Нозема церана

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #1 Преди 2 години

Нозема церана - nosema-research-ibra.jpg
Нозема церана - nosema-research-ibra.jpg (41.98 KiB) Прегледано 1594 пъти
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:

Мнение #2 Преди 2 години

Някои давал ли е йод, бихте ли споделили впечатления и мнения. Рецептата, която мисля да използвам е 1л дестилирана вода и 50мл йод.
Контакт:

Мнение #3 Преди 2 години

SanifleX написа:Някои давал ли е йод, бихте ли споделили впечатления и мнения. Рецептата, която мисля да използвам е 1л дестилирана вода и 50мл йод.

Не е добър вариант. Ако имаш малко търпение, ще покажа защо. (Много са материалите и трябва да ги синтезирам, разбирай седмица)
В общи линии разрушаваш баланса на бактериите и гъбите. Даваш преднина на тези, които са най-устойчиви и с най-голяма численост.

Мнение #4 Преди 2 години

Изобщо не бързам. Аз ако го правя ще го правя слънчев януари живи и здрави. Дотогава има доста време да си променя решението след като публикуваш, каквото имаш в предвид.
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Бизнес

Мнение #5 Преди 2 години

Контакт:

Мнение #6 Преди 2 години

Знаеш ли каква е темата на предаването?
Регистрирайте се, за да видите линка
Интересно как темата стана "заболявания по пчелните семейства".

Мнение #7 Преди 2 години

Kosara написа:https://www.youtube.com/watch?v=OXzvXtKeXto

Ами да преустановят продажбите на "матриал" от тези стопанства, докато влязат в крачка. Още по - хубаво би било, ако ги и обявят кои са (в което не вярвам). Между другото, колко от нас започнаха отглеждането си на пчели в чисто нови кошери, населени със семейства с произход различен от "бай Иван"? Колко роя приютихме? Колко близо е съседния пчелин? Най - малката ми дъщеря, въпреки третиранията миналата година и тази пролет се разболя... третирахме я пак (дано не развие резистентност)
Контакт:

Мнение #8 Преди 2 години

svetlyo написа:

Ами да преустановят продажбите на "матриал" от тези стопанства, докато влязат в крачка. Още по - хубаво би било, ако ги и обявят кои са (в което не вярвам). Между другото, колко от нас започнаха отглеждането си на пчели в чисто нови кошери, населени със семейства с произход различен от "бай Иван"? Колко роя приютихме? Колко близо е съседния пчелин? Най - малката ми дъщеря, въпреки третиранията миналата година и тази пролет се разболя... третирахме я пак (дано не развие резистентност)

Е то не е много трудно, че да се сетиш кои са стопанствата.

Американски гнилец
Нозема церана - AG.jpg

Нозема церана - nosema-carnae.JPG

Мнение #9 Преди 2 години

Дамян Дамянов написа:
svetlyo написа:

Американски гнилец
Изображение
Изображение

Нямаше откъде да се сетя, честно. От къде е извадката?
Контакт:

Мнение #10 Преди 2 години

svetlyo написа:
Дамян Дамянов написа:
svetlyo написа:Ами да преустановят продажбите на "матриал" от тези стопанства, докато влязат в крачка. Още по - хубаво би било, ако ги и обявят кои са (в което не вярвам). Между другото, колко от нас започнаха отглеждането си на пчели в чисто нови кошери, населени със семейства с произход различен от "бай Иван"? Колко роя приютихме? Колко близо е съседния пчелин? Най - малката ми дъщеря, въпреки третиранията миналата година и тази пролет се разболя... третирахме я пак (дано не развие резистентност)

Американски гнилец
Изображение
Изображение

Нямаше откъде да се сетя, честно. От къде е извадката?

Това е изследването, което е правил Вълчовски. Не е някаква тайна, но беше изтрито от редица сайтове по "препоръка" на Министерство на земеделието, храните и горите. Само, че забравят, че все някой е написал анонимната статия до медиите.

Назад към Болести и вредители

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 гости