Пчелояд

Най-готиният пчелар
Регистриран: Преди 3 години
Пчелар от: Априлци

Мнение #91 Преди 2 месеца

jdrumev написа:..........Тая електроника как влияе на пчелите и някой доказал ли го е? :D :lol:

По зле влияе от акар третиран 12 пъти с ОК! :D :D :D :D
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: скоро

Мнение #92 Преди 2 месеца

Георги 1974 написа:Ама е нормално да имаме различни мнения стига да не са от орките, че те са друга работа.

То докато не се видиш с някой на живо, да си поприказвате, да попиете, нема как да разбереш орк ли е, гном ли е, хобит ли е, що е

solaris60 написа:Мисля, че съм отговорил, но да поясня. Ако си хоби и един стига, но както казах в първия етап до 100 - сам и с годините надолу. А ако си профи може и с повече както посочих по - горе, но с допълнителен състав от хора, но твоето участие какво ще е? Дали докато се моташ да оправяш куп други неща ще имаш възможността да надникнеш в някой и друг сандък? Не. Матеев е пример. Тук идва въпроса - пчелар ли си тогава?

От тук излиза, че някой с 4 семейства е по пчелар от някой с 400 :geek: ,
от което пък, съвсем естествено, започвам да гледам на себе си със други очи 8-)
Най-готиният пчелар
Пчелар от: Априлци

Мнение #93 Преди 2 месеца

зуница написа:Ще прикотка първо Даката. .........

Аааа, котка, котка и прикотка първо Георги Кръстев! Сега Друмев ще прави клипове с разпръскващи се пчелояди с празни стомаси, а за мен е ден пореден на масови атаки и вече ми врат л....та! :doh:
ИПМ
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #94 Преди 2 месеца

Прати 50лв да ти направя един молебен за прогонване на Пчелояди.До 3 дена нема един да остане. :D :lol: :D
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Северозапада

Мнение #95 Преди 2 месеца

Докато четох статии за магнитите прочетох десетки изследвания и никой не оспори ролята на магнитета а той не е само при пчелите , птиците чак до Африка стигат и се връщат с магнитна ориентация.Попаднах на изследване, че пчелите спят( е не като хората) влизат в килийка и се трупясват за половин час на няколко часа е в старите книги пише, че не спят.И едното е теория и другото е теория няма практическо значение ама се замислих в задръстен кошер напролет къде спят пчелите от долу младите висят могат ли да спят като не са в килиика та това е щуротия ама после се роят.Та знам ли вече кое е мит и кое реалност един казва стеснявай друг разширяй.
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #96 Преди 2 месеца

Перо Мелиферо написа:...От тук излиза, че някой с 4 семейства е по пчелар от някой с 400 :geek: ,
от което пък, съвсем естествено, започвам да гледам на себе си със други очи 8-)

"1001въпроса и отговора по пчеларство" Войтех Крижан.1001 въпрос "Кого можем да смятаме за пчелар? "
Пчелар може да бъде всеки човек, който се грижи за пчелите т.е. сам извършва всички дейности, свързани с пчелните семейства.Притежателят на пчелин не винаги може да бъде смятан за пчелар, ако работата по пчелите му е поверена на друг човек.
Книгата е издадена 1975 година.По онова време никой не е предполагал , че ще се народят "профита".
Пчелар от: Северозапада

Мнение #97 Преди 2 месеца

зуница написа:"1001въпроса и отговора по пчеларство" Войтех Крижан.1001 въпрос "Кого можем да смятаме за пчелар? "
Пчелар може да бъде всеки човек, който се грижи запчелите т.е. сам идвършва всички дейности, свързани с пчелните семейства.Притежателят на пчелин не винаги може да бъде смятан за пчелар, ако работата попчелите му е поверена на друг човек.
Книгата е издадена 1975 година.По онова време никой не е предполагал , че ще се народят "профита".

Уф то само профитата да бяха.
Пчелар Мераклия
Пчелар от: Благоевград

Мнение #98 Преди 2 месеца

Перо Мелиферо написа:
От тук излиза, че някой с 4 семейства е по пчелар от някой с 400 :geek: ,

Както обичам да казвам:
И ти си прав ама не е баш така.
Споменатия пример от Дончев е явен, но той е бизнесмен. Друго което е, дсли ще умееш да се адаптираш при променливи условия, знаеш че повечето пчелари в един момент напипват някаква технология подхождаща на местообитанието им, носещи им задоволителни доходи и вече решават че са достигнали ниво ПЧЕЛАР. При тези с по няколко пчелина на различни места е още по интересно и т. Н.
И да съм по темата, пчелоядите включително и лястовици на единия пчелин, нисля че ги държат на страна две двойки соколета ;).
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #99 Преди 2 месеца

Не знам защо се страхувате толкова от тия Пчелояди.Не оставяйте хранилките празни и си решавате проблемите с тях. :D :D Погледнете и от хубавата страна на нещата.Пчелоядите в момента ви отърват от всички Орки. :D :D
Майстор - Готвач
Пчелар от: скоро

Мнение #100 Преди 2 месеца

Георги 1974 написа:Та знам ли вече кое е мит и кое реалност един казва стеснявай друг разширяй.

прави са хората, нали като ги стесниш(намалиш бр. на рамките) трябва да разшириш(разстоянието между тях),ама спирам, че ме наплашихте с тия орки, не знам какво да говоря вече :shifty:

Назад към Болести и вредители

Разглеждащи този форум: , , и 2 гости