Вароатоза

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #1 Преди 3 години

Изображение Изображение Изображение
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:
Стаж: Майстор пчелар
Пчелар от: Бургас, Карагеоргиево

Мнение #2 Преди 3 години

Тия, да не са от породата Розов акар?
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.

Мнение #3 Преди 3 години

Давам едно рамо на темата с този файл. Не е перфектен но има доста информация в него. Приятно четене.

Щракайте върху сайтовете, там са източниците.
Прикачени файлове
- Вароатоза - Препарати за борба с вароатозата.doc
а
(3.23 МиБ) Свалено 2161 пъти

Мнение #4 Преди 3 години

slavi 13 написа:Давам едно рамо на темата с този файл. Не е перфектен но има доста информация в него. Приятно четене.

Щракайте върху сайтовете, там са източниците.

Благодаря :clap:
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #5 Преди 3 години

Слави, много добър материал. Вчера в другия форум един колега се чудеше от какво са му болни пчелите, че разпечатват ларвите. Докато успея да напиша мнение, че е хигиенично поведение на пчелите и висока акарна опаразитеност, темата изчезна.Писах му на лични. Дано се е регистрирал тук и да види, това което си споделил. :clap:

Мнение #6 Преди 3 години

Във файла който ви дадох има само преводи на няколко американски сайта и преводи на 1 филм на руски език. В този файл няма нищо мое като твърдение или мнение!
И американците и руснаците имат едни и същи твърдения как се развива акара.
Относно пестицидите, които се слагат в кошерите от пчеларите във вид на лекарства против акара, преводът е само от американски сайтове.
Не съм превеждал руският филм за лекарства, само казвам в коя минута от филма има лекарства.
Стаж: Майстор пчелар
Пчелар от: Бургас, Карагеоргиево

Мнение #7 Преди 3 години

Благодарско!
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.
Пчелар от: Северозапада

Мнение #8 Преди 3 години

iliew написа:Слави, много добър материал. Вчера в другия форум един колега се чудеше от какво са му болни пчелите, че разпечатват ларвите. Докато успея да напиша мнение, че е хигиенично поведение на пчелите и висока акарна опаразитеност, темата изчезна.Писах му на лични. Дано се е регистрирал тук и да види, това което си споделил. :clap:

Има логика чувал съм и съм чел за това но съм говорил с пчелар който работи в Канада и си е купувал две такива майки от САЩ не помня ама 150 долара за едната или за двете искал да ги използва за графтене (не съм сигурен за термина) да вземе материал да си прави майки от тях. Но каза че случайност или не ама тези семейства били гола вода с много прошарено пило и впослествие се е отказал.Та същият прави майки като казва че теста за хигиенно поведение е задължителен и после се гледат и други фактори та той прави по няколкостотин майки на година казва че след няколко години има ефект но досега не е направил майки да се чистят от Вароа а и той не гони тази цел а да са здрави семействата.Ако не бъркам (говоря по спомени) гените за хигиенното поведение са открити по отношение на АГ.
На колегата по ларвите не се виждаха акари но това не беше снимка на негов кошер а от нета. А защо я изтриха нямам идея но беше интересна тема чистофайници

Мнение #9 Преди 3 години

Георги 1974 написа:
Има логика чувал съм и съм чел за това но съм говорил с пчелар който работи в Канада и си е купувал две такива майки от САЩ не помня ама 150 долара за едната или за двете искал да ги използва за графтене (не съм сигурен за термина) да вземе материал да си прави майки от тях. Но каза че случайност или не ама тези семейства били гола вода с много прошарено пило и впослествие се е отказал.Та същият прави майки като казва че теста за хигиенно поведение е задължителен и после се гледат и други фактори та той прави по няколкостотин майки на година казва че след няколко години има ефект но досега не е направил майки да се чистят от Вароа а и той не гони тази цел а да са здрави семействата.Ако не бъркам (говоря по спомени) гените за хигиенното поведение са открити по отношение на АГ.
На колегата по ларвите не се виждаха акари но това не беше снимка на негов кошер а от нета. А защо я изтриха нямам идея но беше интересна тема чистофайници

Аз съм забелязвал нещо подобно в някои кошери точно през август, както казваше и колегата, а тогава са силно опаразитени при наличие на малко запечатано пило. Тези кошери не са имали нито варовито пило, нито европейски гнилец, а съм виждал и двете заболявания и знам как изглеждат.

Ако искаш качи снимката в темата "Каква е тази болест" и да я обсъдим.
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #10 Преди 2 години

Мога ли да третирам с оксалова киселина?

Назад към Болести и вредители

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 гости