Вароатоза

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #721 Преди 7 месеца

Ангел Йосифов написа:Дака,акара най-вирее в;силно;средно или слабо семейство :?: :?: :?:

В семейство със слабо хигиенно поведение. :D Имах семейства направо по 3 акара на пчела.С времето тоя ген се затри.Беше купен с 16 тръвни и някой ако мисли,че в тръвна акар няма много се лъже. :D
п.п.Ще заложа на силно все пак въпрос ми зададе. :D :lol: :lol:
Петъчен майстор пчелар

Мнение #722 Преди 7 месеца

jdrumev написа:п.п.Ще заложа на силно все пак въпрос ми зададе. :D :lol: :lol:

Печелиш дъвка "бибип" с мерцедес на картинката :clap: :clap: :lol:
ИПМ

Мнение #723 Преди 7 месеца

Ангел Йосифов написа:Печелиш дъвка "бибип" с мерцедес на картинката :clap: :clap: :lol:

Спасибо. :D
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #724 Преди 7 месеца

зуница написа:..Скептичен съм за идеите и интересите, които понякога стоят зад научни разработки.

И има защо, все пак някой трябва да плаща за труда на учените, а обикновенно това са едрички корпорации... ;) колкото до доказаното, че акара се храни с мастното тяло, за мен е голяма изненада, че досега не е открито. Но определено пестицидите за борба с него не са оферта... :(
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
ИПМ

Мнение #725 Преди 7 месеца

А не плаща ли някой на тия учени точно това да пишат.

Мнение #726 Преди 7 месеца

jdrumev написа:А не плаща ли някой на тия учени точно това да пишат.

На някои да, но защо плюем всички? Или ще кажеш: "За чий му е на пчелар учени?"
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #727 Преди 7 месеца

Боян Палов написа:На някои да, но защо плюем всички? ...

Я кажи кои са точно за е--не? :idea: Да не се хабим напразно и да няма обидени. :thumbup:
Пчелар Мераклия
Пчелар от: Благоевград

Мнение #728 Преди 7 месеца

Регистрирайте се, за да видите линка
Само се чудя никой ли не е пробвал нещо от етеричните масла и евентуално да ги е проследил,ако е подкрепено със снимков материал оше по добре.
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух

Мнение #729 Преди 7 месеца

barkov1982 написа:http://zemedelskatehnika.com/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%B6%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8/
Само се чудя никой ли не е пробвал нещо от етеричните масла и евентуално да ги е проследил,ако е подкрепено със снимков материал оше по добре.

Ееееее, как никой? Бат Слави нали вади напролет мед от чаено дърво? :) Сега сериозно. В това което си пуснал като материал както винаги е тъпкано с бля бля, а накрая няма една мерна единица. Подметна се 1% на едно място и толкова. Аз ползвам няколко масла/7-8/ мисля в комбинация, но чудеса не съм видял, макар знаеш къде живея. :) Сега предполагам ще имаш и въпроси от рода на кога, как, колко и кои? ;)

- 1 чаена чаша вода (230 мл.)
- 1 чаена лъжица етерично масло от гаултерия (около 5 мл. или 100 капки)
- 2 чаени лъжици етерично масло от чаено дърво (около 10 мл.)
- 5 капки етерично масло от лимонова трева (изключително силно мирише това масло)

Това го смесвате с 2 два литра вода и от тази вода давате по 200мл. на 4 литра сироп. Или цялата бутилка на 40 литра сироп.

Рецептата я има в двата форума и в нета. ;)

Ето още една рецепта:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=WyWUcM2Fbbw
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #730 Преди 7 месеца

solaris60 написа:Ееееее, как никой? Бат Слави нали вади напролет мед от чаено дърво? :) Сега сериозно. В това което си пуснал като материал както винаги е тъпкано с бля бля, а накрая няма една мерна единица. Подметна се 1% на едно място и толкова. Аз ползвам няколко масла/7-8/ мисля в комбинация, но чудеса не съм видял, макар знаеш къде живея. :) Сега предполагам ще имаш и въпроси от рода на кога, как, колко и кои? ;)

- 1 чаена чаша вода (230 мл.)
- 1 чаена лъжица етерично масло от гаултерия (около 5 мл. или 100 капки)
- 2 чаени лъжици етерично масло от чаено дърво (около 10 мл.)
- 5 капки етерично масло от лимонова трева (изключително силно мирише това масло)

Това го смесвате с 2 два литра вода и от тази вода давате по 200мл. на 4 литра сироп. Или цялата бутилка на 40 литра сироп.

Рецептата я има в двата форума и в нета. ;)

Ето още една рецепта:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=WyWUcM2Fbbw

Доообре де, а който не храни със сироп? :?
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!

Назад към Болести и вредители

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 гости