Южен централен

Регистриран: Преди 3 години

Мнение #1291 Преди 2 месеца

barkov1982 написа:На мен нищо не ми е виновно ,аз си ги фокусирам ;)
Баджанака има и хубави черти или поне една ;)

Значи си и слаб фокусник. Шегувам се, разбира се. :lol: Баджанак ти няма какво да го коментирам - коронавируса на форума. :lol:
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес

Мнение #1292 Преди 2 месеца

rumenggr написа:С какво смаляваш снимката? Фотото знам, че е добро.

Paint -> resize , най лесничко, иначе може и с едитора към снимките, като я отвориш натискаш “контрол + е” отваря се едитора и от десно в менюто има resize. После даваш десен бутон на мишката и пропъктис да провериш колко си я смалил защото смаляването е на пиксели не е на обем, ако не е достатъчно повтаряш операцията докато налучкаш и сейваш във малокалибрени формати .bmp или .jpg. Дано да съм ти бил полезен :)
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #1293 Преди 2 месеца

Маринов написа:Paint -> resize , най лесничко, иначе може и с едитора към снимките, като я отвориш натискаш “контрол + е” отваря се едитора и от десно в менюто има resize. После даваш десен бутон на мишката и пропъктис да провериш колко си я смалил защото смаляването е на пиксели не е на обем, ако не е достатъчно повтаряш операцията докато налучкаш и сейваш във малокалибрени формати .bmp или .jpg. Дано да съм ти бил полезен :)

Благодаря! На някои си полезен със сигурност. В Андроид съм с приложение(избрал съм Photo Editor). Отварям снимката и я пращам на приложението или отварям приложението и дърпам снимката в него. Има много корекции. В редицата от корекции има опция "Crop"(изрязване). С нея може да се изреже част от снимката, като горе се вижда размера в пиксели. Има и опция ”Resize"(преоразмеряване). Чуквате на тази опция. Под снимката излиза курсор, който може да се мести с пръст в ляво и дясно. С него се променя размера на снимката, като над нея се вижда промяната в пиксели и МВ. За да можем да я качим във тема на форума, снимката трябва да е най-много 2.4МВ. За да я изпратим на лично - под 1.5МВ :shrug: Във всички случаи, горе в дясно има знак за запаметяване на коригираната снимка. Натискаме го и излиза прозорец, в който избираме, къде да се запази снимката. Удобно е да се избере ”Галерия”(примерно). Така ще я намерим при останалите ни снимки. Качването във форума мисля, че е описано.
Това са моите 5 стинки към колегите без опит.
Петъчен майстор пчелар

Мнение #1294 Преди 2 месеца

В неделя имах възможност да поразходя кучетата :animals-dogrun: ..Впечатление ми направи наболата детелина.
По всичко личи,че ще се повтори( поне при мен) 2009-10г,когато полята бяха побелели от детелина :D
Регистриран: Преди 11 месеца

Мнение #1295 Преди 2 месеца

Ангел Йосифов написа:В неделя имах възможност да поразходя кучетата :animals-dogrun: ..Впечатление ми направи наболата детелина.
По всичко личи,че ще се повтори( поне при мен) 2009-10г,когато полята бяха побелели от детелина :D

Детелина (или терфил, както и казваме) има много. Още преди седмица се наложи да окося част от двора, където беше по избуяла, че като я изпуснеш, косенето става доста изнервящо занимание... :thumbup: :lol:
Стаж: Пчелар

Мнение #1296 Преди 1 месец

Ако трябва да се придържам стриктно към темата, бих могъл единствено да посоча каква работа по пчелните семейства не мога да свърша.

Нямам представа кога точно ще приключи ограничението за пътуване наложено от пандемията, но тъй като най-вероятно в рамките на следващите две или три седмици това няма да се случи, се очертава доста неприятна перспектива. Поне що се отнася до майките, към които имам интерес и съответни планове за използването им.

Покриването на плодника с полиетиленово фолио предопределя основно два сценария.
Силните семейства при продължаваща ненамеса най-вероятно ще се изроят.
Слабите може и да не стигнат дотам, но така или иначе интереса към използването им на практика е приключен, така че това няма значение.

Перспективата да разполагам единствено със свободно оплодени дъщери от разплодните майки, с които смятах да продължа не е от най-добрите, но аз вече съм бил в подобна ситуация и мога да кажа, че това всъщност не е чак толкова лошо, колкото изглежда на пръв поглед.
Важното е човек да оцени предимствата и недостатъците.

Какво да се прави. Това е положението.

П.п. Днес ми се обади приятел и се похвали с пръвия си излязъл рой.
Лонг Джон Силвър
Стаж: Опитен пчелар
Пчелар от: Пловдив

Мнение #1297 Преди 1 месец

Sashokan написа:Ако трябва да се придържам стриктно към темата, бих могъл единствено да посоча каква работа по пчелните семейства не мога да свърша.

Нямам представа кога точно ще приключи ограничението за пътуване наложено от пандемията, но тъй като най-вероятно в рамките на следващите две или три седмици това няма да се случи, се очертава доста неприятна перспектива. Поне що се отнася до майките, към които имам интерес и съответни планове за използването им.

Покриването на плодника с полиетиленово фолио предопределя основно два сценария.
Силните семейства при продължаваща ненамеса най-вероятно ще се изроят.
Слабите може и да не стигнат дотам, но така или иначе интереса към използването им на практика е приключен, така че това няма значение.

Перспективата да разполагам единствено със свободно оплодени дъщери от разплодните майки, с които смятах да продължа не е от най-добрите, но аз вече съм бил в подобна ситуация и мога да кажа, че това всъщност не е чак толкова лошо, колкото изглежда на пръв поглед.

Какво да се прави. Това е положението.

П.п. Днес ми се обади приятел и се похвали с пръвия си излязъл рой.

От кой регион е приятеля ти?
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
Стаж: Пчелар

Мнение #1298 Преди 1 месец

Марин Шойков написа:От кой регион е приятеля ти?

Южен централен.
Лонг Джон Силвър
Стаж: Опитен пчелар
Пчелар от: Пловдив

Мнение #1299 Преди 1 месец

Sashokan написа:Южен централен.

Предполагах. ;)
На 29.03 ротирах, утре ще надигна капаците, очаквам приятна изпенада съдейки по поилката.
Важно: още не съм сипвал сироп. То тая година май няма и нужда. :D
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #1300 Преди 1 месец

Марин Шойков написа:Предполагах. ;)
На 29.03 ротирах, утре ще надигна капаците, очаквам приятна изпенада съдейки по поилката.
Важно: още не съм сипвал сироп. То тая година май няма и нужда. :D

О ша имаш,ша има.30.04-4.05 ти е Акацията и после.
https://youtu.be/NhyADchClj8 ;) :lol: :lol: :lol:

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 гости