На Югозапад

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #401 Преди 5 дни

nikawr написа:Е от акъла на бай Боян не успя ли да откраднеш? :lol:

Ало градски ай да си имаме клавиатурите малко... :lol: :lol: :lol:

Мнение #402 Преди 5 дни

То па един акъл/Гошко 1974/ :)
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #403 Преди 5 дни

Ни го ща! :naughty: Чи той пари ще ми иска за него! :doh: А аз "пари на вятъра" не хвърлям! ;)
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Пчелар

Мнение #404 Преди 5 дни

nikawr написа:Разбирам, че си го ял и затова си с едни гърди напред, но! Не мисля че тази болест ги кара да летят до несвяс. Няма, ама наистина няма как всички пчели да излязат от коша барабар с майката да летят на някъде. Има си кастово разделение, летящи, мързелуващи хранещи и т.н.... Много често в изоставените кошове има и пило, друг път няма! Има едно нещо което е доказано че влияе на пчелите наркотично и каращи ги да летят до несвяст и това са пестицидите! Обаче този проблем го има и в планински райони които са далеч от пестициди... :(

Смислени постове на 2-3страници!Аз отглеждам пчелите за удоволствие и ако дадът мед,то е двойно.
Наистина има стопани с градини,които пръскат с химикали,които различават по опаковката/течно или на прах,в шише или кутия/.
,,Някой казал" и те така.И прав е колегата,който казва че,и в планинските райони има кой да занесе химията.Но думата ми е за друго.
Отглеждам толкова семейства,за колкото ми стигат силите,времето и т.н.Не пропускам да направя това,от което имат нужда.И сега.Имам един съселянин ветеринарен доктор с пчелин/15-20 кошера.Таз година ми се отдаде случай да мина да го видя.Какво видях?-Половината необитаеми,изтърбушени,с олющена боя,наоколо разхфърляни части от кошери,непипани от година.За какво отглеждане може да говорим.Без да преовеличавам,подкосиха ми се краката!Тук е мястото да отбележа,че от 1-2 години е с много дини под мишница.Това което видях, е инкубатор за болести.Пчела,нахапана от кърлеж е податлива,с намален имунитет срещу следващи посегателства.Затова обичайте си пчелите!Те работят за вас,а може и да ви радват!
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #405 Преди 4 дни

дядо емо написа:Смислени постове на 2-3страници!Аз отглеждам пчелите за удоволствие и ако дадът мед,то е двойно.
Наистина има стопани с градини,които пръскат с химикали,които различават по опаковката/течно или на прах,в шише или кутия/.
,,Някой казал" и те така.И прав е колегата,който казва че,и в планинските райони има кой да занесе химията.Но думата ми е за друго.
Отглеждам толкова семейства,за колкото ми стигат силите,времето и т.н.Не пропускам да направя това,от което имат нужда.И сега.Имам един съселянин ветеринарен доктор с пчелин/15-20 кошера.Таз година ми се отдаде случай да мина да го видя.Какво видях?-Половината необитаеми,изтърбушени,с олющена боя,наоколо разхфърляни части от кошери,непипани от година.За какво отглеждане може да говорим.Без да преовеличавам,подкосиха ми се краката!Тук е мястото да отбележа,че от 1-2 години е с много дини под мишница.Това което видях, е инкубатор за болести.Пчела,нахапана от кърлеж е податлива,с намален имунитет срещу следващи посегателства.Затова обичайте си пчелите!Те работят за вас,а може и да ви радват!

Гора има ли до теб, диви пчели има ли? Там кой се грижи за тях, дали те не са приносител на болести, или там работи принципа, че само който е годен оцелява! Така е и с твоя втеринар дето не ги гледа. Ще измрът и това е, други ще се роят и оцелеят. Напролет върви вземи малко кръв от някой оцелял... :thumbup:
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #406 Преди 4 дни

дядо емо написа:Смислени постове на 2-3страници!.....

Що е то смислен пост? За един е смислен, за друг е безмислен... защото всеки си има своя истина, въпрос на късмет да съвпадне с твоята или с моята! :(
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #407 Преди 4 дни

Броиме го за първи сняг 8-)
На Югозапад - IMG_20191203_145529.jpg
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #408 Преди 4 дни

nikawr написа:Що е то смислен пост? За един е смислен, за друг е безмислен... защото всеки си има своя истина, въпрос на късмет да съвпадне с твоята или с моята! :(

Не бях виждал Друмев толкова въодушевен и внимателен в изказа си.Това имах в предвид. :lol:
ИПМ
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #409 Преди 4 дни

дядо емо написа:Не бях виждал Друмев толкова въодушевен и внимателен в изказа си.Това имах в предвид. :lol:

Всяко чудо до 3 поста/Данче Друмевски/. :lol: :lol:
Пчелар от: Северозапада

Мнение #410 Преди 4 дни

dvd111 написа:Това ми звучи най-правдоподобно. А колкото за отдалечените от пестициди райони, предполагам, че навсякъде ще се намерят хора, които пръскат в личните си стопанства, с каквото им попадне, особено ако е евтино или са го взели безплатно...

Звучи правдоподобно ама си е мистерия.
Що само някой кошери що обикновенно са един до друг, що на комшията са добре.Не съм фен на пестецидите но е факт , че изчезват пчели и в райони без пестециди или в райони с пестициди си кретат криво ляво.
Това което ме е учудвало, че руснаци разправят, че и при бащите и дедите има такива случай.Мисля, че има пчелини в тайгата без отрови доколкото знам ако не са им в селото гледат да бягат на 5 км. .
Бая мистерия си е и снимката на Даката е показателна това бе като дървото на Шрайка от Хиперион.

Назад към Времето

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 гости