Капан за пчели

Петъчен майстор пчелар
Регистриран: Преди 3 години

Мнение #3531 Преди 9 месеца

Георги написа:Там бате Слави ще се развихри! :D :violin: :violin: :violin:

Е,рано е още,чак след второто :D
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #3532 Преди 9 месеца

Ангел Йосифов написа:Да изместим въпроса и снимката в темата за външните белези.А?

Няма смисъл Майсторе.Печела се вижда над формата за лед марка Амфора. ;) :lol: :lol: Само не ми е ясно колко е голям съндъка под боклука ясно в че е тип сглобка.Може би е чекмедже или малко съндъче от тия военните. :lol: :lol:
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #3533 Преди 9 месеца

jdrumev написа:Няма смисъл Майсторе.Печела се вижда над формата за лед марка Амфора. ;) :lol: :lol: Само не ми е ясно колко е голям съндъка под боклука ясно в че е тип сглобка.Може би е чекмедже или малко съндъче от тия военните. :lol: :lol:

Баце, как се вихриш...! Май си разбил снимката на пиксели или имаш око ренген 8-). Аз не фъргам толкова :shrug:
ИПМ
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #3534 Преди 9 месеца

rumenggr написа:Баце, как се вихриш...! Май си разбил снимката на пиксели или имаш око ренген 8-). Аз не фъргам толкова :shrug:

Диоптрика със зум. ;) :lol: :lol:
Петъчен майстор пчелар

Мнение #3535 Преди 8 месеца

nikawr написа:Иии мърдат ли? :o

Мърдат Ник,мърдат :D
В края на ноември,преди застудяването,се облетяха яко.Даже и царицата :violin: .Над шахтата имаше облак пчели.
Един от колегите,който беше свидетел на пристигането на рояка през лятото,ме извика;
-Въри хващай пчелите,че ще избягат :D
Тааааа по външни белези,освен Даката 8-) ,не вярвам,някой друг да разчете наличието на живи пчели :D
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #3536 Преди 8 месеца

Ангел Йосифов написа:Мърдат Ник,мърдат :D
В края на ноември,преди застудяването,се облетяха яко.Даже и царицата :violin: .Над шахтата имаше облак пчели.
Един от колегите,който беше свидетел на пристигането на рояка през лятото,ме извика;
-Въри хващай пчелите,че ще избягат :D
Тааааа по външни белези,освен Даката 8-) ,не вярвам,някой друг да разчете наличието на живи пчели :D

А-а външните белези не са за всеки! :naughty: Ама и ние знаем, че е трудно да видиш черна котка в тъмна стая , особено, ако я няма там. :think:
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #3537 Преди 8 месеца

Ангел Йосифов написа:...В края на ноември,преди застудяването,се облетяха яко.Даже и царицата...

В смисъл? Смениха си адресната регистрация?
Петъчен майстор пчелар

Мнение #3538 Преди 8 месеца

dvd111 написа:В смисъл? Смениха си адресната регистрация?

:D :D :D Изходиха се :shifty:
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #3539 Преди 8 месеца

Ангел Йосифов написа::D :D :D Изходиха се :shifty:

Ей, ама сте започнали всички с едни недомлъвки, като Даката :lol:
Петъчен майстор пчелар

Мнение #3540 Преди 8 месеца

dvd111 написа:Ей, ама сте започнали всички с едни недомлъвки, като Даката :lol:

Ми,по това време,облитането е свързано с пряката нужда да изпразнят натрупалата се кал в карантията на пчелата.Понякога са нужни 2-3 облитания,за да се очистят от калта.
п.п.Облитането през активния сезон,пак е свързано с очистването на младата пчела,но има и друг момент-опознаване на външните белези по и около кошера.

Назад към Нуклеус

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 гости