Петъчно пчеларство

ИПМ
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #2881 Преди 3 месеца

Иван Мънков написа:Ачка, на Севлиевци им казват "тиквари", та ще взема да жертвам липата и да ги замъкна на тикви! 30км.,ей го къде е!Това защо трябваше да го пиша, като Друмев чете и утре ще дотътри и неговите 135 бр.+П.Д.! :doh:

Днес над 50кила гъба съм набрал.Това ми е 65 годишния доход от мед от тикви. :D :D :D :lol: :lol: :lol:
Петъчен майстор пчелар

Мнение #2882 Преди 3 месеца

Иван Мънков написа:Ачка, на Севлиевци им казват "тиквари", та ще взема да жертвам липата и да ги замъкна на тикви! 30км.,ей го къде е!Това защо трябваше да го пиша, като Друмев чете и утре ще дотътри и неговите 135 бр.+П.Д.! :doh:

Ми,Ванка,както е модерно напоследък,почасово :D .До обяд на тикви,след обяд на липа :D :D :D
Лонг Джон Силвър
Стаж: Опитен пчелар
Пчелар от: Пловдив

Мнение #2883 Преди 3 месеца

Ангел Йосифов написа:Ми,Ванка,както е модерно напоследък,почасово :D .До обяд на тикви,след обяд на липа :D :D :D

А къде забрави цъфналия вече слънчоглед ? :D
Ачка неделя, понеделник и може би и вторник съм в Пловдив.
Да не кажеш пак, че не съм се обадил предварително и си останал жаден. :D
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #2884 Преди 3 месеца

Ангел Йосифов написа:Ми,Ванка,както е модерно напоследък,почасово :D .До обяд на тикви,след обяд на липа :D :D :D

След тоя дъжд който мина тая вечер само на бъзи ще са слетобед Майсторе. :D :D :lol: :lol: :lol: :D :D :whistle:
Регистриран: Преди 11 месеца
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Пловдив

Мнение #2885 Преди 3 месеца

jdrumev написа:След тоя дъжд който мина тая вечер само на бъзи ще са слетобед Майсторе. :D :D :lol: :lol: :lol: :D :D :whistle:

Прати малко дъжд и на нас,че краставиците не можем ги убра ,да ги оманим малко :D :D :D :D :D
Петъчен майстор пчелар

Мнение #2886 Преди 3 месеца

Все се говори за роева година,ама при мен го няма туй чудо.С изключение на непочистения(от зимния подмор) кошер със августовска майка,други мераклии няма.Липата цъфти,пчелите зареждат вторите магазини..Невидимка от 17г и тя е в час..Вчера ги позасенчих..
На Петровден ще се цапа центрофугата. :D :D :D
Петъчно пчеларство - P_20190615_124707.jpg
Петъчно пчеларство - P_20190615_124604.jpg
Петъчно пчеларство - P_20190615_124726.jpg
Най-готиният пчелар
Пчелар от: Априлци

Мнение #2887 Преди 3 месеца

jdrumev написа:Днес над 50кила гъба съм набрал.Това ми е 65 годишния доход от мед от тикви. :D :D :D :lol: :lol: :lol:

Т.е. третина на брата, третина на мама и то колко остана за теб, че не стоплих! :D :D :D
Пчелар от: Враца

Мнение #2888 Преди 2 месеца

Гледам започна да цъфти пак акацията хем в предбалкана хем в равнините, та вика да откриваме сезона на медосбора, да започнем пак с акация, после ако повтори и липата, а Декември месец ако цъфне и втори път слънчогледа ще стане екстра :violin:
Пчелар Мераклия
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Благоевград

Мнение #2889 Преди 2 месеца

darkvr написа:Гледам започна да цъфти пак акацията хем в предбалкана хем в равнините, та вика да откриваме сезона на медосбора, да започнем пак с акация, после ако повтори и липата, а Декември месец ако цъфне и втори път слънчогледа ще стане екстра :violin:

Той Друмев затуй събира повече дърва, щото декември слънчогледа ще цъфти. Само да не повтори люляка :lol:
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
Пчелар от: Враца

Мнение #2890 Преди 2 месеца

Той Друмката събира дръва, та като центруфогира Декември месец меда от слънчовката да си запали печката да не му е студено :mrgreen:

Назад към Пчеларски календар

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 гости