Нозема церана

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #81 Преди 1 година

Нозема церана - DSC_0004.JPG

Днес като се разхождахме с малките попаднах на рой заселен в хралупа в Морската градина във Варана. Младите пчели облитаха яко, но с телефона не можах да приближа достътъчно.
Та тези кой ли ги третира против нозема и акар? Между другото в морската градина е пълно с пчели, които си жувуркат без проблеми и третирания.
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Регистриран: Преди 3 години

Мнение #82 Преди 1 година

nikawr написа:DSC_0004.JPG
Днес като се разхождахме с малките попаднах на рой заселен в хралупа в Морската градина във Варана. Младите пчели облитаха яко, но с телефона не можах да приближа достътъчно.
Та тези кой ли ги третира против нозема и акар? Между другото в морската градина е пълно с пчели, които си жувуркат без проблеми и третирания.
Изображение

Никой не ги третира, но и не живеят в рамков кошер. Рамковият кошер е убиец на пчели. :D :D

Пчелите се развиват много добре в тясно пространство, до 3-4-5 пити. :D :D А не в хамбарите Дадан-Блат и многокорпусния, където губят топлина. :D :D На 10-12 ниски и дълги пити няма как да се развият добре, + ПЧЕЛАР. :D :D

В хралупата пчелите запушват малкото напречно сечение на 3-4-5 пити с телата си, и няма нахлуване на студен въздух към пилото през ЦЯЛАТА ГОДИНА. :D :D
Поради това са здрави винаги. :D :D
Регистриран: Преди 7 месеца
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес

Мнение #83 Преди 7 месеца

M. Milkov написа:Колега след като прочетох статията,си направих корекция на спиртния извлек.Вчера беше 3 ден от налагането му,и го прецедих в пласмасов съд.Получи се 800мл.50% градуса.Досипах му 200мл. дестилирана вода,разбих го и стана 1 литър 40% градуса спиртен извлек.Руснаците го дават че извлека е само от пелин,ама аз бях сложил и борови връхчета + 1 сл. лют пипер.По-тяхната рецепта ще го давам както е указано 1сл.на 500мл.захарен сироп на кошер,3-4 пъти,през 5-7 дни.За което ти благодаря,че се ориентирах за правилната доза за подаване и усвояване от пчелите.

Защо не е чист спирта
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Опитен пчелар
Пчелар от: 1994

Мнение #84 Преди 7 месеца

Силен е, като концентрат с 96% спирт.И за това рецептите им който съм срещал са винаги с 40% спирт.
Контакт:

Мнение #85 Преди 7 месеца

Регистрирайте се, за да видите линка
Статията е на Испаски, но може да я прекарате през транслатора. Разбира се прекрасно за какво иде реч, и отговоря на някой въпроси за празните кошери...
Имах съхранена статия как да разпознаваме ноземата под микроскоп и как да вземаме проби, но ако не забравя утре ще я кача, че е на компа в офиса... :(
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #86 Преди 7 месеца

Аз имам лекарство за Церане.20лв е дозата,но ако ви умре семейството да знаете,че сте закъснели с третирането.
п.п.За по големи поръчка правя по 10% отстъпка. :D :D :D
Контакт:

Мнение #87 Преди 7 месеца

jdrumev написа:Аз имам лекарство за Церане.20лв е дозата,но ако ви умре семейството да знаете,че сте закъснели с третирането.
п.п.За по големи поръчка правя по 10% отстъпка. :D :D :D

Пък Дамян имал за спам, без пари... :lol:
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #88 Преди 7 месеца

nikawr написа:Пък Дамян имал за спам, без пари... :lol:

Бъркаш спама с рекламата. :D :D :D Тоя лек има сертификат от много държави да знаеш,а и виж цените не са на лично. :D :D :D
Пчелар от: Северозапада

Мнение #89 Преди 7 месеца

jdrumev написа:Бъркаш спама с рекламата. :D :D :D Тоя лек има сертификат от много държави да знаеш,а и виж цените не са на лично. :D :D :D

:twisted:
Контакт:

Мнение #90 Преди 7 месеца

jdrumev написа:Бъркаш спама с рекламата. :D :D :D Тоя лек има сертификат от много държави да знаеш,а и виж цените не са на лично. :D :D :D

Хора от цялата страна ще ти телефонират да знаеш... :mrgreen:

Назад към Болести и вредители

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 гости