Изображение

Език на форума

Профилна снимка
ves
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Дупница
Контакт:

Мнение #61 от ves » Преди 2 седмици

Дамян Дамянов написа:Оставаме на варианта - кратко описание и линк или целия текст на български (което си избере автора на мнението)

Съгласни ли сте?
Други предложения?

А става ли кратко описание и линк, също така кратко описание и прикачен файл. Чисто технически ако даваш линк към някакво изследване, може оригиналния сайт да промени url адреса и линка да стане неработещ.
Профилна снимка
Боян Палов
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #62 от Боян Палов » Преди 2 седмици

Ами нека чуем и мненията на другата страна в дискусията, на тези, които не искат чуждоезични текстове. Ние всъщност не знаем какво мислят те - да няма текстове, които не са на български език или да няма текстове от небългарски източници. Тук имаше идея да се блокират и трият всякакви текстове от руски източници.
Профилна снимка
vasilevsa
БИО пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Златоград

Мнение #63 от vasilevsa » Преди 2 седмици

Боян Палов написа:Ами нека чуем и мненията на другата страна в дискусията, на тези, които не искат чуждоезични текстове. Ние всъщност не знаем какво мислят те - да няма текстове, които не са на български език или да няма текстове от небългарски източници. Тук имаше идея да се блокират и трият всякакви текстове от руски източници.

и тая идея имаше политически привкус, което не е добре.
Дори най-добрия кошер и най-силното семейство не са способни да превърнат камъните в мед!!!
Профилна снимка
Дамян Дамянов
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Варна
Контакт:

Мнение #64 от Дамян Дамянов » Преди 2 седмици

ves написа:А става ли кратко описание и линк, също така кратко описание и прикачен файл. Чисто технически ако даваш линк към някакво изследване, може оригиналния сайт да промени url адреса и линка да стане неработещ.

Да, естествено, че става.

Кратко описание + линк към източника на чужд език
Кратко описание + прикачен файл
Цял превод или откъс(цитат), но задължително на български език.

Никакви теми на чужди езици и никакви заглавия на теми на чужди езици. Всички такива теми ще бъдат изтривани веднага, а тези които са пуснати в момента ще останат още малко(да дадем възможност да се оправят).

Темата е приключена! Смятам, че сме стигнали до разумен компромис и няма да има обидени, все пак сме се събрали да обменяме информация и да лафим, а не да се дразним един-друг.
Медоносна Пчела - Apis mellifera
Пчела произвеждаща мед - Apis mellifica
Пчелар грижещ се за пчели - Apiarius
Пчелар произвежващ мед - Mellarius

Назад към