Вароатоза

Регистриран: Преди 3 години

Мнение #701 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Оксалис. :D :lol: Това е моя рецепта и за сега се пази в тяйна. :D :lol: Не,че не искам да я споделя,но при мен дозата почти винаги е различна. :D :lol:

Хайдеее, пак потънахме в мистерия. :lol:
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #702 Преди 1 седмица

rumenggr написа: Правени са и лабораторни изследвания, по драстични, с директно къпане на майки и работнички. Добре е да се информираме и от източници различни от ”Нане каза, Вуте речи”, ”Ти с какво...? Чек майт. Тогава и аз ...

Това изследване беше финансирано от Европейската общност съгласно Регламент №. 1221/97 и съфинансирана от нидерландското министерство на икономическите въпроси, земеделието и иновациите (EL&I: преди известно като Министерство на земеделието, природата и качеството на храните). Франк ван Лангевелде благодари за помощта му в статистиката.
Препратки
AKYOL, E; YENINAR, H (2009) Използване на оксалова киселина за контрол на разрушителя Varroa в колониите на пчелните пчели (Apis mellifera L.). Турски журнал за ветеринарни животински науки 33 (4): 285-288. Регистрирайте се, за да видите линка 275 ALIANO, N P; ELLIS, M D (2009) Оксалова киселина: перспективен инструмент за намаляване на популациите от вароа акари в опаковъчни пчели. Експериментална и приложна акарология 48 (4): 303-309. Регистрирайте се, за да видите линка БОГДАНОВ, S, CHARRIERE, J-D; IMDORF, A; КИЛЧЕМАН, V; FLURI, P (2002) Определяне на остатъците в меда след обработка с мравчена и оксалова киселина при полеви условия. Апидология 33 (4): 399-409. Регистрирайте се, за да видите линка BRØDSGAARD, C J; JENSEN, S E; HANSEN, H (1999) Пролетно третиране с оксалова киселина в медоносните пчелни колонии като контрол на вароа. Dias доклад, градинарство, 16 стр. CORNELISSEN, B; GERRITSEN, L (2006) Превенция на рояка и пролетни третирания срещу разрушител Varroa в пчелни колонии от мед (Apis mellifera). В сборник от 17-ото заседание на холандското ентомологично общество, Ede: 133-139. CRANE, E (1979) Скъпа, цялостно проучване (1-во издание). Хайнеман; Лондон, Великобритания. 608 стр. EMEA (2003) Обобщен доклад за оксаловата киселина. Европейска агенция за оценка на лекарствени продукти, ветеринарни лекарства и инспекции, Лондон. EMEA / MRL / 891/03-FINAL GENERSCH, E; VON DER OHE, W; KAATZ, H; SCHROEDER, A; OTTEN, C, BUCHLER, R; BERG, S; RITTER, W; MUHLER, W; GISDER, S; MEIXNER, M; LIEBIG, G; ROSENKRANZ, P (2010) Германският проект за мониторинг на пчелите: дългосрочно проучване за разбиране на периодично високите загуби през зимата на медоносните пчелни семейства. Апидология 41: 332–352. Регистрирайте се, за да видите линка GUZMAN-NOVOA, E; ECCLES, L; КАЛВЕТ, Y; MCGOWAN, J; KELLY, P G; CORREA-BENITEZ, A (2010) Разрушителят Varroa е основният виновник за смъртта и намалената популация на презимували колонии от пчелна пчела (Apis mellifera) в Онтарио, Канада. Апидология 41: 443–450. Регистрирайте се, за да видите линка HESS, D (1983) Die Blüte. Eugen Ulmer GmbH & Co .; Щутгарт, Германия. стр. 146. HIGES, M; МЕАНА, А; SAUAREZ, M; LLORENTE, J (1999) Отрицателни дългосрочни ефекти върху пчелни семейства, третирани с оксалова киселина срещу Varroa jacobsoni Oud. Апидология 30 (4): 289-292. LOUVEAUX, J (1970) Atlas photographique d'analyse pollinique des miels. Service de la Repression de Fraudes et du Controle de la Qualite, Франция. 158 стр. MARTIN, S J (1998) Популационен модел за ектопаразитни акари Varroa jacobsoni в колониите на пчелните пчели (Apis mellifera). Екологично моделиране 109 (3): 267-281. MOOSBECKHOFER, R; PECHHACKER, H; UNTERWEGER, H; BANDION, F; HEINRICH-LENZ, F (2003) Изследвания на съдържанието на оксалова киселина в мед от третирани с оксалова киселина и нетретирани пчелни семейства. Европейски изследвания на храните и технологии 217 (1): 49-52. Регистрирайте се, за да видите линка RADEMACHER, E; HARZ, M (2006) Оксалова киселина за борба с вароозата в медоносните пчелни колонии - Преглед ...... ”
ИПМ

Мнение #703 Преди 1 седмица

solaris60 написа:Хайдеее, пак потънахме в мистерия. :lol:

Ами в зависимост от времето.В паша не е добре с голяма концентрация защото после остава в меда и на анализа ти излиза и търговците се малко мръщят... :D :lol: :lol: :D

Мнение #704 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Ами в зависимост от времето.В паша не е добре с голяма концентрация защото после остава в меда и на анализа ти излиза и търговците се малко мръщят... :D :lol: :lol: :D

То твоето някакъв друг "оксалис". ;)
ИПМ

Мнение #705 Преди 1 седмица

solaris60 написа:То твоето някакъв друг "оксалис". ;)

Не е друг,но водата ми е от Чучура и е преварена как си трябва от мама... :D :lol:
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: скоро

Мнение #706 Преди 1 седмица

jdrumev написа:Оксалис. :D :lol: Това е моя рецепта и за сега се пази в тяйна. :D :lol: Не,че не искам да я споделя,но при мен дозата почти винаги е различна. :D :lol:

Сигурен бях ;) , баш ти няма как да се набуташ за купешки "Оксалис" :mrgreen: , а иначе за дозата, не се съмнявам след като е хоум мейд, че е според зависи :lol:

Мнение #707 Преди 1 седмица

jdrumev написа: от мама... :D :lol:

Че от кой друг?
ИПМ

Мнение #708 Преди 1 седмица

solaris60 написа:Че от кой друг?

А има и от бензиностанция и от магазин.Но от Чучура преварена от мама е най добра. :D :lol: :D

Мнение #709 Преди 1 седмица

jdrumev написа:преварена от мама е най добра. :D :lol: :D

Така де, това казах. От кой друг, ако не мама? ;)
Пчелар Мераклия
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Благоевград

Мнение #710 Преди 1 седмица

Е то затуй един път има пчели, друг път няма. Ако ти изгори някой рецептор за влажност на въздуха ики атмосферно налягане и" уйде коня у ряката"
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух

Назад към Болести и вредители

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 гости