Вароатоза

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Северозапада

Мнение #641 Преди 3 месеца

Иван.Иванов написа:До сега съм третирал само с лентички, като ги сменям. Почнах със суперстрипс /червените/, след това с голд, пак суперстрипс, пак голд :D нямам пушалка, а ме е страх да не го уморя с нея...

Не искам да се заяждам или нещо подобно но горещо ти препоръчвам да прочетеш сериозни четива за Вароатозата, да не осташ без пчели.
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #642 Преди 3 седмици

Какво ви е мнението за това?
Регистрирайте се, за да видите линка
:think:
Майстор - Готвач
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: скоро

Мнение #643 Преди 1 седмица

Вчера гледам в тревата един търтей нещо се мъчи, а аз точно съм поседнал, морен, с ледена бира в ръка, та викам на детето -Тате, я ми донеси оня търтей там до теб дето жужи в тревата! :D Опита се да го хване със Силата,че я беше страх да не я ужили, не и' се получи, та се наложи да ставам. Гледам впили му се два кърлежа на гърба. И почва една гонитба, луда работа ви казвам. По едно време и трети се появи :o . Добре че жената се притече на помощ с един комплект за маникюр, та спасих евльото и го пуснахме по живо-по здраво :D
ИПМ
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #644 Преди 1 седмица

Перо Мелиферо написа:Вчера гледам в тревата един търтей нещо се мъчи, а аз точно съм поседнал, морен, с ледена бира в ръка, та викам на детето -Тате, я ми донеси оня търтей там до теб дето жужи в тревата! :D Опита се да го хване със Силата,че я беше страх да не я ужили, не и' се получи, та се наложи да ставам. Гледам впили му се два кърлежа на гърба. И почва една гонитба, луда работа ви казвам. По едно време и трети се появи :o . Добре че жената се притече на помощ с един комплект за маникюр, та спасих евльото и го пуснахме по живо-по здраво :D

Спкойно Перка щом са на вън... ;) :lol: :lol: :D
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #645 Преди 1 седмица

Перо Мелиферо написа:Вчера гледам в тревата един търтей нещо се мъчи, а аз точно съм поседнал, морен, с ледена бира в ръка, та викам на детето -Тате, я ми донеси оня търтей там до теб дето жужи в тревата! :D Опита се да го хване със Силата,че я беше страх да не я ужили, не и' се получи, та се наложи да ставам. Гледам впили му се два кърлежа на гърба. И почва една гонитба, луда работа ви казвам. По едно време и трети се появи :o . Добре че жената се притече на помощ с един комплект за маникюр, та спасих евльото и го пуснахме по живо-по здраво :D

Тоя трябва да е бил от транспортната фирма дето ги изнася извън кошера.Тъкмо ги е разтоварвал, когато сте му помогнали. :lol: :lol: :lol:
ИПМ

Мнение #646 Преди 5 дни

Чета отатък и не вярвам на ушите си. :D :D :lol: :lol: Толкова реклама на препарати до сега не бях чел. :D :D Докато не вярвах ми мина рязско една мисъл.Добре де кой третира пчелите в природата? :think: После ми дойде друга мисъл още по рязско.Ако бях учил билология да ли нямаше да ми е по лесно да се боря с акаря? :D :D Според мен 2 1/2 цикала са съвсем достатъчни поне 90% Юли-Август да го събориш на гаванката... :D :D :lol: :lol:
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #647 Преди 5 дни

jdrumev написа:Чета отатък и не вярвам на ушите си. :D :D :lol: :lol: Толкова реклама на препарати до сега не бях чел. :D :D Докато не вярвах ми мина рязско една мисъл.Добре де кой третира пчелите в природата? :think: После ми дойде друга мисъл още по рязско.Ако бях учил билология да ли нямаше да ми е по лесно да се боря с акаря? :D :D Според мен 2 1/2 цикала са съвсем достатъчни поне 90% Юли-Август да го събориш на гаванката... :D :D :lol: :lol:

Да ти кажа ли Дака, акара не ме плаши! По ме плашат "вождовете" ни! Следващия пчеларски протест може да се окаже много масов, но не срещу политиката провеждана от МЗ и БАБХ, а срещу шефчетата, които уж ни "представляват"!
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
ИПМ

Мнение #648 Преди 5 дни

nikawr написа:Да ти кажа ли Дака, акара не ме плаши! По ме плашат "вождовете" ни! Следващия пчеларски протест може да се окаже много масов, но не срещу политиката провеждана от МЗ и БАБХ, а срещу шефчетата, които уж ни "представляват"!

Това няма как да стане.Защото и ножа и ляба е у тях. ;) :D :lol: А с Акара ще се справим всите.Проблема ще ни дойде от пръсканията на стърнища. ;) :D :lol:
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #649 Преди 5 дни

jdrumev написа:Това няма как да стане.Защото и ножа и ляба е у тях. ;) :D :lol: .....

Само че, салама е у назе!!! :lol: :lol: :lol:
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Пчелар от: Северозапада

Мнение #650 Преди 5 дни

jdrumev написа:Чета отатък и не вярвам на ушите си. :D :D :lol: :lol: Толкова реклама на препарати до сега не бях чел. :D :D Докато не вярвах ми мина рязско една мисъл.Добре де кой третира пчелите в природата? :think: После ми дойде друга мисъл още по рязско.Ако бях учил билология да ли нямаше да ми е по лесно да се боря с акаря? :D :D Според мен 2 1/2 цикала са съвсем достатъчни поне 90% Юли-Август да го събориш на гаванката... :D :D :lol: :lol:

В природата пчелите намаляват (а в пчелините на хората се увеличават), те така се справят.Вземи да четеш малко от малко и да не слушаш глупостите на кандидатите за Сибир.

Назад към Болести и вредители

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 гости