В градината през годината

Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #1331 Преди 5 месеца

Перо Мелиферо написа:тия точно бяха върху пънчета от тополи

На топола,кавак и друга мека дървесина избиват по-бързо и дават по обилно,но за сметка на това за по-кратко време/дървесината изгнива по-бързо/
Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца.
Петъчен майстор пчелар
Регистриран: Преди 3 години

Мнение #1332 Преди 4 месеца

За първи път пробвам с Хинап.Май се получава :angelic-flying:
В градината през годината - P_20190707_184851.jpg
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Бизнес
Пчелар от: изодпред Габрово

Мнение #1333 Преди 4 месеца

Ангел Йосифов написа:За първи път пробвам с Хинап.Май се получава :angelic-flying: P_20190707_184851.jpg
Изображение

Много устойчиво на студ и суша, красиво дърво с хубави плодове .
Ранътъ прай борбътъ. Пчеларя рани ний борим - Връмугу :obscene-sexualspermblue:

Мнение #1334 Преди 4 месеца

Ангел Йосифов написа:За първи път пробвам с Хинап.Май се получава :angelic-flying: P_20190707_184851.jpg
Изображение

И аз пробвах , но неуспешно.Две години удържа и изсъхна.Студените зими ли? Сухите лета ли? Нещо го ликвидира.А може и почвата да не му хареса?
Пчелите за мен са: Бизнес
Пчелар от: изодпред Габрово

Мнение #1335 Преди 4 месеца

зуница написа:И аз пробвах , но неуспешно.Две години удържа и изсъхна.Студените зими ли? Сухите лета ли? Нещо го ликвидира.А може и почвата да не му хареса?

Мисля че е почвата . Имам ги от няколко години и съм доволен. Трябва да се режат и оформят, като дърво, докато минат четвърта пета година иначе стават като храст. Също така трябва да имат стабилна опора да се привържат докато растат за да се изправи стеблото-основата. Не изискват никакви специални грижи - поливам ги обилно само два пъти през лятото когато е сухо.
Ранътъ прай борбътъ. Пчеларя рани ний борим - Връмугу :obscene-sexualspermblue:

Мнение #1336 Преди 4 месеца

Remi написа:Много устойчиво на студ и суша, красиво дърво с хубави плодове .

От 4 години имам едно дръвче,вече е добре оформено и се развива чудесно,пчели по него не съм видял да ходят,иначе други хвъркати го посещават. Бай Марин го видя и прояви интерес към него,а сега е още по-хубаво. ;)

Мнение #1337 Преди 4 месеца

Ей, навихте ме !Пак ще пробвам. Зимни температури до -28 , летни +30 и нагоре.Суша.Почва песъчлива. Старо корито на река.Горен почвен слой до 30 сантима .На долу баластра и камъни.Варовик.
Сорт да ми препоръчате?! :pray:

Мнение #1338 Преди 4 месеца

зуница написа:Ей, навихте ме !Пак ще пробвам. Зимни температури до -28 , летни +30 и нагоре.Суша.Почва песъчлива. Старо корито на река.Горен почвен слой до 30 сантима .На долу баластра и камъни.Варовик.

Условия дет' се казва идеални... за сорт нищо не мога да кажа,моето го взех от Ивайловград на връщане от един риболов.Там и ракия правят от него,ама имат дървета по на 10 и повече години и като почне да капе от долу е заринато с плод... :doh: :doh:
Петъчен майстор пчелар
Регистриран: Преди 3 години

Мнение #1339 Преди 4 месеца

От хинап,но в първичния му вид,демек неашладисан,е направен венеца на Христос..Та хинапа е известен и с името Христово дърво.Неашладисания хинап е с многобройни тръни извити,като кукички.Подложката в моя случай е на необлагороден хинап.
Майстор - Готвач
Пчелар от: скоро

Мнение #1340 Преди 4 месеца

зуница написа:Ей, навихте ме !Пак ще пробвам. Зимни температури до -28 , летни +30 и нагоре.Суша.Почва песъчлива. Старо корито на река.Горен почвен слой до 30 сантима .На долу баластра и камъни.Варовик.

идеални условия за маслини... само да не бяха тия -28*С зимата

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: и 18 гости