На Север-център

Регистриран: Преди 3 години

Мнение #2001 Преди 8 месеца

nikawr написа:Вино да има, другото се намира в магазина... ;)

И вино има в магазина. :) Само по - скъпо за разлика от меда и толкова добро - също колкото меда. :lol:
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: скоро

Мнение #2002 Преди 8 месеца

solaris60 написа:При нас току що го превърна на сняг. :) Сега трябва да търся и свинска мас. :)

е при вас пък хептен се забави, при нас контузиите ще почнат :lol:
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #2003 Преди 8 месеца

дядо емо написа:Още не сте удари ли.От къде мас?

Стара огранена имаме още. ;) :lol: :lol:

Мнение #2004 Преди 8 месеца

Перо Мелиферо написа:е при вас пък хептен се забави, при нас контузиите ще почнат :lol:

В повечето случаи ние оставаме дори и без сняг. Нищо чудно и да не натрупа. Много е топло.
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #2005 Преди 8 месеца

solaris60 написа:И вино има в магазина. :) Само по - скъпо за разлика от меда и толкова добро - също колкото меда. :lol:

Баш затова вино от магазина не купувам и за мен няма там!
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Контакт:

Мнение #2006 Преди 8 месеца

Вчера бях на пчелин на колега близък приятел... мъка, голяма мъка. Най-силните от 30 коша общо, бяха с пчела на максимум 4 междурамия с големи уговорки. На дестина не можеше да съберат пчела за 2 междурамия. Мед в кошерите бол, пчела няма. Работата тази зима няма дa e хич добре, ама хич... :(
Взех му стотина пчели от един загинал кош да проверя за нозема, въпреки че файдата ще е никаква... :(
Имаше и един празен сандък от към пчели, и пълен с мед. Никой не го е барал медът!
Мойте не съм ги поглеждал от началото на октомври, но по Коледа като слагам питки и ще се види...

п.п. Даче когато те питах за рояците бродници, не те питах да ходя да ловя рояци по нашия край, а беше да разбера какво е положението в нашия район. Ти така и не спомена нищо конкретно, а вярвам че имаш инфо. Е аз за 2 дена в района след разговори с колеги, си извадих изводи за състоянието, което е повече от трагично! Тая зима ще се помни много дълго...
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Пчелар Мераклия
Пчелар от: Благоевград

Мнение #2007 Преди 8 месеца

nikawr написа:... :(
Взех му стотина пчели от един загинал кош да проверя за нозема, въпреки че файдата ще е никаква......

С каккво увеличение гледаш за спори и цераната също ли я засичаш.
П. П. Ники, а имаш ли инфо за третиранията на стопените семейства
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
Контакт:

Мнение #2008 Преди 8 месеца

barkov1982 написа:С каккво увеличение гледаш за спори и цераната също ли я засичаш

x600, но за различаване на вида спори си трябва малко повечко. Мога да достигана до 1350, но полето е миниатюрно и само за раличаване на спорите върши работа, за броене не, но аз съм по-скоро аматьор все още и ми е трудно..
Пчелар Мераклия
Пчелар от: Благоевград

Мнение #2009 Преди 8 месеца

nikawr написа:x600, но за различаване на вида спори си трябва малко повечко. Мога да достигана до 1350, но полето е миниатюрно и само за раличаване на спорите върши работа, за броене не.

По метода на Ранди ли проверяваш.
Долу допълних въпрос за третиранията
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
Контакт:

Мнение #2010 Преди 8 месеца

barkov1982 написа:С каккво увеличение гледаш за спори и цераната също ли я засичаш.
П. П. Ники, а имаш ли инфо за третиранията на стопените семейства

ОК и ленти супер стрипс... :cry:

Назад към Времето

Разглеждащи този форум: , и 35 гости