото око,след като са изтровени пчелите,кой ще чува световното пило :mrgreen:
Нека не забравяме,че майката осеменява според пчелите,демек колкото и позволят-подготвят пчелите.
Но има и истини в твърдението ти и то е,че лекинко пада температурата и удължава излюпването на пчелите,което пък дава шанс,повечко акарчета да узреят за полов живот.

А ако опаразитяването е голямо?Знаем Майсторе,че ти нямаш проблеми с акара и теоретически знаеш,но фактите при нас говорят друго.От 6-7 години при нас е ад с акара.Правя аналогия с натравянията.От как почнаха големите натравяни при нас и акара се увеличи рязко. :D
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #717 Преди 1 седмица

nikawr написа:Трудна работа пестицидите да са полезни, колкото и да ни се иска да е така. Самите пестициди водоят до малко масно тяло и по-къс живот. При наличие на много пестициди акара е като комар... мен лично акара не ме е притеснявал никога чак толкова... ;)

Основния проблем на пчелите са хората.Та в тая връзка изместването на центъра на внимание винаги е подозрително.Факт е, че акара е паразит и вреди.Вреди още в запечатаното пило.Защо се навира най-много в търтеевото?Разширяването на природния размер от хората не допринася ли за създаване на условия за развитие на акара и в работническите килийки? Вреди и върху възрастните пчели.Е, доказали са, че се храни и с мастно тяло.Това не променя другите форми на увреждане.Скептичен съм за идеите и интересите, които понякога стоят зад научни разработки.
Петъчен майстор пчелар

Мнение #718 Преди 1 седмица

[quote="jdrumev"От 6-7 години при нас е ад с акара.Правя аналогия с натравянията.От как почнаха големите натравяни при нас и акара се увеличи рязко. :D[/quote]

Демек,откак започна да им разбираш :lol: :lol: и всеки ден или вечер започна да ги охлаждаш(отваряш) с напълно излишни прегледи :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ИПМ

Мнение #719 Преди 1 седмица

Ангел Йосифов написа:[quote="jdrumev"От 6-7 години при нас е ад с акара.Правя аналогия с натравянията.От как почнаха големите натравяни при нас и акара се увеличи рязко. :D

Демек,откак започна да им разбираш :lol: :lol: и всеки ден или вечер започна да ги охлаждаш(отваряш) с напълно излишни прегледи :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:[/quote]
Аз акара него проверявам с отваряне Майсторе.Пълзяща пчела ако видя и я разглеждам по обстойно.Не мога да разбера защо си мислиш,че аз ги отварям много. :think: Вярно след натравяне се отварят задължително всички,но в останалото време не се барат много. :D
Петъчен майстор пчелар

Мнение #720 Преди 1 седмица

Дака,акара най-вирее в;силно;средно или слабо семейство :?: :?: :?:

Назад към Болести и вредители

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост