На Югозапад

Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: скоро

Мнение #411 Преди 4 дни

Георги 1974 написа:Звучи правдоподобно ама си е мистерия.

Мистерия, мистерия, колко да е мистерия?
Ти лично имал ли си случай на празни кошери?
Аз само съм чувал, но не съм виждал и не знам какво да мисля. Но според мен си има логично обяснение.
А някой ще сподели ли наблюдения от първо лице за този синдром? По специално ме интересува, изчезналите семейства от запрополисващите ли са били или от "по-чистите".
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Северозапада

Мнение #412 Преди 4 дни

Перо Мелиферо написа:Мистерия, мистерия, колко да е мистерия?
Аз само съм чувал, но не съм виждал и не знам какво да мисля. Но според мен си има логично обяснение.
А някой ще сподели ли наблюдения от първо лице за този синдром? По специално ме интересува, изчезналите семейства от запрополисващите ли са били или от "по-чистите".

Почти всяка година имам по 1-2 две тази ни един а миналата три.
Но не е типичната картина описана в литературата.
Пчелар Мераклия
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Благоевград

Мнение #413 Преди 4 дни

Перо Мелиферо написа:Мистерия, мистерия, колко да е мистерия?

Един от 2015, беше най агресивния
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
Пчелар Мераклия
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Благоевград

Мнение #414 Преди 3 дни

Регистрирайте се, за да видите линка
Я от къде е дошла идеята за "апартамент гейт"
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #415 Преди 2 дни

Георги 1974 написа:Почти всяка година имам по 1-2 две тази ни един а миналата три.
Но не е типичната картина описана в литературата.

Значи,нищо общо м/у всички кошери в поведението и обстановката преди изчезването,което да подскаже някоя причина.Пчелите ми се намират в полупланински район/не,че дребни стопани,не пръскат с препарати/,но синдрома го има в нашето землище,без повече подробности,защото проблема още не е при мен.

Мнение #416 Преди 1 ден

дядо емо написа:Значи,нищо общо м/у всички кошери в поведението и обстановката преди изчезването,което да подскаже някоя причина.Пчелите ми се намират в полупланински район/не,че дребни стопани,не пръскат с препарати/,но синдрома го има в нашето землище,без повече подробности,защото проблема още не е при мен.

Ами най общо казано или е нещо като тиха кражба или е нещо друго ама да кажем началото на септември са си добре отивам ноември да слагам ОК и някой кошер е празен няма пчели има мед, питите не са ръфани, отвън прелката е чиста, подмор малко няколко десетки, на дъното боклук нормален.И някой друг мистериозно се загоил септември бил да кажем 6-7 междурамия сега напълнил плодника.Отначало си мислех, че си внушавам ама на единия пчелин имам ортак и той е убеден, че е така. Другото което е, че се явиха и тъмно оранжеви пчели и миналата година една отводка де си беше със сиви като се загой станаха и сиви и оранжеви а и те са по-голями и си личат от един метър.Аз лично съм убеден,че изчезналия се е намърдал в мистериозно засилилия се по никое време, майки не бележа та не знам коя каква а напролет си е нормален кошер по силничък и нищо фрапе.А пролетта си изпапкат и меда от изчезналия.
И те така.

Мнение #417 Преди 1 ден

Георги 1974 написа:.Аз лично съм убеден,че изчезналия се е намърдал в мистериозно засилилия се по никое време, майки не бележа та не знам коя каква а напролет си е нормален кошер по силничък и нищо фрапе.А пролетта си изпапкат и меда от изчезналия.
И те така.

А дали точно при майката не е отговора?

Мнение #418 Преди 1 ден

дядо емо написа:А дали точно при майката не е отговора?

Според някой братушки да.Макар, че съм виждал рояк как се намърда в друг кошер.
Преди три седмици намерих рояк на оградата тоест пчели нямаше а имаше голями далаци де е люпено пило в тях.Мед също нямаше, цяло лято си е живуркал на оградата и на есен някъде е отишъл ама къде.

Мнение #419 Преди 1 ден

Георги 1974 написа:Според някой братушки да.Макар, че съм виждал рояк как се намърда в друг кошер.
Преди три седмици намерих рояк на оградата тоест пчели нямаше а имаше голями далаци де е люпено пило в тях.Мед също нямаше, цяло лято си е живуркал на оградата и на есен някъде е отишъл ама къде.

Ако остане без царица,логично ли е да излезнат/не знам,поради каква причина :think: /,защото и в 2-та случая тук,няма ни жива,ни загинала майка.

Мнение #420 Преди 1 ден

дядо емо написа:Ако остане без царица,логично ли е да излезнат/не знам,поради каква причина :think: /,защото и в 2-та случая тук,няма ни жива,ни загинала майка.

Къде няма майка / не разбирам/?
А ако говорим за есенно излитане какъв е проблема майката да излети.

Назад към Времето

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 гости