Капан за пчели

Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #3541 Преди 8 месеца

Ангел Йосифов написа:Ми,по това време,облитането е свързано с пряката нужда да изпразнят натрупалата се кал в карантията на пчелата.Понякога са нужни 2-3 облитания,за да се очистят от калта.
п.п.Облитането през активния сезон,пак е свързано с очистването на младата пчела,но има и друг момент-опознаване на външните белези по и около кошера.

"Даже и царицата"? :think:
Петъчен майстор пчелар
Регистриран: Преди 3 години

Мнение #3542 Преди 8 месеца

dvd111 написа:"Даже и царицата"? :think:

Е,така ми се видя :eek: :lol: :lol:
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #3543 Преди 8 месеца

Ангел Йосифов написа::D :D :D Изходиха се :shifty:

Ето един от външните белези.Наакат ли те докато се облитат ,значи има пчели. :thumbup: А нааканото е външен белег. ;) Не са си го пазили вътре, за да е вътрешен белег. :D

Мнение #3544 Преди 8 месеца

зуница написа:Ето един от външните белези.Наакат ли те докато се облитат ,значи има пчели. :thumbup: А нааканото е външен белег. ;) Не са си го пазили вътре, за да е вътрешен белег. :D

:shhh: С риск да те обидя, ти напомням че друг е Всепризнатия специалист по външни белези... :lol:

Мнение #3545 Преди 8 месеца

dvd111 написа::shhh: С риск да те обидя, ти напомням че друг е Всепризнатия специалист по външни белези... :lol:

Нали помниш, че още вчера признах първенството му. ;) Но това не ми пречи да му "крада" от идеите и методологията. :oops:

Мнение #3546 Преди 8 месеца

зуница написа:Нали помниш, че още вчера признах първенството му...:oops:

Ох, успокоих се! За миг си помислих, че си някой сектант... :doh:

Мнение #3547 Преди 8 месеца

dvd111 написа:Ох, успокоих се! За миг си помислих, че си някой сектант... :doh:

Споко ! :thumbup: Аз само "крада" идеи и опит на чужд гръб. :shifty: Е, чат пат подвеждам някой да каже и това което не е мислил , че ще каже, но... Баснята за враната и лисицата ми е от любимите.Е, тук "сиренцето" е равнозначно на познание. :shifty:

Мнение #3548 Преди 8 месеца

зуница написа:Споко ! :thumbup: Аз само "крада" идеи и опит на чужд гръб. :shifty: Е, чат пат подвеждам някой да каже и това което не е мислил , че ще каже, но... Баснята за враната и лисицата ми е от любимите.Е, тук "сиренцето" е равнозначно на познание. :shifty:

И никой не би те съдил за това. Нали така всеки ще "вкуси" от "сиренцето"! :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Мнение #3549 Преди 8 месеца

зуница написа: Е, чат пат подвеждам някой да каже и това което не е мислил , че ще каже

:o :eek: :doh:

Мнение #3550 Преди 8 месеца

dvd111 написа:И никой не би те съдил за това. Нали така всеки ще "вкуси" от "сиренцето"! :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Въпрос на вкус. :)

Назад към Нуклеус

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 гости