Капан за пчели

Регистриран: Преди 2 години

Мнение #3141 Преди 3 месеца

Ни мога да изпращам видео тук. :twisted: :twisted: :twisted:

Щях да изпратя добри кадри от оценката на роеловката от пчелите разузнавачки, явно ще ви изпратя снимка от хванатия рой първак след 2-3 дни. :violin: :violin: :violin:
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #3142 Преди 3 месеца

slavi 13 написа:Ни мога да изпращам видео тук. :twisted: :twisted: :twisted:

Щях да изпратя добри кадри от оценката на роеловката от пчелите разузнавачки, явно ще ви изпратя снимка от хванатия рой първак след 2-3 дни. :violin: :violin: :violin:

:naughty: Навсякъде вече са крадци или заблудени души. :D :D :D Макар,че при нас се роят още макар и в паша. :think: Бати Слави според теб на какво се дължи това?Да се роят в паша? :lol: :lol: :D :D
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #3143 Преди 3 месеца

jdrumev написа::naughty: Навсякъде вече са крадци или заблудени души. :D :D :D Макар,че при нас се роят още макар и в паша. :think: Бати Слави според теб на какво се дължи това?Да се роят в паша? :lol: :lol: :D :D

Дака, от месец на фасадата в офиса съм сложил едно нукче. Интерес до вчера никакъв. Като имаш предвид, че офиса ми е на 200-300м от Морската градина на Варна. Както каза Дамян, във Варна таз година е не роева. Иначе вчера почнаха да идват пчели, даже стоят на пост, на горна прелка. Има май шанс да дойде някое малко рояче... :) иначе на Околовръсното съм сложил един, а един колега също. Нищо, никаква активност. Цъфна липата и вече роевия нагон преминава, така че кой се записъл, записъл, от тук натам каквото и да се хване ще е по скоро изключение.
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Майстор - Готвач
Пчелар от: скоро

Мнение #3144 Преди 3 месеца

Има ройчета, имаааа, днес чакам да дойде :D . Поне така изчислих. Ако е първак де :pray: , ако е вторак най-късно в Понеделник, а ако и дотогава нищо не видя да пристига, ще отварям капана да погледна какво става вътре, че ми стават доста съмнителни...
Контакт:

Мнение #3145 Преди 3 месеца

Перо Мелиферо написа:... че ми стават доста съмнителни...

Какво те съмнява, да не са превърнали капана ти на бардак ли? :lol: :lol: :lol:
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Майстор - Готвач
Пчелар от: скоро

Мнение #3146 Преди 3 месеца

nikawr написа:Какво те съмнява, да не са превърнали капана ти на бардак ли? :lol: :lol: :lol:

Е как нема да се притеснявам като ви знам к'ви сте бъзгачи. Я си представи, че некой дребен рой се е заселил и си мишкува вътре, а аз си чакам? Или пък прогризат фибрана, че им утеснело пак докато си чакам... :lol:
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #3147 Преди 3 месеца

Днес капана който хвана смока ударил и рой. :D :D :lol: :lol: Много ми е чудно къде бъркат колегите?В паша като за световно да ти се роят пчелите. :think: :think: :think: :D :D :lol: :lol: :D :D .
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Майстор пчелар
Пчелар от: 1992

Мнение #3148 Преди 3 месеца

jdrumev написа:Днес капана който хвана смока ударил и рой. :D :D :lol: :lol: Много ми е чудно къде бъркат колегите?В паша като за световно да ти се роят пчелите. :think: :think: :think: :D :D :lol: :lol: :D :D .

Проблема не е в пчеларите ,а в майките от майко производителите ,колкото по се роят, толкова е по лесно да правят майки,
и пак стигнахме до контрола от държавата ,нема такава държава ,получаваш субсидия ,да си построиш къща с басейн,
да не говорим за общините ,с техните програми , а за магистралите ,нямам думи ,
Контакт:

Мнение #3149 Преди 3 месеца

Profi написа:Проблема не е в пчеларите ,а в майките от майко производителите ,колкото по се роят, толкова е по лесно да правят майки,
и пак стигнахме до контрола от държавата ,нема такава държава ,получаваш субсидия ,да си построиш къща с басейн,
да не говорим за общините ,с техните програми , а за магистралите ,нямам думи ,

Про, как са роевете таз година, има ли, или задавам отговори? 8-)
Пчелар от: Плевен

Мнение #3150 Преди 3 месеца

Мисля, че има в цялата страна. Роева година.

Назад към Нуклеус

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 гости