На Югозапад

Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: 1999

Мнение #231 Преди 4 месеца

rumenggr написа:Не искам да ви казвам, какъв клинч/кочан :D е тук! Термометъра и той трепери между 2 и 3* + силен вятър. И мамка му, за първи път се появиха пчелояди :angry-fire: . До тази година ги бях виждал само на снимка, а сега им чух и гласчето. Кацат около кошерите и дебнат. Днес е студено, но ще се стопли и усещам, че ще има рандори.

От една седмица ги чувам но не припарват наблизо!
Мадамите са в стиропор и пак не си показват носовете.
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #232 Преди 4 месеца

Аз ги чувах високо, но днес и на мен ми направиха визитация. Обаче се бях изтегнал на слънце в средата на пчелина и не посмяха да се задържат. Само подсвирнаха и задуха на друг пчелин. Иначе при мен стигна 15 градуса към 14 00 часа.
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #233 Преди 4 месеца

Студено е и са гладни. Наглеят. Не ми обръщат подобаващо внимание иииии...... не знаят прикаската за супата... явно!

Мнение #234 Преди 4 месеца

rumenggr написа:Студено е и са гладни. Наглеят. Не ми обръщат подобаващо внимание иииии...... не знаят прикаската за супата... явно!

Знаят,че са със имунитет кът депутатин и рискуват с пчеларската "любов"!

Мнение #235 Преди 3 месеца

Здравейте, жегите започнаха. Има няколко кошера на слънце Дадан-Блат с плътно дъно, и са отвън. Дъната са свалени но резултат няма. Знам, че е рано за прополисовите мрежи, но ако ги поставя сега дали ще е добре? Целта сега да ги поставя е по-добра вентилация.
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #236 Преди 3 месеца

SanifleX написа:Здравейте, жегите започнаха. Има няколко кошера на слънце Дадан-Блат с плътно дъно, и са отвън. Дъната са свалени но резултат няма. Знам, че е рано за прополисовите мрежи, но ако ги поставя сега дали ще е добре? Целта сега да ги поставя е по-добра вентилация.

Слагай, не бой се, да поолабят малко добичетата, че в тея жеги не е работа.... те ще си заклеят много бързо където не им е кеф..

Между другото винаги съм мислел, че лятото течението в кошера върви от долна към горна прелка, но един клип от фейса показа точно обратното. :think: Предполагам е свързано с влагата в кошера... :think:
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!

Мнение #237 Преди 3 месеца

Прелката е пълна с вентилиращи пчели, температурата е 35градуса, а на слънце не искам и да знам

Мнение #238 Преди 3 месеца

SanifleX написа:Прелката е пълна с вентилиращи пчели, температурата е 35градуса, а на слънце не искам и да знам

Лист фибран на капака прави чудеса. :thumbup:
Стаж: Майстор пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 1992

Мнение #239 Преди 3 месеца

Хачи написа:Лист фибран на капака прави чудеса. :thumbup:

1 сантиметър под ламарината на капака ,ефекта е същия
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #240 Преди 3 месеца

Следобедното слънце, като ги напече странично, няма значение капака. При моето разположение, само една редица, и то само първия обира 100% жарта. Той хвърля известна сянка на следващия и т.н. Прибрах го в корпуси о фибран и брадите изчезнаха. Всички таванки ми бяха с 2см. изолация. Сега постепенно се отървавам от тях, че ми писна от мравките. Милеровите от разпенено пвц са достатъчна изолация на тавана и не се занимавам с подръжка.

Назад към Времето

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 гости