В градината през годината

Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #1701 Преди 3 седмици

Перо Мелиферо написа:@Калеко
ей тука снимка ригана:
20200711_003.jpg
Ако може да се увеличи снимката се вижда, че имаме и стръкове цъфтящи в бяло. Друга разлика няма, само цвета на цветчетата, но ако кажеш ще ти изкопая
Изображение
Изображение

Перка,това ще е сигурно най-скъпия риган който съм имал....стекче бира ще стигне ли ;) :?
Сега сериозно: благодаря за предложението,ще го приема на драго сърце,но трябва да го пратиш по Данчо :eek: :eek: На път за Златарица да мине през Пловдив :D :lol: ама тогава хептен ще я втасам ;) уйде коня в рЯката :roll: :pray:
Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца.

Мнение #1702 Преди 3 седмици

Георги написа:Боледува само един клон от ябълката. По рано листата изсветляваха и леко пожълтяваха.
Последните години направо пожълтяват и се получават кафявите петна.
Някой знае ли какво е това и с какво се лекува?
CAM00896.jpg
Изображение

На една от моите ябълки го имам същия проблем.Съгласен съм с Друмев за гъсениците,но сигурно има и друга причина,защото другите клони са чисти. Иначе Слънчо правилно е казал,ножицата и до здраво.
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Пчелар от: скоро

Мнение #1703 Преди 3 седмици

Георги написа:Боледува само един клон от ябълката. По рано листата изсветляваха и леко пожълтяваха.
CAM00896.jpg
Изображение

да не остана и аз по-назад: липса на азот+струпясване, ама нали знаеш че съм аджамия ;)
Майстор - Готвач

Мнение #1704 Преди 3 седмици

Калеко Алеко написа:Перка,това ще е сигурно най-скъпия риган който съм имал....стекче бира ще стигне ли ;) :?
Сега сериозно: благодаря за предложението,ще го приема на драго сърце,но трябва да го пратиш по Данчо :eek: :eek: На път за Златарица да мине през Пловдив :D :lol: ама тогава хептен ще я втасам ;) уйде коня в рЯката :roll: :pray:

Има начин по принцип. Маркирам сега кое цъфти в бяло. В момента са адски дълги - 40-50см. Като ги изрежем до долу и видя, че поникват новите листа изкопавам и го засаждам в нещо. Ако се прихване(понеже може и да не стане) дебнем Борката кога ще намине и по него ако се съгласи пращаме до Шойков, а от там си вече ти. А бе някъде към Ноември сигурно ще се приключи сагата, тъкмо навреме да го засадиш за постоянно в градината :D
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар

Мнение #1705 Преди 3 седмици

CAM00896.jpg
Изображение

Като гледам снимки в нета, есента като узреят ябълките, се появяват еденични болни листа, подобни на тези:
https://www.bgfermer.bg/Article/8195869
Но сегашната снимка повече ми прилича на червен овощен акар: https://www.bgfermer.bg/Article/4217069
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
Лонг Джон Силвър
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Пловдив

Мнение #1706 Преди 3 седмици

Перо Мелиферо написа:Има начин по принцип. Маркирам сега кое цъфти в бяло. В момента са адски дълги - 40-50см. Като ги изрежем до долу и видя, че поникват новите листа изкопавам и го засаждам в нещо. Ако се прихване(понеже може и да не стане) дебнем Борката кога ще намине и по него ако се съгласи пращаме до Шойков, а от там си вече ти. А бе някъде към Ноември сигурно ще се приключи сагата, тъкмо навреме да го засадиш за постоянно в градината :D

Перо, що се занимаваш с глупости. :doh: Като гледам какви схеми плетеш за един риган ,хвани някой МНОГО доходен разстителен бизнес. :lol:
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
Майстор - Готвач

Мнение #1707 Преди 3 седмици

Калеко Алеко написа:....

Калеко, няма да стане батка :( Ей го на, тоя убавец не иска да участва в схемата:
Марин Шойков написа:Перо, що се занимаваш с глупости. :doh: Като гледам какви схеми плетеш за един риган ,хвани някой МНОГО доходен разстителен бизнес. :lol:
Лонг Джон Силвър
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Пловдив

Мнение #1708 Преди 3 седмици

Перо Мелиферо написа:Калеко, няма да стане батка :( Ей го на, тоя убавец не иска да участва в схемата:

Не съм казал такова нещо.
За Калеко и друго ще пренасям. :D
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.

Мнение #1709 Преди 3 седмици

Перо Мелиферо написа:Има начин по принцип. Маркирам сега кое цъфти в бяло. В момента са адски дълги - 40-50см. Като ги изрежем до долу и видя, че поникват новите листа изкопавам и го засаждам в нещо. Ако се прихване(понеже може и да не стане) дебнем Борката кога ще намине и по него ако се съгласи пращаме до Шойков, а от там си вече ти. А бе някъде към Ноември сигурно ще се приключи сагата, тъкмо навреме да го засадиш за постоянно в градината :D

Както казваш начини има много и този който предлагаш,съвсем не е за пренебрегване.Може също да правиш компания на Дачето по пътя му към маминка,а ние с Шойков и групата на древните ще се опитаме да бъдем гостоприемни.Ама да не ми тръгнете само с едно коренче риган...вижте там малко бут,малко ледена биричка да метнете в багажника,пък ние ще ви осигурим добра компания. 8-) :think: :doh:
Майстор - Готвач

Мнение #1710 Преди 3 седмици

Калеко Алеко написа:Както казваш начини има много и този който предлагаш,съвсем не е за пренебрегване.Може също да правиш компания на Дачето по пътя му към маминка,а ние с Шойков и групата на древните ще се опитаме да бъдем гостоприемни.Ама да не ми тръгнете само с едно коренче риган...вижте там малко бут,малко ледена биричка да метнете в багажника,пък ние ще ви осигурим добра компания. 8-) :think: :doh:

Тц,тц,тц, тия Древните били и големи гяволи :think:
Дака, много внимавай с тия момчета! :oldtimer:

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 60 гости