Цена на пчелния мед

ИПМ
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #381 Преди 3 седмици

barkov1982 написа:Тука, Друмев, не става въпрос за това дали може да си го позволи, а за култура на хранене, ама и това е дълга тема ;)

Не си прав. :D :D Аз се насвиннвам и сутрин с две лажици съм кокуряк... ;) :D :D :lol: :lol:
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #382 Преди 3 седмици

jdrumev написа:Тая година мед няма в БГ на много места.Единствено братчедите на Инверт Бакърджиев и на Захари Стоянов са с по гулеми добиви. :D :D За поредна година високото ще удари полето колкото и Другаря да се пъне нема ми стигне добива. ;) :D :D

Няма при теб.
Аз съм повече от доволен. :dance:
п.п. Че и повечето вече е продаден - естествено без данъци.
ИПМ

Мнение #383 Преди 3 седмици

morriddin написа:Няма при теб.
Аз съм повече от доволен. :dance:
п.п. Че и повечето вече е продаден - естествено без данъци.

В полето ли си? :D Какъв мед извади не като кг-ми,а като видове. :D :D

Мнение #384 Преди 3 седмици

Пиши на картата, бре Дака.
По 2 магазина от рапица, още 2 кориандър и ОЩЕ 2 от слънчувка с трънаци. По моите наблюдения, бяха повече в тръните, но и в слънчогледа имаше. Онзи ден свалях магазините при отворена врата - нямаше крадци, та все още трънаците пускат... ;)
Тази седмица ще освобождавам място у плодниците, та още ще има - август е време за правене на пило...
Регистриран: Преди 9 месеца
Стаж: Пчелар

Мнение #385 Преди 3 седмици

jdrumev написа:От колко години има Био кошери?От колко години се копува Био мед?

Аз все още не разбирам какво общо има това с увеличения внос на "латино" мед, който се канят да правят в ЕС, което бе темата на предаването?
ИПМ

Мнение #386 Преди 3 седмици

kando написа:Аз все още не разбирам какво общо има това с увеличения внос на "латино" мед, който се канят да правят в ЕС, което бе темата на предаването?

Свинската чума. ;) :D А сега го карай до Испания и го връщай за ДДС? :D :D Майтапя се разбира се :D :D

Мнение #387 Преди 3 седмици

kando написа:Аз все още не разбирам какво общо има това с увеличения внос на "латино" мед, който се канят да правят в ЕС, което бе темата на предаването?

Ами, бръкнаха в гъза на прекупвачите, кое е трудното за разбиране? Това ще е един вид повод да ви изкупуват меда на безценица.
Дано не съм прав, ама надали ще съм седнал...
Пчелар от: Североизток

Мнение #388 Преди 3 седмици

Ами да ви река на всинца, "общото" е това, че поради слабите добиви, съответно и малкото предлагане на пазара, брата европеец е помислил за всичко, демек за да я няма стагнацията на мед на пазарЯ, ще внесе, ей това е. От там на сетне, всички по веригата, включае и "бурканджиите" ще пострадат, апропо и те вече го усещат. Така е, на ви мерки (програми) незнам 'кви, на ви био, на ви... Всеки се втурна пчелар да става, ха сега честито ви сбор.
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
ИПМ

Мнение #389 Преди 3 седмици

Това не е вярно за бурканджии. :D :D В момента бизнеса процъфтява. :D
Пчелар от: Североизток

Мнение #390 Преди 3 седмици

jdrumev написа:Това не е вярно за бурканджии. :D :D В момента бизнеса процъфтява. :D

Аха, цъфнал и вързал. Погледни в ОЛХ-а за колко пари се предлага буркан мед и запомни, а догодина по това време пак погледни и съпостави цените. ;)
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил

Назад към Мед

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 гости