Вароатоза

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Северозапада

Мнение #621 Преди 8 месеца

шуманец написа:Ами да,интересувам се,а и мисля че ще е от полза и на други .Важно е да се знае и кога и как се прилага този метод!
Знам че я бере и суши тая година да я ползва другата.Ще питам и ще пиша. :)
Регистриран: Преди 9 месеца
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #622 Преди 8 месеца

Георги 1974 написа:Знам че я бере и суши тая година да я ползва другата.Ще питам и ще пиша. :)

Благодаря!
Всяка информация ще е полезна,не само за мен!
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #623 Преди 8 месеца

шуманец написа:...Казва също че по информация от това кърлежите умирали...
.

Вратига на времето бабите садяха около кокошарниците и хвърляха в гнездото за снасяне.Това предпазвало да не въшлясят кокошките. :)

Мнение #624 Преди 8 месеца

зуница написа:Вратига на времето бабите садяха около кокошарниците и хвърляха в гнездото за снасяне.Това предпазвало да не въшлясят кокошките. :)

Знаели са бабите! Спомням си в детството живеехме в къща с двор и си гледахме десетина кокошки за пресни яйца. Наистина завъждаха едни дребни, червени акари под перушината, на които казвахме "кокошинки". Явно много ги дразнеха и непрекъснато се пощеха, а когато станеха много, пуха им опадваше на някои места, а кожата им се зачервяваше. Майка ми ги мажеше с нещо, но не помня с какво.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1 ... 0%B3%D0%B0
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"
Регистриран: Преди 1 година
Пчелар от: 1999

Мнение #625 Преди 8 месеца

Със свинска мас под крилото. :thumbup:
Стаж: Майстор пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 1992

Мнение #626 Преди 8 месеца

И калината в пушилката и убива кърлежа 100% ,но в общи линии опушванията с билки са вредни за пчелите
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #627 Преди 8 месеца

Profi написа:И калината в пушилката и убива кърлежа 100% ,но в общи линии опушванията с билки са вредни за пчелите

То това е ясно като бял ден.Профи ти пушач ли си? :D :D :D
Пчелар от: Северозапада

Мнение #628 Преди 8 месеца

шуманец написа:Ами да,интересувам се,а и мисля че ще е от полза и на други .Важно е да се знае и кога и как се прилага този метод!

Днес говорих с въпросния пчелар ама за съжаление ще те разачаровам, грешката е моя не съм разбрал кога ми е обяснявал че все още не е третирал миналата година я е брал и сушил тая ще третира по препоръка на негов приятел македонски пчелар. Другото което го очаквах но все пак ме разочарова дози няма на око в периоди без пило за брой третитания пак няма ясни указания.
Съжалявам това е което разбрах но тия дни ще третира с контролни листа, ще пиша какво е станало.

Мнение #629 Преди 7 месеца

Аз да споделя, че сложих контролно флувалинатни ленти, мога да кажа, че опаразитяването към момента клони към нула. На някой нямаше и един акар, на други по 5-6. Та който си е свършил добре работата на есен сега няма за какво да третира. Аз сложих контролно, от няколко години правя така, за да затвърдя опитите. Опита показва, че с качествено третиране на есен, зависи от годината но може да се третира само веднъж на ранна есен при мен, защото късна няма. Поне при мен се потвърждава за поредна година.
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #630 Преди 7 месеца

Маринов написа:Аз да споделя, че сложих контролно флувалинатни ленти, мога да кажа, че опаразитяването към момента клони към нула. На някой нямаше и един акар, на други по 5-6. Та който си е свършил добре работата на есен сега няма за какво да третира. Аз сложих контролно, от няколко години правя така, за да затвърдя опитите. Опита показва, че с качествено третиране на есен, зависи от годината но може да се третира само веднъж на ранна есен при мен, защото късна няма. Поне при мен се потвърждава за поредна година.

Пролетно третиране не сме правили от много време. На 31.03 чоплих 3бр. Строителна Рамка за акар, резултат - 0. Сега в събота чоплих пак няколко Строителна Рамка, акар - 0. Това ми е достатъчно, и на мен да разбера, че есента ОК си е свършила работата, е безпредметно да ги третирам сега. :)
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!

Назад към Болести и вредители

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 гости