Пчелояд

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #1 Преди 3 години

Пчелояд - Пчелояд 1.jpg
Пчелояд - Пчелояд 2.jpg
Пчелояд - Пчелояд 3.jpg
Пчелояд - Пчелояд 4.jpg
Дето се пие много вино, друг им върши работата :drinkingbuddies:

Мнение #2 Преди 2 години

Като се научат къде е пчелина дебнат по дърветата и стават повече. Юни са 5 Август са 50.
Контакт:

Мнение #3 Преди 2 години

Petko написа:Като се научат къде е пчелина дебнат по дърветата и стават повече. Юни са 5 Август са 50.

Не може да се множат толкова бързо, това значи, че трябва да имат по 10 яйца минимум. По-скоро се събират от други места и ако станат много, може и да има някакви проблеми, но със сигурност не може да загубиш семейства от пчелоядите. Може да хапнат някоя майка и то напълно случайно, едва ли се целят точно в майките.
Пчелар от: Североизток

Мнение #4 Преди 2 години

До колкото съм запознат, а и от лични наблюдения, пчелоядите се множат повече от циганите :lol:
Имам предвид, че за едно лято отглеждат по две поколения. При дъждовно време се настаняват върху сандъците и чакат на гюме, защото пчелите не излизат от него. В такова време може да му стори на пчеларя, че популацията значително се е увеличила, защото в благоприятно за летеж на пчелите време, пчелоядите се реят високо и са не толкова забелижими.
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Контакт:

Мнение #5 Преди 2 години

kuline написа:До колкото съм запознат, а и от лични наблюдения, пчелоядите се множат повече от циганите :lol:
Имам предвид, че за едно лято отглеждат по две поколения. При дъждовно време се настаняват върху сандъците и чакат на гюме, защото пчелите не излизат от него. В такова време може да му стори на пчеларя, че популацията значително се е увеличила, защото в благоприятно за летеж на пчелите време, пчелоядите се реят високо и са не толкова забелижими.

Струва ми се, че пчелоядите се използват за оправдание. Пчелите, които кацат по тревата в дъждовно време, стават жертви на 1001 вида птици, а пчелояда сигурно е на последно място. Напълно съм съгласен, че майките могат да станат лесна жертва на пчелояд, но също така и на паяци, гущери и мравки дори. Всички сме виждали как врабчета, синигери и всякакви други птици почистват умрелите пчели. Понякога стават толкова нагли, че кацат на кошерите и обират умрелите пчели от прелките.
Пчелар от: Североизток

Мнение #6 Преди 2 години

Напълно си прав, че пчелите са меню не само на пчелоядите, но нали темата е за тях -пчелоядите.
Като казах,че дебнат от засада пчелите, на самите кошери ще кажа и друго което ми направи впечатление, а то е изпражненията, които оставят там. Аз като "научен работник" съм ги разглеждал и установих, че фушкията им е само от пресовани пчели, та се замислих дали да не си сложа пелетен котел, ами те досуш като пелети за горене. :lol:
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #7 Преди 2 години

Той яде пчели и аз го опъвам с ваздухарката
Стаж: Майстор пчелар
Пчелар от: Бургас, Карагеоргиево

Мнение #8 Преди 2 години

Теоретично, двойка възрастни пчелояди, могат да станат родители на 15 пилета! Друг е въпроса, защо Дядо Боже ги е създал? Сигурен съм, че има някаква полза от тях?
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.
Контакт:

Мнение #9 Преди 2 години

Бат Тянко написа:Теоретично, двойка възрастни пчелояди, могат да станат родители на 15 пилета! Друг е въпроса, защо Дядо Боже ги е създал? Сигурен съм, че има някаква полза от тях?

Теоретично и ти можеш да станеш родител на 15 пилета, ама кокошки трябват за тази работа :lol:
Стаж: Майстор пчелар
Пчелар от: Бургас, Карагеоргиево

Мнение #10 Преди 2 години

Снасят до осем яйца, които се люпят след 30 дена. Това прави възможно отглеждането на две люпила.
Не е важно колко даваш. Обаче има значение колко вземаш.

Назад към Болести и вредители

Разглеждащи този форум: , , и 2 гости