На Югозапад

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #251 Преди 3 месеца

Иван Мънков написа:Няма да се плашиш, то и аз имам едни тучни ливади с ранилист и машерка, но от 2 години ги загражда с пастир един кравар и след тях само тучни лайна!...

Сега ми се проясни защо пчелите са толкова агресивни към добитъка! Кой ще е миролюбив като го оставят без храна!? :mrgreen:
Пчелар Мераклия
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Благоевград

Мнение #252 Преди 3 месеца

Пчелите се подготвят за зимата няма отворено търтеево пило и почват с венците и блокират майката, та се чудя дали да не дръпна майките за августовките(юлски в моя случай), докато все още има паша. По това време вече ги гонят и август няма търтеи, а след тази манипулация, мисля че ще ги оставят, щом са без майки, поне тези които искам да се възобновят. Ливадите изгоряха, но има малко слънчоглед около макс 150дка в 2 километров зона, до сега не е. Имало толкова много надявам се с него да дозапечатат и да бъде подържаща до края на месеца и после зазимявам
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
Петъчен майстор пчелар

Мнение #253 Преди 3 месеца

barkov1982 написа:Пчелите се подготвят за зимата няма отворено търтеево пило и почват с венците и блокират майката, та се чудя дали да не дръпна майките за августовките(юлски в моя случай), докато все още има паша. По това време вече ги гонят и август няма търтеи, а след тази манипулация, мисля че ще ги оставят, щом са без майки, поне тези които искам да се възобновят. Ливадите изгоряха, но има малко слънчоглед около макс 150дка в 2 километров зона, до сега не е. Имало толкова много надявам се с него да дозапечатат и да бъде подържаща до края на месеца и после зазимявам

Аз вече сложих основи в средата,по една, за осеменяване и изрязване по яйцата.Е,не на всички...
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелар от: 5 години

Мнение #254 Преди 3 месеца

Ангел Йосифов написа:Аз вече сложих основи в средата,по една, за осеменяване и изрязване по яйцата.Е,не на всички...

А аз мисля по две,но не в средата. ;) :D
Пчелар Мераклия

Мнение #255 Преди 3 месеца

Днес попаднах на странна ситуация, правейки преглед на един кошер с карцирана на 28.06м. майка 2018 (с бяла точка), на 3тата пита попаднах на отворено пило, сметнах набързо и помислих че е избегала затворничката, поглеждам следващата пита и хоп зелена точка,а бялата си седи в клетката и си отмаря. Миналата седмица ми изчезна една майка (зелена точка), сутримта я проверих, реших че ще приключва кариера и отидох да взема майки, връщайки се прерових кошера(отводка на 3 рамки), над 10 пъти и не я видях и не я видях, отложох операцоята на следващото ппсещеное вече си имаха 3 свищака, аз ги развалих, но какъв зор е видяла майката да избяга, за късмет е налетяла на семейството с карцирана майка. :think:
П. П. Исках да снимам, но уви, ръки не стигаа
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
ИПМ

Мнение #256 Преди 3 месеца

Елементарно,боядисай и в червено една таз годишна и си с 3 майки в кошер.Майтапя се да знаеш по добре е в жълто. ;) :lol:
Пчелар Мераклия

Мнение #257 Преди 3 месеца

jdrumev написа:Елементарно,боядисай и в червено една таз годишна и си с 3 майки в кошер.Майтапя се да знаеш по добре е в жълто. ;) :lol:

Е аз заради тоя отговор го споделих, важно ми беше да ме светнеш :doh: :doh: :doh:
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #258 Преди 3 месеца

barkov1982 написа:Днес попаднах на странна ситуация, правейки преглед на един кошер с карцирана на 28.06м. майка 2018 (с бяла точка), на 3тата пита попаднах на отворено пило, сметнах набързо и помислих че е избегала затворничката, поглеждам следващата пита и хоп зелена точка,а бялата си седи в клетката и си отмаря. Миналата седмица ми изчезна една майка (зелена точка), сутримта я проверих, реших че ще приключва кариера и отидох да взема майки, връщайки се прерових кошера(отводка на 3 рамки), над 10 пъти и не я видях и не я видях, отложох операцоята на следващото ппсещеное вече си имаха 3 свищака, аз ги развалих, но какъв зор е видяла майката да избяга, за късмет е налетяла на семейството с карцирана майка. :think:
П. П. Исках да снимам, но уви, ръки не стигаа

Колкото и да пишат в книгите, че плодна майка не лети не е баш тъй... тази пролет имах подобен случай. Една майка при преглед ми се стори, че литна като връщах питата, но заебах... след час беше на прелката на съседния кошер и пчелите се бяха скупчили върху им. При теб, като е катцирана майката са я приели явно. Те ще приемат и търтей джендер тогава.... :lol:
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Пчелар Мераклия

Мнение #259 Преди 3 месеца

nikawr написа:Колкото и да пишат в книгите, че плодна майка не лети не е баш тъй... тази пролет имах подобен случай. Една майка при преглед ми се стори, че литна като връщах питата, но заебах... след час беше на прелката на съседния кошер и пчелите се бяха скупчили върху им. При теб, като е катцирана майката са я приели явно. Те ще приемат и търтей джендер тогава.... :lol:

Ще стане отводка ;)
ИПМ

Мнение #260 Преди 3 месеца

barkov1982 написа:Е аз заради тоя отговор го споделих, важно ми беше да ме светнеш :doh: :doh: :doh:

Е ти ко каза за отводката в хранилката? :D :D :lol: Кот почукало такова и се обадило. :D :D :lol: :lol: Шегувам се. :lol:

Назад към Времето

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 гости