Роенето при пчелите

Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: 1999

Мнение #681 Преди 6 месеца

nikawr написа:Е, да не бъдем максималисти... и за гората треа да има! :thumbup:

Блазе ти за гората-нащи се ровичкат из стълбовете!
Лонг Джон Силвър
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Пловдив

Мнение #682 Преди 6 месеца

nikawr написа:Аз тамън съм го изчислил. Другата събота съм на пчелина да вадя акацията, пък кото дойде: акация, рояци, млади булки, нищо не се връща!!! :lol: :lol: :lol:

Ники, имате ли акация във вашия район? При мен мижава работа, колкото за развитие на семействата.
ПП
Само Даката да не разбере, че много ще му се вдигнат, и без това високите акции. :lol:
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #683 Преди 6 месеца

Марин Шойков написа:Ники, имате ли акация във вашия район? При мен мижава работа, колкото за развитие на семействата.
ПП
Само Даката да не разбере, че много ще му се вдигнат, и без това високите акции. :lol:

Акацията много слабо като цвят. Но плодниците побелели яко и качваха в магазина. Няколко имаше с пълен магазин, но надали е чиста акация, даже се съмнявам да има много от нея. По скоро е глог и треволяци. Има на места цели горички без грам акациев цвят, явно измръзна. Само дето с това лошо време като ида другата събота и може да няма грам мед в магазина. :lol: :lol: :lol:
Чеки да подигна още акциите на Земляка: позна на 100% за акацията... :thumbup:
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #684 Преди 6 месеца

rumenggr написа:Коко пъти трябва да се чистят роеви маточници, за да излезе семейството от роево настроение? Нека предположим, че месец напред не се очаква паша, която да тушира инстинкта.

с чистене мисля, че знаеш, че няма да стане .... приложи противороева мярка и наливай по малко сироп ...
ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Пчелар от: 5 години

Мнение #685 Преди 6 месеца

Няма да се роят Ники.Днес загледах тия измръзналите"Комунизма не си е утишъл". :D :D :D :lol: :lol: :lol: Другаря Шойков и ние почваме от лепката лепим малко жълта ама лепим по чорапите. :D :D :lol: :lol:
Най-готиният пчелар
Пчелар от: Априлци

Мнение #686 Преди 5 месеца

Друмееев, не ме пиши! Страшен рояк излезе от един хибрид ЛР10 +3 магазина! Дори Софроний, човека написал библията за хибрида щеше да завиди! :D :D :D Дачоооо, всичко е под контрол и вече носят прашец! Вместо да дърпам отводки след акация, те сами се опъват, а как ги ловя, ще прочетеш книгата:"Из дневниците на един стар лисугер" :rolling:
P.S.Метода на ловене много прилича на оня с който хващах гаджета преди20-30год.! :rolling:
Петъчен майстор пчелар

Мнение #687 Преди 5 месеца

Иван Мънков написа: P.S.Метода на ловене много прилича на оня с който хващах гаджета преди20-30год.! :rolling:

Заааааааа,хъм,за къде ги хваща Ванко :?: :mrgreen: :D :D :D
Питам,за да разбера,по един и същ начин ли сме действали :romance-caress: :romance-cloud9:
Най-готиният пчелар
Пчелар от: Априлци

Мнение #688 Преди 5 месеца

Ангел Йосифов написа:Заааааааа,хъм,за къде ги хваща Ванко :?: :mrgreen: :D :D :D
Питам,за да разбера,по един и същ начин ли сме действали :romance-caress: :romance-cloud9:

20 минути Ачка и са кандардисани. Ловя ги изотзад с изненада! :D :D :D
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #689 Преди 5 месеца

Иван Мънков написа:Друмееев, не ме пиши! Страшен рояк излезе от един хибрид ЛР10 +3 магазина! Дори Софроний, човека написал библията за хибрида щеше да завиди! :D :D :D Дачоооо, всичко е под контрол и вече носят прашец! Вместо да дърпам отводки след акация, те сами се опъват, а как ги ловя, ще прочетеш книгата:"Из дневниците на един стар лисугер" :rolling:
P.S.Метода на ловене много прилича на оня с който хващах гаджета преди20-30год.! :rolling:

Ванка,при нас е много тегаво.Вкарват няколко модела прашец основно жълт и бял.Днес ми трябваше открито пило 5рамки за една врътка и намерих кошер с 3 рамки перга от аморфа.Маката цепеняк и полувина. :D :D :D Бутнах м/у пергата някоя друга основа да видим ко ще стане. ;) :D :D

Мнение #690 Преди 5 месеца

jdrumev написа:Ванка,при нас е много тегаво.Вкарват няколко модела прашец основно жълт и бял.Днес ми трябваше открито пило 5рамки за една врътка и намерих кошер с 3 рамки перга от аморфа.Маката цепеняк и полувина. :D :D :D Бутнах м/у пергата някоя друга основа да видим ко ще стане. ;) :D :D

По какво разбра, че пергата е от аморфа?

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 гости